Princezna a bojovník

Der Krieger und die Kaiserin

Princess and the Warrior, The

Drama / Mysteriózní / Romantický

Německo, 2000, 129 min

Tom Tykwer bohužel není "můj" režisér. Odtažitý romantický styl sice z jeho filmů dělá neobvyklé a originální podívané, oproti běžné hollywoodské produkci a audiovizuální stránka také dokáže nadchnout ale přílišná pomalost a možná až přehnaná odtažitost jeho děl už pro mě tak působivá není, ačkoliv to je režisérovo know how.(29.3.2011)

Poslední film, který mi zbýval ke zkompletování všech Tykwerových filmů byl právě tenhle. A pohříchu je to asi nejslabší kousek z jeho dosavadní filmografie. Příběh zde nabral až příliš neuvěřitelných kontur, navíc filmu chybí lepší drajv-je až příliš rozmělněný a pomalý, některé scény jsou natahované až k nesnesitelnosti (např. návštěva chatky v dešti), což mě u Tykwera nepříjemně překvapilo. Pochválit musím opět skvělou hudbu a neméně dobrou kameru. Vůbec nejhůře na mě však v celém snímku působil konec-kýčovitý a neoriginální až hrůza. Naštěstí tento rejža nedělá chyby moc často...(7.8.2010)

Tykwer opet nezklamal, pro me jeho ctvrty kus (Lola, Parfem, Nebe + povidka v Paris, je t'aime) a rekl bych, ze jeho filmy me pokazde nadchnou, hlavne tedy po vizualni strance, jako fotograf nadsenec je to pro mne jako listovat casopisem National Geographic, tady vsak navic sekunduje skvela hudba. 5 10 minut pryc a premyslel bych nad vyssim hodnocenim.(16.7.2007)

,,NEMOCNICE BIRKENHOF, PSYCHIATRIE.......“... /// Sisi se zamilovala (35 minut a konečně se něco děje) a Bodo je taky rozbitej. Co se dělo doposud je důležitý, ale tak složitě popsatelný – respektive složitě vyprávěný – takže výstižně to pojmenuju ,,hodina o hovně“. BOŽE SISI, VÍŠ CO DĚLÁŠ? Pocity? Hodně rozporuplný. Přirovnal bych to k Melancholii (vole vím, že je mezi nima 11 let...). Prostě jsem se nudil, ale jsem schopnej uznat, že Tykwer je výbornej vypravěč. Jako vejlet mezi duševní suterény dobrý, ale jako film? Prostě mě tyhle duševní bubáci nestrašej. Aspoň doufám..... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že se nemám hádat s manželkou před příjezdem na benzinovou pumpu. (Na druhou stranu, - je to prej dobrý na fyzičku.) 2.) Jsem zralej na pořádkou dávku Benperidolu. (To já během filmu taky...) 3.) Thx za titule ,,PietroAretino“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(30.11.2011)

Vážení přátelé...velmi působivý film od kterého jsem vlastně ani na chvilku neodtrhl oči, přesto že se ve filmu dost často nic moc neděje, ale to je zřejmě přesně to znaménko, podle kterého se odlišuje skvělá režie od té špatné. Film který vámi jen tak neprosviští ale vryje se. A tak to má být. Přesto mi tu chybělo cosi víc, aby to bylo na plný počet bodou... No taky to pro mě osobně lehce shazuje ten soubor prazvláštních náhod, které se vinou průběžně celým filmem a trochu tak ztrácí na uvěřitelnosti, ale tuto drobnost režisérovi v tomto případě rád promíjím... Jinak druhá půlka zhruba od momentu kdy se týpek začne chovat jako kokot, se mi to začalo líbit trochu míň...ale což... Malá zajímavost: krásná mladá žena na začátku nesoucí dopis do schránky není nikdo jiný než představitelka hlavní role ze starší adaptace knihy My děti ze stanice ZOO... Natja Brunckhorst(11.1.2011)

• - V době natáčení filmu byla herečka v hlavní roli Franka Potente přítelkyní režiséra Toma Tykwera. (pUnck)

• - Německý titul "Der Krieger und die Kaiserin" se do angličtiny přeložil jako "The Warrior and the Empress" (Bojovník a Císařovna), ale režisér Tom Tykwer chtěl, aby anglický titul zněl "The Princess and the Warrior" (Princezna a bojovník). (pUnck)

• - Ve filmu byla využita visutá dráha Schwebebahn, která je symbolem německého města Wuppertalu. To je rodištěm režiséra Toma Tykwera. (Namaste)