poster

Rozbitý svět

 • Velká Británie

  Broken

 • Slovensko

  Rozbitý svet

Drama

Velká Británie, 2012, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • maseer2
  ****

  nenápadné, ale pozoruhodné britské drama se zajímavým obsazením (Tim Roth, Cillian Murphy) a spoustou postav, které si stihnete i za tu krátkou chvíli oblíbit (nebo naopak), takže pak v závěru, když jde do tuhého, téměř nedýcháte.. alespoň u mě to tak platilo.. silné 4* P.S.: mladá Eloise Laurence v roli Skunk je výborná :)(16.2.2013)

 • Stružák
  **

  Asi tyhle rádoby umělecký filmy přestávám pomalu chápat a víc a víc se mi tenhle žánr vzdaluje. Broken je takovou podivnou směsicí. Na jednu stranu se snaží načrtnout dramatickou a vyhrocenou situaci mezi několika sousedy (což se i daří), ale místy přidává zbytečné komické situace. To se mu sice daří také, ale dohromady to nějak nefunguje a divák se tak neudrží v jedné náladě po celou dobu. Nakonec se z celku stane jedna velká nuda. Příběhů se ve filmu rozjíždí spoustu, sympaticky se prolínají a rozcházejí, ale na konci také některé z nich zůstanou nedořešené. Herecky film nenadchne, ani neurazí, hudební doprovod je spíš otravný. Tohle mě zkrátka minulo.(19.11.2014)

 • PetrPan
  *

  Nákupní seznam, kde si Norris soustředěně obtahuje jednu položku za druhou a na okraj kreslí srdíčka a smajlíky. V pečlivě zvolených okamžicích se pak na jednu z nich zaměří a zakříčí: Koukej, to je bolest! Vidíš! Koukej to je láska! Vidíš! Upravená cestička s umělým štěrkem bolestné lásky, která je alfou i omegou, v závěru eskaluje tím největším klišé ze všech. Návrat z tunelu se světlem už byl na kýbl. Jednu hvězdu za bolest, která je skutečně skutečná.(27.1.2017)

 • Fr
  ***

  ,,NENÍ TO DIVNÉ, JAK MOHOU BÝT VĚCI TAK MATOUCÍ? TAK NEJASNÉ? KDYŽ MÁŠ TROCHU ČASU, ODSTUPU, PERSPEKTIVY, VĚCI SE TAK PŘIZPŮSOBÍ TOMU CO CHCEŠ“...... /// Tři rodiny, který nám postupně odhalej – všechno? No skoro. Sociální drama, festivalovej film, kterej nenudí, má blízko ke smrti, ale dramaticky strhne až v závěru. Murphy i Roth potěší, ale že bych to musel vidět dvakrát… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu poznat místo, na který jezdí v Británii záchranka nejčastěji (nemyslím garáže vole…). 2.) Zjistím, jestli mám bejt rád, když naproti bydlí retard. 3.) Thx za titule ,,Tammi66“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(13.5.2013)

 • F.W.Colqhoun
  ***

  Rozbitý svět v sobě nezapře v podstatě televizní projekt. Nemyslím to v dobrém. K áčkovosti táhnou film hlavně hezká, i v civilnosti zábavná kamera, střízlivější část filmu a hlavně herecké výkony. Představitelka hlavní role je über-sympaťačka, zejména Cillian Murphy a Tim Roth se k dokonalé uvěřitelnosti nemusejí tlačit. Podle komentů okolo se řadím k menšině, kteří v posledních cca 20-ti minutách shledávají spíš slabinu než vrchol filmu. Sice nijak intenzivní, ale zajímavá sociálně kritická freska prvních dvou třetin mne velmi bavila a prvoplánovou emocionální ždímačku, k níž se nadechl rejža před závěrečnými titulky, jsem rozhodně nepostrádal, nečekal a vděku se za ni nedostane. V odhodlání odkrývat hnisavé rány komunity naneštěstí tvůrci nevydrželi být důslední. Aniž bych si liboval v tragédiích, chvatná, byť jen částečná správka tohohle rozbitého světa působila nemístně. Poslední záběry by navodily cukrovku i zdravému divákovi a paradoxně navozují dojem hořkosti.(26.10.2013)

 • - Britský spisovateľ Daniel Clay, ktorý napísal novelu "Broken", podľa ktorej bol natočený tento film, bral inšpiráciu z novely Harpera Leeho "To Kill a Mockingbird". (Eoin)

 • - Herečka Eloise Laurence (Skunk) naspievala všetky pesničky k filmu. (Eoin)

 • - Eloise Laurence, představitel Skunk, přišla na konkurz skoro jako poslední. Přesto si ji režisér Rufus Norris vybral z 850 dívek, které na konkurzu byly. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace