Tetovaný

• Francie Le Tatoué (více)

Félicien Mézeray (Louis de Funès) prodá všechno. Jednoho dne výhodně zpeněží i obraz Modiglianiho, který mu nepatří. Je totiž vytetovaný na zádech chlapíka Legraina (Jean Gabin), který se tak postará o pěkná překvapení a zábavu. Louis de Funès a Jean Gabin hned ve dvou pyžamových modelech! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

honzic

Poměrně dobrá komedie s Funesem a Gabinem, neurazí, ale ani nenadchne, místy se vleče a humoru není tolik. Hodnocení: 60 % ()

Nonna

Přestože v bonusech k dvd tvrdí všichni účastníci natáčení Tetovaného, že se oba představitelé hlavních rolí neměli rádi, ve filmu to, naštěstí, není poznat. Je to jen důkaz jejich nezměrné profesionality a hereckého umění. Spojení Gabin (velký,tlustý,hrdý šlechtic vyznávající jen svoje pravidla a řád) a Funes (podlézavý skrček, přesvědčený, že koupit se dá vše), je prostě geniální. Děj filmu nemá slabinu, příběh je přesně vyvážen na hranici komedie a filmu k zamyšlení nad životním stylem jednotlivých protagonistů. A když jdou provádět po hradě a začnou od sklepů......nemá to chybu. ()

Stanmi

Felicién Mézeray (Louis de Funés) je bohatý obchodník s uměním, a když zjistí, že bývalý legionář Legrain (Jean Gabin) má originál Modiglianiho, rozhodne se ho získat stůj co stůj, nakonec se rozhodne, že opraví jeho venkovské sídlo, z toho se však vyklube starý zámek a z Legraina hrabě de Montignac, celá věc má však jeden podstatný detail, hrabě má Modiglianiho vytetovaného na svých zádech...Tetovaný je filmem, který svedl dohromady dvě legendy francouzského filmu a nutno podotknout, že oběma slavným hercům jejich postavy naprosto pasují. Funés hraje svou klasickou polohu cholerického boháče a Gabin zase hrdého šlechtice a legionáře, který si narozdíl od Funésovy postavy, umí užívat prostých krás života. Film však má podporu také ve vedlejších rolích, kde můžeme nalézt taková jména jako je Paul Mercey, Pierre Tornade nebo Dominique Davray. Snímek navíc není nikterak dlouhý, díky čemuž je zde prakticky naprostá absence hluchých míst. Snímek vyjímečně nenatočil dvorní režisér Louise de Funés Jean Girault, ale Denys de La Patelliére, pro něhož to byla první a poslední spolupráce s velkým komikem. Je to škoda, protože se mu podařilo vytvořit vtipný a pohodový snímek, kde oba slavní herci mají naprosto rovnocenné role, což jim dovouje naplno předvést jejich herecké umění. ()

vladi87

Vynikajúci film z dvoma výbornými francúzskymi hercami v hlavných úlohách. Výborný príbeh o neskutočne podnikavom obchodníkovi, ktorý sa snaží za každú cenu získať a predať obraz, ktorý je v nevšednom vlastníctve zvláštneho vyslúžilého legionára a šľachtica(Gabin). Nakoniec Mézeraye (Funés)príde na to, že sa nemá za čím hnať a začne mať radosť zo života, záverečná scéna, keď všetkých papalášov a úradníkov zavedú do hladomorne, hovorí za všetko;). Trúfam si povedať, že 60. - 70. roky boli érou vzniku najlepších filmov francúzskej i svetovej kinematografie, a tento k nim rozhodne patrí. ()

paniColombova

Moc milý film. Především se mi líbí druhá polovina filmu z prostředí prastarého hradu. Zase něco jiného než jsem u Funese zvyklá a to se mi líbí. Navíc to byl film s dobrým nápadem, s dobrou zápletkou a zasmála jsem se až až. Funes tu předvádí své klasické, perfektní kousky. ()

Tuty

Tahle komedie mi dlouho unikala a nakonec jsem se vlastně moc nepobavil. Přišlo mi, že si spolu Gabin a Funés nesedli a z originální zápletky se dalo vytěžit více. Škoda, že tu nehraje Galabru či Bourvil, se kterými Ludvík vycházel lépe. ()

brasek

Pohodová oddychovka na nedeľné popoludnie, v uponáhlanej dobe návod ako aspoň si trocha spríjemniť život. ()

Hvězdář

Nádherná pohodová komedie ve Funésově stylu, zařadil bych ji někam k průměru ve výčtu spousty dalších komedií s oním hercem. Jsou horší, ale i lepší. Škoda toho nedotaženého konce, jinak nádherně absurdní a přitom rozumná pointa. ()

zigy

Funes řádí....a Gabin nestačí zírat - jejich kontrast - dvou zcela odlišných naturelů - je kořením celého filmu. Zápletka je fajn neotřelá, ale někdy film se svým humorem trošku tlačí na pilu, ale jen trochu......jinak je to milý, odlehčený filmeček ze sladkých 60. let. "jaký sport pěstujete? válku..." ()

MrKrahujec

Jestliže je tento film považován za méně vyvedený ve Funésově i Gabinově filmografii, je to bohužel hlavně vinou Gabinovou. Bylo veřejným tajemstvím, že Jean Gabin Funésovu komiku zrovna nemusel, a že dlouho odmítal na spolupráci s ním přistoupit, spíš k ní byl nakonec dotlačen z komerčních důvodů a prý se netajil záměrem, že mu na place "ukáže". Já bych čekal, že tak učiní spíš zesílením svého tradičního hereckého rejstříku, tedy vyrovnaného, nevzrušeného herectví, které působí hlavně svou vnitřní skrytou silou, ale on z neznámých důvodů (jak se lze přesvědčit ve filmu) začal Funése vlastně skoro přehnaně napodobovat! Jestli tím chtěl jeho herecký styl zkarikovat, tak mu asi nedošlo, že karikaturu karikovat nelze a sám klaun je ze své podstaty nezesměšnitelný. Skutečně jsem v prvních společných scénách nemohl odhadnout, který z nich se víc rozčiluje a křičí, jenomže Gabin z toho bohužel vyšel jako poražený. De Funés podává svůj standartní (tedy báječný) výkon, zatímco on sám jako by se stal nechtěnou karikaturou - čeho vlastně? ()

Kontryhelka

Taky výborná komedie. Malý houževnatý vyčuránek chce získat obraz vytetovaný na těle samorostlého legionáře. Dobrá ukázka toho,jak pro svoje obohacený je obchodník dojít až do krajních mezí a je ochoten udělat cokoliv, jen aby dostal co chce. Dobrá dvojice která se ve skutečnosti nemusela, ale na place to není vůbec znát. Báječně si sekundují a výsledek je víc než dobrý. ()

PTuranyi

Príjemná aj keď nie veľmi výrazná Funésova komédia, v ktorej sa Luis de Funés ako obchodník s obrazmi Félicien Mézeray, snaží presvedčiť tvrdohlavého grófa de Montignac stelesneného Jeanom Gabinom, aby mu predal svoje vzácne tetovanie aj s kožou. Komika je založená na konflikte svetonázorov uponáhľaného mamonára Féliciena a bývalého legionára a skromného bonvivána Montignaca. Ten pristane za opravu svojho vidieckeho sídla, v ktorom predvádza svoje šľachtické maniere uplatňovaním útrpného práva na zlodejoch, tým že ich hádže do hladomorne, takže tí sa s radosťou vydajú polícii. Produkcia je dobrá a vďaka hercom to ako tak funguje, ale oproti Funésovým vrcholom je to len priemer. 70% ()