poster

Rozbitý svět

 • Velká Británie

  Broken

 • Slovensko

  Rozbitý svet

Drama

Velká Británie, 2012, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marqta
  ***

  Obyčejně neobyčejný snímek, který je svým vlastním způsobem naprosto realistický, přinejmenším tak působí. Je pravda, že poslední část mi přišla už lehce nadsazená a film by mi přišel lepší bez ní, ale taky je pravda, že se do snímku hodila z hlediska toho, jak jednotlivé zápletky gradují. Příběh, který má divák možnost sledovat, je složen z několika samostatných příběhů, které se navzájem doplňují a ovlivňují. Jednotlivé rodiny žijící nedaloko od sebe, každá má svůj příběh, historii, problémy a radosti. Herecké obsazení je skvělé, nedokázala bych si představit lepší Cillian Murphy, Tim Roth a Rory Kinnear předvádějí vážně obdivuhodné výkony, také musím zmínit, že se povedlo vybrat i dobré obsazení do dětských rolí. To co mě ale na tomhle snímku zaujalo asi ze všeho nejvíce je jeho pojetí. Nádherná kamera zaměřená na detaily v prostředí, což ve výsledném dojmu navozuje ještě větší autentičnost. Tímto tedy znovu vyzdvihuji práci Roba Hardyho. Scény jsou velmi šikovně sestříhané a doplněné zvukem- popřípadě (což se mi hodně líbilo) beze zvuku. A nesmím zapomenout na opravdu povedený soundtrack. Za mě to jsou silnější tři hvězdy.(11.5.2013)

 • roorybacky
  ***

  Sociální drama, jehož tragičnost je dohnána do absurdně gigantických rozměrů. To filmu ubírá na autentičnosti a jeho snaha diváka emocionálně rozdrtit je úspěšná jen zčásti, protože místy působí jako neupřímný kalkul. Postavy jsou příliš jednoznačné (střet nelidského zla s přirozeným dobrem; o nějaké ambivalenci zde nemůže být řeč), je jich zbytečně mnoho, pročež nejsou dostatečně rozvinuty a zůstávají schematické a neživotné stejně tak jako vztahy mezi nimi. Nejen kvůli těmto výtkám je Broken filmem zcela nesrovnatelným například s takovým Fish Tankem, který je po všech stránkách úplně jinde. I přesto se ale stále jedná o poměrně zručně natočené (invenční využití flashforwardů) upozornění na bezbřehost lidské schopnosti nenávidět i s jejími (ne)vyhnutelnými důsledky. V tomto svém primárním smyslu film funguje dobře.(24.2.2013)

 • Badseeds
  *****

  Tohle je přesně ten případ nenápadně tvářícího se filmu, kterej ve finále převálcuje všechny filmy Febiofestu. Bezchybně natočenej příběh, kterej je místy pravdivě nelítostnej, nechybí mu ale britskej vtip a šmrnc. Herecky exceluje v taťkovské roli Tim Roth a dámské oko jistě potěší Cillian Murphy. Pro mě nezapomenutelnej zážitek, nehledě na to, že mám teď tendenci každý dítě stříhat na mikádo a říkat mu Liška. Zkrátka jak by řekla uživatelka Štíple - "Briťáci umí."(21.3.2013)

 • mat.ilda
  ****

  Zneklidňující pohled na sousedský dvorek očima dospívající dívky - jen několik osob bylo součástí jejího života a jak strašné deziluze byly v mladé mysli zanechány... Pro právě takové případy se přikláním k přání existence paralelních světů s potvrzením domněnky o utváření charakterů pod vlivy odlišných faktorů, majících na svědomí fatálnost následných dějů. Zpočátku odtažité vyprávění zvolna našlapuje k naplnění staré pravdy o věčnosti hlouposti a zloby a jejich "dědičnosti", jakož i faktické bezmoci se těmto projevům lidsky bránit - jako důkaz zde slouží kokrhelové sesterské trio, navzájem se trefně nazývajíc čubkami, kterými se skutečně stanou a osudově ovlivní další a další životy, už jen tím, že budou matkami... Typicky britskému sociálnímu dramatu vládnou výborné herecké výkony, tradičně ty dětské, v čele s maximálně přirozenou Eloise Laurence a zrovna takovým Timem Rothem v otcovské roli.(14.6.2013)

 • kiddo
  *****

  Čekala jsem typickou festivalovou sračku, která se ze všech sil pokouší o šokantnost a používá k tomu témata, terče a prostředky, které byly šokující naposled někdy v druhé polovině devatenáctého století (možná), a dostala jsem o řád lepší Juno. Asi se v budoucnu přece jen přenesu přes riziko, že na mě z žánru sociálního realismu vykoukne něco podobného Fish Tanku, a zase se k jeho sledování opatrně vrátím.(31.7.2014)

 • - Eloise Laurence, představitel Skunk, přišla na konkurz skoro jako poslední. Přesto si ji režisér Rufus Norris vybral z 850 dívek, které na konkurzu byly. (Terva)

 • - Britský spisovateľ Daniel Clay, ktorý napísal novelu "Broken", podľa ktorej bol natočený tento film, bral inšpiráciu z novely Harpera Leeho "To Kill a Mockingbird". (Eoin)

 • - Herečka Eloise Laurence (Skunk) naspievala všetky pesničky k filmu. (Eoin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace