Rozbitý svět

Broken

Rozbitý svet

Velká Británie, 2012, 91 min

nenápadné, ale pozoruhodné britské drama se zajímavým obsazením (Tim Roth, Cillian Murphy) a spoustou postav, které si stihnete i za tu krátkou chvíli oblíbit (nebo naopak), takže pak v závěru, když jde do tuhého, téměř nedýcháte.. alespoň u mě to tak platilo.. silné 4* P.S.: mladá Eloise Laurence v roli Skunk je výborná :)(16.2.2013)

• Stružák

Asi tyhle rádoby umělecký filmy přestávám pomalu chápat a víc a víc se mi tenhle žánr vzdaluje. Broken je takovou podivnou směsicí. Na jednu stranu se snaží načrtnout dramatickou a vyhrocenou situaci mezi několika sousedy (což se i daří), ale místy přidává zbytečné komické situace. To se mu sice daří také, ale dohromady to nějak nefunguje a divák se tak neudrží v jedné náladě po celou dobu. Nakonec se z celku stane jedna velká nuda. Příběhů se ve filmu rozjíždí spoustu, sympaticky se prolínají a rozcházejí, ale na konci také některé z nich zůstanou nedořešené. Herecky film nenadchne, ani neurazí, hudební doprovod je spíš otravný. Tohle mě zkrátka minulo.(19.11.2014)

• PetrPan

Nákupní seznam, kde si Norris soustředěně obtahuje jednu položku za druhou a na okraj kreslí srdíčka a smajlíky. V pečlivě zvolených okamžicích se pak na jednu z nich zaměří a zakříčí: Koukej, to je bolest! Vidíš! Koukej to je láska! Vidíš! Upravená cestička s umělým štěrkem bolestné lásky, která je alfou i omegou, v závěru eskaluje tím největším klišé ze všech. Návrat z tunelu se světlem už byl na kýbl. Jednu hvězdu za bolest, která je skutečně skutečná.(27.1.2017)

,,NENÍ TO DIVNÉ, JAK MOHOU BÝT VĚCI TAK MATOUCÍ? TAK NEJASNÉ? KDYŽ MÁŠ TROCHU ČASU, ODSTUPU, PERSPEKTIVY, VĚCI SE TAK PŘIZPŮSOBÍ TOMU CO CHCEŠ“...... /// Tři rodiny, který nám postupně odhalej – všechno? No skoro. Sociální drama, festivalovej film, kterej nenudí, má blízko ke smrti, ale dramaticky strhne až v závěru. Murphy i Roth potěší, ale že bych to musel vidět dvakrát… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu poznat místo, na který jezdí v Británii záchranka nejčastěji (nemyslím garáže vole…). 2.) Zjistím, jestli mám bejt rád, když naproti bydlí retard. 3.) Thx za titule ,,Tammi66“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(13.5.2013)

Rozbitý svět v sobě nezapře v podstatě televizní projekt. Nemyslím to v dobrém. K áčkovosti táhnou film hlavně hezká, i v civilnosti zábavná kamera, střízlivější část filmu a hlavně herecké výkony. Představitelka hlavní role je über-sympaťačka, zejména Cillian Murphy a Tim Roth se k dokonalé uvěřitelnosti nemusejí tlačit. Podle komentů okolo se řadím k menšině, kteří v posledních cca 20-ti minutách shledávají spíš slabinu než vrchol filmu. Sice nijak intenzivní, ale zajímavá sociálně kritická freska prvních dvou třetin mne velmi bavila a prvoplánovou emocionální ždímačku, k níž se nadechl rejža před závěrečnými titulky, jsem rozhodně nepostrádal, nečekal a vděku se za ni nedostane. V odhodlání odkrývat hnisavé rány komunity naneštěstí tvůrci nevydrželi být důslední. Aniž bych si liboval v tragédiích, chvatná, byť jen částečná správka tohohle rozbitého světa působila nemístně. Poslední záběry by navodily cukrovku i zdravému divákovi a paradoxně navozují dojem hořkosti.(26.10.2013)

• - Britský spisovateľ Daniel Clay, ktorý napísal novelu "Broken", podľa ktorej bol natočený tento film, bral inšpiráciu z novely Harpera Leeho "To Kill a Mockingbird". (Eoin)

• - Herečka Eloise Laurence (Skunk) naspievala všetky pesničky k filmu. (Eoin)

• - Eloise Laurence, představitel Skunk, přišla na konkurz skoro jako poslední. Přesto si ji režisér Rufus Norris vybral z 850 dívek, které na konkurzu byly. (Terva)