Asi padesátiletý krejčí Miroslav Opatovský (M. Karpíšek) je zaměstnán v předním pražském módním salonu. Jeho klientky a modelky jej považují za neškodného, bez ostychu se před ním svlékají a koketují, ale také jej lehce zneužívají. Stres, stereotypní práce, postupující věk a hlavně skrytá sexuální úchylka však na muže doléhají víc, než kdokoliv tuší. Opatovský se jednoho dne neovládne a svou nahromaděnou agresi si vybije na mladé fotografce Monice, kterou na opuštěném místě přepadne a uškrtí. Dívka ho stačí před smrtí vyfotografovat, avšak on zahodí aparát do vodní nádrže. Zatímco se rozběhne rutinní policejní vyšetřování, Opatovský má nutkání k další vraždě… Kriminální film režiséra Otakara Fuky vznikl na motivy skutečných událostí, k nimž došlo v osmdesátých letech v severních Čechách a v Praze. (Česká televize)

Monicina

Zaujímavý a desivý príbeh a prostredie, Karpíšek skvele zahral úchyla. A tá hudba v tom to ešte celé vylepšila. ()

milos.bradik

Tak jako detektivka to opravdu nestálo za moc, herecké výkony ubohé, atraktivní prostředí modelek naprosto nevyužité. Policajti vesměs strašní, zvláště Jandák. Hysterický pláč té sestry zavražděné (Magda Křížková) v autě policajtů byl tak mizerně zahraný až to bolelo, lovení fotoaparátu asi inzerovali na plakátech, protože tam přihlíželo plno diváků a ten sex u televize, to bylo asi ve stylu "dělej mi to raději zezadu, vidím špatně na televizi", fakt hrůza. Takže dvě hvězdičky jsou čistě za herce, který hrál vraha, ten zahrál toho úchyla dokonale a uvěřitelně. ()

Kelinej

Vyšinutý krejčí mě strašil už coby malého kluka. Dnes mi navíc dochází, jaký to byl nešťastný člověk. Přestože mám k filmu desítky výhrad, Fukovy kriminálky v mých očích převyšují dobový průměr. ()