Asi padesátiletý krejčí Miroslav Opatovský (M. Karpíšek) je zaměstnán v předním pražském módním salonu. Jeho klientky a modelky jej považují za neškodného, bez ostychu se před ním svlékají a koketují, ale také jej lehce zneužívají. Stres, stereotypní práce, postupující věk a hlavně skrytá sexuální úchylka však na muže doléhají víc, než kdokoliv tuší. Opatovský se jednoho dne neovládne a svou nahromaděnou agresi si vybije na mladé fotografce Monice, kterou na opuštěném místě přepadne a uškrtí. Dívka ho stačí před smrtí vyfotografovat, avšak on zahodí aparát do vodní nádrže. Zatímco se rozběhne rutinní policejní vyšetřování, Opatovský má nutkání k další vraždě… Kriminální film režiséra Otakara Fuky vznikl na motivy skutečných událostí, k nimž došlo v osmdesátých letech v severních Čechách a v Praze. (Česká televize)

POMÍK

Jaj... Nejlepší na filmu byla ta drsná afro baskeťačka ala Helenka Fibingerová. Sledovat ukázaného vraha je jako koukat na sex manželky s milencem-nej. kámošem. ()

Lavinia

Nejzajímavější je dobový kolorit, onen duch socialistického života, který - ač idealizován - krásně z toho čpí, a dále poklidný způsob filmování, kdy stihnu u tohoto filmu promyslet pracovní úkoly na týden dopředu a ještě zrelaxovat. Obsah: Banální detektivka z dob nedávno minulých, kdy si vrah žen počíná při svém řádění zoufale nešikovně s lehce politickým podtextem - co ta madam ze Stockholmu? Nedohnala ho vlastně k tomu všemu ona, když ho kdysi odmítla? A teprve ty modelky! Prostě ženská se má držet škopku ... Až budu zase ve stresu a uštvaná, ráda se tímto uklidním. ()

IvonaK

Velice dobře udělané krimi u kterého se člověk nenudí. Dala bych i čtyři hvězdičky, ale vzhledem k tomu že by se mi vůbec nelíbilo když by se mi v noci stalo to samé, tak ji nedám pro svoji osobní bezpečnost. Jinak vyhrávání melodie Dívky v modrém si myslím že dočista sedělo když tam bylo tolik slečen. ()

offlineman

Milan Karpíšek jako správný úchylák, byť vrah. Zklamal mě jen, že nevystartoval po Gabriele Wilhelmové! :-) Nebývale akční Jandák, uvědomělý Pospíchal, senilní psychiatr Radimecký, krásná Heřmánková a sexy Stanislava Bartošová, sice starší ročník, ale vážně mr....lná!!!! ()

zubrik66

Totálne zle zahraté. Dialógy medzi postavami sú úplne chladné, bez akejkoľvek ľudskosti. Postavy sú nepresvedčivé, až úplne amatérske na hrane frašky. ()

mac000

I s odstupem vice než třiceti let koukatelný film, nad jehož akčními scénami se nepousmějeme, ale akceptujeme je s uznáním vzhledem k technickým možnostem, totalitní cenzuře a stylu československé krimi té doby, z něhož se film tak trochu vymyká. Výborný výkon M. Karpíška v titulní roli (hlavní profesí zpěvák, po tomto filmu již žádný další nenatočil) ()

Jehan

Asi budu trochu v opozici, ale casting mi připadá dokonalý. Milan Karpíšek je ideální představitel role. Jeho fysiognomie je úchvatná, stejně tak jeho běžecký styl. Geniální obsazení naprosto nevýrazných herců v rolích vyšetřovatelů v čele s jalovým Jandákem. Ty jejich trapné socialistické ohozy a hlavně - manýry! Špetka modelingové erotiky, rovněž dávka erotiky úchýlné. Nejúchylnější je ovšem vkus některých dam z řad obětí. Vítězkou filmu je okouzlující Stáňa Bartošová v černém prádle. Vůbec se nedivím, že její role utekla zpátky do Stockholmu. Mít v té době švédský pas, udělal bych totéž. ()

