Asi padesátiletý krejčí Miroslav Opatovský (M. Karpíšek) je zaměstnán v předním pražském módním salonu. Jeho klientky a modelky jej považují za neškodného, bez ostychu se před ním svlékají a koketují, ale také jej lehce zneužívají. Stres, stereotypní práce, postupující věk a hlavně skrytá sexuální úchylka však na muže doléhají víc, než kdokoliv tuší. Opatovský se jednoho dne neovládne a svou nahromaděnou agresi si vybije na mladé fotografce Monice, kterou na opuštěném místě přepadne a uškrtí. Dívka ho stačí před smrtí vyfotografovat, avšak on zahodí aparát do vodní nádrže. Zatímco se rozběhne rutinní policejní vyšetřování, Opatovský má nutkání k další vraždě… Kriminální film režiséra Otakara Fuky vznikl na motivy skutečných událostí, k nimž došlo v osmdesátých letech v severních Čechách a v Praze. (Česká televize)

koza3

Ten začátek byl fantastický. Tím myslím jako že z jiného světa. Ten psycho sen lehce vyhořelého, ale zvláštně nadrženého padesátníka měl šťávu. Čekal jsem tedy psychedelický počin, který se však po chvíli zkroutil do průměrné detektivky. Takové, která bohužel neukázala důvtip vyšetřovatelů, ale spíše Jandákovu nepochopitelnou dedukci, že ten foťák přece musí být v rybníce. Za zmínku stojí dnes už všednost, že dříve nebyly žádný fejsbůky a když jste chtěli najít vraha, vystavili jste ho v televizních novinách před večerní detektivkou a vsaďte se, že ho nějaká ta paninka pozná a práskne esenbé ;-) ()

miza

Průměrná až podprůměrná česká detektivka.Snad jen ukázka toho,jak se dokáže člověk přetvařovat s dobráka na bestii. ()

lizardking

Milan Karpíšek prokázal, že se rozhodl správně,když se stal operním zpěvákem. Jako herec by se neuživil.Je mu ale třeba přiznat, že po vzhledové stránce nebyl špatně vybrán. Jako úchyl skutečně vypadal. ()

Aidina

Asi největší filmová role Milana Karpíška. Do role úchyla se vžil velmi věrohodně, až mu to lidi věřili i v civilu a poznamenalo to jeho další kariéru. Být sám v ženském kolektivu, navíc manekýnek, to poznamená asi každého. A závěrečná honička žlutobílých vozů Veřejné bezpečnosti při dopadení vraha v okolí Grébovky…. Co k tomu ještě dodat. ()

brasek

Vynikajúca psychologická kriminálka! Vyšetrovanie a všetko okolo toho hraje prakticky druhé husle, do popredia je postavený páchateľ a príbeh rozoberá postupne jeho psyché. ()

Winster

Vrah byl na představení to vládne až na půdu. Vlastne je to jednoduchy, pracovat nekde kde ti hrabne ze zenskejch a pak vyrazet 22 tramkou a nekde nekoho prepadnout. Prepadena je Marková, to je nejake oblibene jmeno :D Divim se že se to talo u nás na P 6 jesště v Radimovce, tam se neda nekdy ani projit a natos nekoho prepadnout. Nejvíc film vládne ve 45:07 kdy se čumí u okna kde jede lanovka a hraje hudba... Panu vyšetřovateli závidim jakou měl kliku, ženská mu domu přitáhne pívo a ani nedržkuje. Taky bych chtel aby me na tram doprovazel vrah, tak jistota je ze te uz nikdo neprepadne :D Nikon udela pri prepadeni profilovky na facebook. Koukatelné a má to spád. Moc hezká doprovodná hudba a závěrečná honička v Grébovce. ()

Naby

Na to ze je to celkem dost starej film to cely bylo celkem věrohodný a trosku au napínavý. Celkove hodnoceni 2,9* ()

Eisenmann

Tak trochu nedotažená kriminální variace s nepříliš chytrým nápadem a nepříliš šťastným provedením. Ten poněkud trapný pokus o psychologický kriminální příběh se tak nějak rozplývá již v průběhu filmu a v jeho závěru již na diváka nepůsobí vůbec. V korelaci s ne zrovna úspěšně zvoleným hereckým obsazením lze zařadit tento filmový pokus hlouběji pod průměr. ()

