Zelňačka

• Francie La Soupe aux choux (více)

Dva venkovští staříci, přátelé Glaude a Ciciss (Louis de Funès a Jean Carmet) tráví většinu času popíjením vína a drobnými hádkami. Jejich staré barabizny, kde si chtějí pokojně užít podzim života, se ale mají bourat a na jejich místě se má vystavět zábavní park. Jedné noci přistane v okolí mimozemšťan z planety Ox (Jacques Villeret), ochutná jejich zelnou polévku a dá jim lákavou nabídku... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Přemek

Opravdová hrůza! Mnohem raději doporučuji českou TV verzi se Skopečkem a Somrem. Ale možná je to tím, že jsem slyšel Krampolův dabing.., ne, asi ne, tady je ten základní nápad mnohem méně uvěřitelný než v české inscenaci.. ()

Scytale

prijemny film, ve kterem je znazornen tlak prichazejici "nove" doby, kde neni pro zadne Glaudy a Cicissy misto. Diky bohu za mimozemstany ;-) ()

Paity

Tohle se mi prostě vůbec nelíbilo. On pořád umatnán nějakou poévkou ale jinak nic. Navíc příběh na draka. Kam se to hrabe na Četníky nebo na Fantomase. ()

DocBrown

Škoda první třetiny a pomalého rozjedzu, ale jak oživí ufoun manželku (zase potvrzení, že krása x charakter = konstanta), tak je to už slušná komedie. De Funes si tady musí vytrpět víc, než on ve svých filmových postavách rozdával. Je mi ho hodně líto, a je to vůbec takové jeho rozloučení se životem, Četnice se už moc počítat nedají. Lábuse mám hodně rád, ale tady mi jako dabér vůbec neseděl, jeho hlas pořád působí tak mladě na starého dědka. Udělal jsem menší výzkum, zda je to skutečně zelňačka. Problém je, že chou je výraz jak pro zelí, tak pro kapustu, ale vypadá to spíše na tu kapustnicu, v tom to mají Slováci dobře. ()

Petr.Kocfeld

Není to špatné...Hlavně se mi zde líbí výkon De Funese a Villereta.Je to komické,ale je to trochu zvláštně komické.Za mě 3 hvězdy.Na 80.léta je to vcelku dobrý snímek.Ufon Villeret určitě pobaví a tento film potěší i po letech.Tato scifi-komedie je vcelku dobrá,napínavá i zábavná.Snímek určitě pobaví i potěší i náročnějšího diváka a pobaví nejen příznivce francouzských filmů. ()

Sairina

Film o dvou stařících, kteří mají jen smůlu je velmi krásný. Ukazuje ja je lidský život většinou nespravedlivý a smutný. ()

ondrula

Hloupoučká komédie o ufonovi, zelí, dvou dědcích a jejich prdech. Není to moc vitpné, ačkoliv třeba na závěr přijde nějaká velká pecka, nevím, já to neměl sílu dokoukat. ()

Modiwish

Trochu ujetá komedie s De Funesem,kde se sice zasmějete ale jinak nic moc, na mě až moc přitažené za va¨lasy, ale dá se na to kouknout. Podruhé bych touž asi neriskoval. ()

Disease

Důstojné, i když poněkud zkratkovité zpracování moc hezké knihy. Funesovi sluší hlavně občasný civilní projev. ()

aLPaC

Na rozdíl od hrozného Krampola (nic proti němu, normálně mi nevadí, ale na Funese se prostě nehodí a navíc mě vytáčí to jeho imitování Filipovského), Lábus se role dabéra zhostil na výbornou. Většinu času mě Zelňačka tolik nebavila, vlastně to ani není komedie, ale ten smutný konec zafungoval, snad i kvůli tomu, jak sešle zde Funes vypadá. Ale pocta mu patří, byl to zkrátka jeden z nejlepších komiků filmové historie. ()

Untentrauer

Velice bolestivý snímek pro fanoušky Pana Funese. Bohužel věk a zdravotní problémy jsou zde již velice poznat. Jenže to mu na energii neubírá. Moc se mi líbí tento příběh a beru to jako jeho poslední jeho film i když tomu tak není (četníka a četnice jsem nikdy neviděl, protože Louis uletěl do vesmíru na planetu Oxo a tak to má být) ()

bobstock

´´A místo támhletý boudy, co má Claude bude parking pro 4tisíce aut!!!!!! A místo mího baráku chystáte jako co? Veeelkou jeskyni a v ní opice!´´ Svět se řítí do záhuby a mistr komedie na sklonku života dostává jedinečnou šanci ulítnout s ufonýrem na planetu OXO, která je plná šišlalů v kondomových oblecích, co si neumí uvařit polívku, rozhodně si ho aspoň budou více vážit, co tady v tej ekonomickej žumpě. Roztomilá tragikomedie s nejdražšími vizuálními efekty, s kterými se Funés kdy setkal. PS: Z mladé Christine Dejoux mi málem vypadly oči z hlavy. :) 65% ()

Ad4mson odpad!

Bohužel...pro mě de Funese definoval legendární František Filipovský a bez jeho dokonalého dabingu je tento film jen smutnou přehlídkou kreací jednoho "anonymního" francouzského komika. Krampol se může jít zahrabat. ()

Vesecký

Nemohu si pomoci, ale Hášova inscenace se Skopečkem, Somrem, Halbichem a Pleštilovou se mi líbila mnohem víc. Louis de Funes s dabingem Jiřího Lábuse je sotva poloviční Filipovskému. Navíc nesnáším obhroublý fekální izerovský humor, kterým francoiuzská adaptace románu začíná. A tyto dvě skutečnosti prostě dávají dvě hvězdičky dolů. ()

hemul

Pekny film, dobry dabing (Labus ako Funes sa pacil, aj Krampol, rovnako dobry je aj Gregor v slovenskom dabingu Rabiho Jakoba). Podobne ako Woodymu (nizsie) mi vsak vadi, ze vela vtipnych veci z knihy sa do filmu nedostalo. Teda slabsi scenar. ()

ddf76

Posledni vyborna komedie s Funesem. Skoda, ze to nedaboval Filipovsky. Funes hraje neco jineho nez jsme zvykli, protoze uz je na nem videt, ze o dost zestarnul, ale i tak to stoji za videni. ()

laserr odpad!

Aneb jak hluboko můžete srazit výborného herce, když je scénář taková blbost. Bylo mi pana Funes upřímě líto, jak se snažil z tak nehorázně špatného filmu vytřískat alespoň záblesk vtipu. Bohužel však marně. Tento film opravdu nestojí za nic. Funes a Carmet jsou sice výborní, ale to je asi tak vše. Obrovská škoda, že se s námi komik a herec takového formátu "rozloučil" takovouto pitomostí a 6.dílem četníků, kteří měli skončit rozhodně již 4. dílem. ()

RedHot

Louis nám zestárnul a ruku na srdce, nedivím se, že po všech těch komediálních blbinkách chce pro změnu natočit něco chytřejšího a milejšího. Naše bránice tentokrát dostanou zabrat spíše jen zlehka, úsměv nám však ze rtů nevymizí hodně dlouho. Dabingu se tentokrát chopil geniální Jiří Lábus a nutno říct, že jeho kvality div že nepředčí klasika Františka Filipovského. Povedla se i kosmická hudba. Zelňačka je zkrátka po dlouhé estrádě Četníků a Fantomasů filmem, který zahřeje na srdci i na duši. A čím? Přece proudy červeného vína! ()