Je prostě báječná

To dievča musíš milovať

• Austrálie

Komedie

USA, 2014, 93 min

Filmu by zcela určitě slušelo patřičné divadelní představení. Příběh je totiž koncipován tak že se odehrává v hotelu, na jevišti a v restauraci. Takže kulisy jsou nachystány, pak je potřeba vždy nahnat na jedno místo všechny postavy a čekat co se z toho vyvrbí. Svědomí tady nemá čisté nikdo, tím pádem se občas dostaví nějaká zábava. Z herců musím pochválit závěrečný, hodně nečekaný, výstup samotného Quentina. 50%(7.9.2015)

• Aljak

Aha, to bola komédia? Som si to mohol aj skôr prečítať v tom žánrovom zaradení, možno by som sa prinútil aj občas nad niečim zasmiať. Ale asi ani nie... Celá tá "woodyallenovská" atmosféra mi išla skôr na nervy a spoločne s ním aj všetky hlavné postavy, ktorých cesty sa na môj vkus až príliš často pretínali na rôznych miestach. Toľko áčkových hercov pokope, a napokon také sklamanie. Aj keď musím uznať, že to celé malo aj viacero svetlých momentov, ale bohužiaľ, celý koncept sa mi v podstate vôbec nepáčil...(26.7.2015)

„VŠECHNO JE TO TAK ZAMOTANÉ… A ZAMOTANÉ…“ /// Ukecaná komedie plná „osudovejch“ setkání, během který mi radostnej škleb nezmizí z ksichtu. Sympatickej zmatek nevzniká kvůli stokrát vohranejm nedorozuměním, ale díky profláklejm průserům. Peter Bogdanovich si natočil svýho Birdmana. Na Oscara sice nedosáhne, ale pobaví víc lidí než Iñárritu s tím svým ptákem. Navíc si to tady těch pár herců parádně užilo! Stejně jako já (navíc si myslím, že mám rád filmy minimálně stejně jako ON!) (On? Tak to je silný kafe!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Věřím, že smích spaluje kalorie. 2.) Veverky oříškům. (…a to je jako co? Neřeš a naval prachy!) 3.) Thx za titule „bandolier.wz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne(15.11.2015)

• Olík

Na první dobrou.....Woody Allen kopírka hadr. Na druhou dobrou....tuctovější Woody Allen kopírka hadr. Na třetí dobrou.....začínám tam cítit i executive producenta Wese Andersona. Ne, Allena mám rád (především do roku 2000), ale tahle levnější kopie mi vůbec nesedla. Přitom potenciál by byl. Výřečná vztahová komedie tlačená silným hereckým pohonem. Navíc režie Peter Bogdanovich.....ano, ten Peter Bogdanovich co to s námi táhne už od roku 68 a má na svém kontě skvosty jako Maska, Co dál, doktore?, Bijásek nebo Papírový měsíc. Tak kde se kruci stala chyba? Šnečí start, v průběhu s občasnými nádechy, ale překombinované a beze směru, tlačené kamsi. Mel jsem problém obšťastnit tuhle báječnou lehkou děvu na jeden zátah, protože místy bych si raději odskočil dát si na terasu kouřovou....a to prosím jsem, ortodoxní odpůrce tohoto zlozvyku. Za mne rozhodně: "Nový Co dál, doktore? se nekoná"(30.3.2017)

Ona prostě není báječná. Kdybych si měl vybrat mezi opětovným sledováním této pohádky, ve které se prostitutka v celebritu proměnila, a třemi nejlepšími filmy se Sonnym Čibou, tak bych rozhodně zvolil něco od Tarantina. Ale to předbíhám, protože to je až na konci a já to mám rád od začátku. Takže příběh mne sice moc nebavil, ale některé postavy byly báječné. Třeba živočišný úchylák Seth stál za to, vynervovaná psychiatrička Jane zase měla báječné výbuchy vzteku, nadržený soudce Pendergast svému úřadu úžasně dodával auru váženosti, ale mne nejvíc dostal soukromý detektiv Fleet, jehož "nenápadné" sledování mne rozesmívalo v každém okamžiku. Škoda jen, že hlavní postavy v sobě neměly zdaleka tolik zábavnosti, jako ty "nedůležité".(1.10.2015)