Peabody

SPOILERS Neumětelství pana režiséra, mimo jiné projevené zoufalým obsazením operáka do role hlavního hrdiny. Když to třeba srovnám s o osm let mladší Pastí na kachnu, tak tam si Karel Kovář vybral také málo známého herce - Milana Sandhause, ale buď to byl lepší herec, nebo ho lépe zvládl. Tady bohužel Miki Opatovský Karpíšek furt kroutí očima aby bylo vidět, jak trpí, a pak běží a v rámci joggingu si jde zardousit. Hraní není ani civilní ano jiné. Ne že by člověk, který v práci šije na modelky a musí s nima být od rána do večera, nemohl být na ženské tak naštvaný, že dostane chuť je uškrtit, to je tady ukázané poměrně slušně, jak využívají toho, že jsou mladé a hezké a cvičí s ním. Kdyby se držel scénář tohohle, mohlo to být lepší. Policejní práce je zde dost okrajově, pan ministr kultury se tam občas tváří docela srandovně (jeden z mnoha jeho příslušníků VB). Pobavila mne reakce policejní blond volavky, když jí Jandák řekne: Polib mne, nevíme kdo se na nás dívá, a ona: No služba je služba.  Hlavně se nám Miki toulá po nocích, okukuje ženské (ještě si vybere na rdoušení sportovkyni, proboha) a pak je jak jsem řekl se střídavými úspěchy škrtí. A když po něm vyjede Stanislava Bartošová v černém prádle, místo aby se jí chopil, tak se lekne punčoch a vyměkne. No a tak nějak se to mezitím sune k závěru díky zázračně uchovanému negativu v Nikonu (tuším, ale jsem líný to ověřovat) hozenému do vody. Napětí veškeré žádné. Ostatně Zlaté rybky, další Fukova krimi jsou taky tragedie a opět obsazení Adolfa Filipa je hrozné. Jediné pro mne zkousnutelné filmy pana Fuky jsou sci fi, tedy Akce Bororo a do jisté míry i Kam zmizel kurýr. Ale já mám scifi hodně rád i slabé. Body dávám za Grébovku, za petřínskou lanovku  a některé další exteriéry Prahy, za Ivana Vyskočila a taky za Franka Towena, zajímavou dobovou postavu. ()

FatimaO

Mám velkou slabost pro české kriminálky z tohoto období a tato se navíc odehrává mé oblíbené Grobovce, jinak by to byly hvězdičky spíš tři ()

stryc.zdend

Nesouhlasím s tím, že odtajnění pachatele už na začátku filmu je na škodu. Naopak je zábavné sledovat, jak dlouho mu bude ještě jeho řádění vycházet resp. jak dlouho bude trvat kriminálce než ho dopadne. Volba zcela neznámé tváře do role maniaka je také dobrá, akorát na rozdíl od toho polského herce ve Smrti stopařek mohl pěvec Karpíšek později možná párkrát vletět do hodně prekérní situace. ()

Bodega_Bay

Já myslím, že kdyby se to přetočilo s jiným vrahem a tak nějak šikovněji, bude to fakt pecka. Já se toho chlapa s punčochou bojím dodnes (teda ne tohoto konkrétního, protože tahle role je fakt vybraná divně). Ale scény v parku jsou ošklivé dost. ()

pájap

Nesouhlasím s kritikou výběru hlavního nehrdiny.to je dobrý slizoun.Hanka Vávrová byla v osmdesátých letech sexsymbol asi nejen pro mne.vubec to není špatné.a to,že je to podle skutečných událostí je samozřejmě plus.. líbí.. ()

Jankocour

Někdo rád italský béčkový trilery a horory 70. a 80.let, mě se líbilo tohle. Blbej scénář, spousta herců-neherců, ale pamětník ocení. Krásná Stanislava Bartošová ve spodním prádle! ()

Sa.sa

Kvalitně natočený film o vrahovi, který nenávidí ženy, které ho berou jako věc.. Ale co se diví je dámský krejčí tak to měl vydýchat a rozdýchat.. Jako vždy byl to muž od vedle, takový slušný a bezúhonný :)) ()