Lolu běžící o život už jsem dlouho neviděla, ale seznávám u sebe čím dál tím nadšenější reakce na Tykwera. A pokud pracuje s Frankou, pak je to prakticky jistota. Nádherný vnitřní svět princezny a bojovníka je kouzelnou moderní pohádkou v reálných kulisách, za jejichž pozitivní náboj by se nemusel stydět ani skutečný pohádkář Disneyova typu. Půvabné.(15.6.2017)

Životní příběh dvou ztracených, kteří žijí zadušeným životem. Dusí je minulost i jejich okolí. Ti dva se potkají jednou pod autem a vnikne pouto, které chce více ona než on. Ona, i když je nesmělá, má větší odvahu. Žijí stále v nějakém dramatu a není čas na lásku. Jednou si ale čas najdou. Přesladká Franka Potente.(3.5.2011)

Tykwer opet nezklamal, pro me jeho ctvrty kus (Lola, Parfem, Nebe + povidka v Paris, je t'aime) a rekl bych, ze jeho filmy me pokazde nadchnou, hlavne tedy po vizualni strance, jako fotograf nadsenec je to pro mne jako listovat casopisem National Geographic, tady vsak navic sekunduje skvela hudba. 5 10 minut pryc a premyslel bych nad vyssim hodnocenim.(16.7.2007)

-4* Sice nemám Toma Tykwera ve svých oblíbených režíserech, ale přesto mám jeho filmy moc rád a zatím se všechny viděné drží nad 4 hvězdičkami. Tento nebude výjimkou, ale přesto jsem od něho odcházel trošku zklamaný, protože jsem čekal víc. Sice tam bylo všechno pro něj typické: krásná kamera, pomalejší tempo s napjatou atmosférou, poetická nálada i komplikované existence, ale tentokrát mi přišel asi zbytečně překombinovaný příběh... nevím. Prostě na hraně mezi 3-4 hvězdičkami a momentálně nejslabší film Tykwer. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](5.1.2017)

Já objevil Tykwera v "Nebi" a asi proto se mi zdá tohle trošku utahaný. Tady ještě převládá touha nechat ve filmu "všechno co natočím", což zapříčinilo chvilky nudy, na který jsem nebyl připraven (režijně ovšem v sobě skrývá potenciál na jehož další výsledky se už dneska těším). Jak už se mockrát stalo - čekal jsem moc a dostal jsem míň - taky možná jenom tolik, kolik jsem zasloužil :).(7.11.2003)

• - Ve filmu byla využita visutá dráha Schwebebahn, která je symbolem německého města Wuppertalu. To je rodištěm režiséra Toma Tykwera. (Namaste)

• - Z americké verze byla vystřižena pasáž, kdy Bodo (Benno Fürmann) na poli nastoupí do autobusu řízeného Walterem (Joachim Król). (titto)

• - Německý titul "Der Krieger und die Kaiserin" se do angličtiny přeložil jako "The Warrior and the Empress" (Bojovník a Císařovna), ale režisér Tom Tykwer chtěl, aby anglický titul zněl "The Princess and the Warrior" (Princezna a bojovník). (pUnck)