Tetovaný

• Francie Le Tatoué (více)

Félicien Mézeray (Louis de Funès) prodá všechno. Jednoho dne výhodně zpeněží i obraz Modiglianiho, který mu nepatří. Je totiž vytetovaný na zádech chlapíka Legraina (Jean Gabin), který se tak postará o pěkná překvapení a zábavu. Louis de Funès a Jean Gabin hned ve dvou pyžamových modelech! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Chegi

Poměrně nevtipná komedie, kterou drží nad vodou skvělé výkony ústřední dvojice a neskonalá hláška: Začněme prohlídkou základů, jež jsou postaveny ve slohu románském!! ()

Han22

Tohle mě docela zklamalo - nemám rád filmy bez konce. Když sleduji film s de Funésem, který chce dostat obraz, vytetovaný na zádech Gabina, tak chci vidět nějaké lepší zakončení než to že se spřátelí a vykašlou se na to. A i jinak je to průměr - Gabin se svým zámkem s hladomornou a zbraněmi z druhé světové je zábavný, naháněčka se zloději skvělá, ale jinak toho moc vtipného není a některé věci (manželka, černý sluha, sporty) jsou vysloveně pitomé. ()

POciSEM

Louis byl zase geniální ale jeho herecký kolega byl totálně nesympatickej debílek. Gabaina sem nikdy moc nemusel ale to co zkouší tady je ubohý až běda. Kdyby byl Funes pořádně důraznej, stáhne z toho zelenýho mozku kůži jak slídu z párku. No aspoň že ho Lou na konci pošle s těma jeho kecama do prdele. ()

Bouřňák

Když si zapnu komedii, navíc s Louisem De Funes, tak očekávám příjemný, líbivý, nekřečovitý humor a skvělý dabing Františka Filipovského. Dabing byl opět úžasný, ale děj už tak moc ne. Kromě pár vtipných momentů jsem se příliš nebavil a nakonec i usnul. Gabin je v tomto filmu skutečně vůdčím hercem, ale ani pohled na tohoto velikaná francouzského filmu mi ke štěstí moc nepomohl. Takže vícekrát už tento film neuvidím - bohužel zklamání. ()

ThomasCrown

Pre tento film mám slabosť, pretože sa odohráva v prekrásnom prostredí vidieckeho zámku na Francúzskom vidieku. Iba to mi k šťastiu stačí; to a Funés a samozrejme prehliadka, ktorá vždy začína od základov. ()

Mikino00

Příjemná komedie s legandami francouzského filmu, kde Gabin lehce zastiňuje Funese, na dobrém dojmu to ale neubírá. ()

laepus

Původně jsem sice uvažoval jen o třech hvězdách, protože první polovina filmu má dost hluchých míst, ale závěrečná část je úžasná jízda ve znamení Jeana de Funes a Louise Gabina... A pokud si přejete, můžeme začít prohlídkou základů, jež jsou postaveny ve slohu románském... ()

bobstock

Gabin s Funésem jedou pěkně na plno po celou dobu, škoda, že chvílemi se to od prvopočátečního uzlíku ala zádového tetování od Modiglianiho veze na situačních scénkách kdesi na zámku a člověk přestává vnímat, kde že je ten problém kvůli kterému se dvě hlavní postavy neustále handrkují. Jinak v dnešní hyperkorektní době si nelze nevšimnout černocha sluhy, kterému tam v pár scénách pěkně rasisticky zatápí, možná proto bude tento film v budoucnu trezorový. Zbytek už je klasická taškařice našeho mladíka. PS: jakožto fanouška MMA je tu doslova geniální scénka spárování asi prvního francouzského mix martial arts sportu. :D 70% ()

Petrus1

Po asi pěti filmech, které jsem nedávno viděla, ve kterých Gabin hraje ještě v plné kráse a síle je zvláštní ho zase po dlouhé době vidět jako „dědka“ – to by ho skoro člověk nepoznal! :-) Taky se tady háže milionama…já teda umění nerozumím vůbec, ale nechtěl by mi třeba někdo za mou kérku opravit barák! :-D Já už teda nevím, kterej umělec ji dělal, ale snad by nějakou cenu mohla mít? Teda aspoň tu výrobní…ale za tu si toho asi moc neopravím! Je pravda, že bych teda asi taky musela trénovat a hubnout, aby byla v původním stavu, no a pak si zase nacpat pupek a pořádně se ožrat! Tak to hubnutí asi teda vynechám. :-D Taky se mi líbala žena telefonního maniaka Funése…ta ženská se směje jako celej kolektiv! Asi jako já. :-D A naprostou genialitu spatřuju v obraně svého majetku! Samopaly, granáty, hladomorna…si budu muset taky něco takovýho pořídit! Ale odmítám přistoupit na buzení trubkou. To nikdy! Já vím, už s tímto komentem končím: „Děte s těma kecama doprdele!“ Já už jdu, když to říká i pan Filipovský… ()

Rambo159

Ani silné, ani slabé, v podstate svieže, plynulé sledovanie. Málo vtipu a komiky, od Funesa som čakal viac, Gabin mi tam nesedel, no ako dobre prepojený celok je to priemerne prijateľné. Hlavne keď sa začne sprevádzať od základov.... :))) ()

jandula00

já nevim, ale posledních pár let mě ten styl humoru Louise de Funése nějak nebere. Je na můj vkus až moc uřvaný a buranský. Nicméně Jean Gabin vrací do příběhu klid a pohodu a jeho posílání do hladomorny mě vyloženě bavilo. Celkově se mi moc líbila zápletka a postupná přeměna hlavních postav, ale bohužel žádný velký filmový zážitek to nebyl. Ani nedoporučim, ani znovu nekouknu... ()

MickeyStuma

Herecká legenda francouzského filmu Jean Gabin a mistr schizofrenních postav Louis De Funes v jednom filmu. Jeden je vysloužilý legionář s tetováním od slavného malíře Modigilianiho a druhý potrhlý obchodník s uměním. A to by nebylo, aby obchodník za každou cenu neusiloval o získání onoho tetování. Je pro to ochoten udělat naprosto vše a tak komedie plná nástrah a překvapení může začít. Pro Louise to byla ohromná výzva a jak se sám nechal později slyšet, měl velké obavy, aby se vedle Jeana neztrapnil. Nestalo se a naopak vznikla nestárnoucí komedie, kde si to oba dva viditelně užívají. Píše se o hereckých koncertech obou protagonistů? Neomylně je to tak. ()

GMVajgl

Tenhle film má především naprosto absurdní námět. Hned na začátku zjišťujeme, že pro protagonistu má poctivá olejomalba od malíře cenu 300 Franků (v roce 2022 asi 4 EURO), zatímco jednoduchá čáranice vytetovaná na zádech jeho modela pro něj má cenu postupně 1, 2, 3, 20 a 50 milionů (13.400, 26.800, 40.200, 268.000 a 670.000 dnešních EUR) jen na základě tvrzení, že tetování dělal nějaký Modigliani. A onen tetovaný model těmito nabídkami pohrdá. Takže následuje bláznivé přesvědčování a vzájemné poznávání. Postupně z této mise naprosto sejde, příběh se trochu hroutí a na konci se na tetování zapomene a zůstává jen přátelství - jestli jsem to dobře pochopil. Jinak to nese hlavně Funésovo a Gabinovo situačně komediální herectví. ()