Je prostě báječná

To dievča musíš milovať

• Austrálie

Komedie

USA, 2014, 93 min

Ten typ komedie, která někomu přijde nestravitelná, někdo ji v množství odkazů na jiná filmová díla a sebeuvědomění považuje za geniální. Je pravda, že zápletky v některých filmech vypadají poměrně trapně a banálně a někomu může připadat, že tady tomu není jinak. Druhá věc je, že na přestřelených zápletkách a nečekaných zvratech je Je prostě báječná záměrně postavena. Do tagů bych přidal milostný šestiúhelník.(4.1.2016)

Na tento film jsem čekala už od první zmínky, že se bude natáčet. Owen Wilson s Jennifer Aniston znovu na plátně mě prostě dokonale "nažhavili". Hodně jsem sledovala informace, které se kolem rojily, a když jsem se dočetla, že by ve filmu mohl hrát Rhys Ifans, myslela jsem, že mám opravdu infarkt. Kdybyste se mě totiž zeptali na tři jména, které bych chtěla vidět v jednou filmu, byly by to právě tyto a žádné jiné ... Když se ona "fáma" potvrdila, měla jsem co dělat, abych ukočírovala své emoce ... Owen s Rhysem v jednom filmu a Jenn jako třešinka na dortu ... Od té doby jsem se nemohla dočkat, až film konečně uvidím! A na to, jak neuvěřitelně šíleně moc jsem se na něj těšila, mě absolutně VŮBEC ničím nazklamal ... Což je snad možná úplně poprvé, co se mi něco takového stalo! Snad jen mohli filmu nechat původní název, protože She's not funny that way at all ... Co se ale týče samotného filmu, musím uznat, že tak dobře jsem se v kině už delší dobu nepobavila. Už jen zápletka sama slibuje výbornou zábavu, kterou maximálně posílilo její zpracování. Moc jsem Imogen Poots nevěřila, ale musím uznat, že mě docela slušně překvapila. A ještě takový malý spoiler na konec - to, že Rhys nakonec přece jen s Jenn skončil mi zahřálo srdce tak, jak mi už hodně dlouho žádná filmová dvojice srdce nezahřála ... Okamžitě řadím do TOP 10 nejlepších filmů!!!!(3.5.2015)

• Aljak

Aha, to bola komédia? Som si to mohol aj skôr prečítať v tom žánrovom zaradení, možno by som sa prinútil aj občas nad niečim zasmiať. Ale asi ani nie... Celá tá "woodyallenovská" atmosféra mi išla skôr na nervy a spoločne s ním aj všetky hlavné postavy, ktorých cesty sa na môj vkus až príliš často pretínali na rôznych miestach. Toľko áčkových hercov pokope, a napokon také sklamanie. Aj keď musím uznať, že to celé malo aj viacero svetlých momentov, ale bohužiaľ, celý koncept sa mi v podstate vôbec nepáčil...(26.7.2015)

Čekala jsem daleko víc ... Imogen mám jako herečku ráda, ale tady mi tak úplně nesedla. Výběr Owena Wilsona do hlavní role taky nebylo to pravý. Chvílema mi děj docela utíkal a chvílema moc ne. Docela mi i vadilo to vyprávění od Imogen. Čekala jsem komedií a nezasmála jsem se ani jednou. Z námětu by se dalo vytěžit víc. Tvůrci to moc nezvládli. Myslím, že tenhle film jsem viděla poprvé a naposledy. 50%.(28.10.2015)

• TommyDiamond

Rukopis starce, který už dávno ztratil krok s realitou je zde znám na sto honů. Archaická a místy až k usoužení nudná romantická sračka na kterou se nelze dívat bez hodně velkých růžových brýlí nenabízí nic převratného, zábavného ani úsměvného. Je to přesně ten styl, kterým se prezentuje woody allan. Jenže ten by to určitě natočil líp.... Myslím, že kamenem úrazu nebyla režie, scénář ani herecké výkony, ale výstřednost a charakter všech postav ve filmu.... Za mě je to za jednu hvězdu(21.9.2015)