Tominni

Dámský krejčí, který vypadá jako typický příklad slušného člověka, se svou noční můrou ústící až k vraždám. Řada věcí bohužel nesedí tak, jak jsou vykresleny, přestože film vychází ze skutečnosti. Takže nakonec nepůsobí tak věrohodně. ()

ostravak30

Zase tak dobrá kriminálka to není. Ovšem Milan Karpíšek zahrál svou roli parádně. Člověk mu toho psychopata naprosto věřil. Jinak ale třeba i kriminalisté spolu komunikovali spíše heslovitě, Vítězslav Jandák snad řekl pět vět. To se pak těžko skládá opravdu dobrý kriminální film. Závěrem už jen dodám, že bez toho abych schvaloval jakékoli násilné činy naprosto dovedu pochopit, že k tomuhle ženské mohou chlapa dohnat. Ony to prostě umí. ()

javlapippi

"Představ si, že vyšetřovatel chodí se soudní lékařkou, zdá se ti to nepravděpodobný? Mě taky!" "A vemou se?" Pozvoľna starnúci, prvorepublikové šlágre z walkmanu počúvajúci a životom frustrovaný krajčírik, obklopený v práci nehanebnými polonahými modelkami sa pod vplyvom akčného baletného vystúpenia dopustí prvej sexuálne motivovanej vraždy. Zachutí mu to a tak pri podvečernom joggingu sem-tam nejakú sympatickú driečnu devu zamorduje alebo sa o to aspoň pokúsi. Netuší, že sú mu v pätách ostražití príslušníci piatej bé spolu so ženskými členkami karate oddielu Rudá hvězda a jeho hodiny sú spočítané. Nepomôže mu ani ovdovelá stará láska, ktorá v kapitalistickej cudzine pochytila čudné maniere, napriek čestnému priznaniu ho neudá a vráti sa na prehnitý západ. Ústredný úchyl Karpíšek vynikajúci, vyšetrovatelia tiež obstojní, obete môžu byť. Slušná kriminálka, v rozumnej miere napätie, násilie aj sex, nič extra zásadné, ale príjemne dobové ako neónové reklamy Pliska Vermouth a Iskra Cabernet. ()

Diskantka

Celý je to strašně blbý, ale ty záběry s tim ženskym smíchem mě creepujou, za to dávám hvězdy. Jo a Miki je herec asi jako Žena za pultem, ale obličej na to má. Obličej na to bejt úchyl.... ()

carl.oesch

Realismus při vyšetřování terstných činů, nebezpečnost spoléhání se na psychiatrické posudky a rady jsou asi největší aktiva typické detektivky z poloviny osmdesátých let, která taky ukazuje jak "to tady vypadalo" v běžném životě. Policie, tedy pardon tehdy Bepečnost je taky taková, jaká byla, co je ale katastrofa je ten zbytek - naprosto neuvěřitelná psychologie hlavní postavy a vyznění ve stylu chlapáctví nádražního bufetu ve tři ráno _ můžou si za to samy. Banda přisprostlých manekýn v salonu, Hana Heřmánková v úloze milenky ženatého muže (což ovšem vrah vědět nemůže) a nakonec i Stanislava Bartošová, která se radši provdala za o 28 let staršího Švéda, jen aby unikla z oné sametové cely (jak zpívá Ondřej Hejma v nezapomuntelném songu...), místo aby se plně oddala čestnému, slušnému, pracovitému krejčímu, čímž by (jak je v podtextu filmu divákovi podsouváno) zabránila jeho změně v nebezpečného sexuálního (?) devianta. A navíc ztvárněného v reálném čase filmu operním hercem Milanem Karpíškem. Jeho angažování do hlavní role bylo snad největším kiksem filmu. Potlačované operní herectví, které jistě tento člověk brilantně ovládal působí až komicky, je stejně směšné, jako kdyby přišel třeba Vítězslav Jandák hrát a zpívat Vaška do Prodané nevěsty na jevišti a hlavně naživo. Film je zcela prost jakékoliv politické agitace nebo dokonce oné "krotké kritiky" poměrů (a la Muž na drátě), ale nemá ani atmosféru, ani gradaci a nabízí se porovnání se Smrtí stopařek, kde je dost stejné téma zpracováno se zcela odlišným výsledkem....Prostě detektivky, především akční naši tvůrci nikdy moc neuměli, ne každá psychologická se povedla, ale plat, že pokud českou kriminálku z osmdesátých let, tak spíš kratší formáty a v televizním zpracování. ()

honzic

Škoda slabého hereckého výkonu, mohla to být jinak slušná krimi, takto pouze průměr. Grébovka je tam fajn park, policie celkem neschopná. Hodnocení: 55 % ()

FiDik

Když jsme jednoho večerního prime timu roku 2017 náhodou přepli kanela a narazili na tohle, neodtrhli jsme se až do celkem očekávanýho konce. Na svou dobu a místo dost dobrý. ()

sharka.68

roli jeho femme fatale - hrála Stanislava Bartošová, první moderátorka zpráv na NOvě s Z.Merunkou...chudák Milan Karpíšek se kvůli téhle roli málem zbláznil....z takové škatulky se hodně špatně vylézá a utíká.... ()