Osudy Boda, nezaměstnaného bývalého vojáka a Sissi, sestřičky na psychiatrii, se jednoho dne protnou díky dopravní nehodě na ulici Wuppertalu. Pak se potkají znovu: v bance, a to zrovna během loupeže... Jinými slovy by se dal film popsat jako příběh lidí, kteří si museli nejprve vzájemně zachránit život, aby se mohli do sebe zamilovat. (oficiální text distributora)

ripo

Jednoduchý dej - vynikajúca kamera - mystická jemná hudba - skvele vykreslené a zahrané charaktery .... To sú základné ingrediencie potrebné na prípravu tohoto chef-de-oevre de Monsieur Tykwer ... Keby nebolo Tykwera, tak nemecké by boli len Kobry 111, rôzni komisári a vyšetrovatelia a presladené a plytké Pilcherové ... Gott sei Dank Deutschland, že máte Toma Tykwera .....!!! ()

Kass

Režisér Tom Tykwer si upevnil svou pozici jednoho z nejnadanějších současných evropských filmařů. Po zběsilé, formálně dokonalé "Lola běží o život" prokázal, že nemá potíže ani s vnitřním tempem pomalu se vyvíjejícího, obsahově silného příběhu. T.Tykwer "pocitové" filmy umí (filmem "Nebe" to potvrdil) a celou "Princeznu a bojovníka" provázejí dlouhé, takřka hypnotické scény podbarvené náležitě zasněnou hudbou, které Tykwer rozumí a jež hraje v každém z jeho filmů ve vytváření (ať strhující - "Lola", nebo magické - "Nebe") atmosféry významnou roli. F.Potente podává (stejně jako T.Tykwer po režijní stránce) v roli mírně retardované Sissi svůj zatím nejpřesvědčivější výkon a má našlápnuto k tomu, stát se velkou evropskou (pokud né světovou) hvězdou - ikdyž, ona jí už asi dávno je. ()

gogo76

Zaujímavý filmík od T. Tykwera. Už v úvodných minútach mi bolo chovanie F. Potente nejaké podozrivé a v priebehu filmu sa potvrdilo, že je akási pomalšia, ale zato srdce má na správnom mieste. Herecky zahrali s Bennom Furmannom veľmi zaujímavú dvojicu, ktorá si k sebe veľmi ťažko hľadala cestu aj keď scéna zoznámenia je asi snom každej ženy. Samozrejme za iných okolností. Práve scéna záchrany života pod kamiónom je to najlepšie, čo film ponúka. Tá scéna trvá pomerne dlho, ale je zvláštne hypnotická. Vnútorným monológom, ktorý Franka vedie sama so sebou akoby odpočítavala svoje posledné sekundy života. Dusí sa, nemôže dýchať ani rozprávať, všetko komentuje iba vnútorným hlasom. Hudba tu hrá veľmi dôležitú úlohu a niekedy som mal pocit, že jej tu je viac než je potrebné. Je to taký mix žánrov, ale ja som to vnímal ako love story. Veľmi zvláštne uletenú, ale peknú. 80%. ()

Anderton

Už si z toho pramálo pamätám, ale ten príjemný pocit ostal. Príjemné prekvapenie, hlavne preto, že som sa bál dĺžky. Rozhodne menej na efekt ako Lola, a viac od srdca. Asi jediný krát od Tykwera od Loly, vrátane nej. Len ten záver bol trochu zbytočne naťahovaný .Od roku 2000 ma nemecká kinematorafia ešte nesklamala. Možno preto, že si uvážlivo vyberám, ale aj tak. ()

Eawy

Tento film som zháňala veľmi dlho. Po viacerých odporúčaniach, som si ho nakoniec pozrela. Očakávala som všetko možné, len nie toto. Bolo to naozaj prekvapivo dobré. Bola som prekvapená hlavne preto,l že nepatrím k nadšencom nemeckých filmov. No tento ma ako jeden z mála nadchol. Bodo rovnako ako Sissi bol divný a preto ma to veľmi prekvapilo. Herci boli vybraní tiež šťastne, soundtrack príjemný. No, najviac ma hneď dostala kamera a príroda. Neuveriteľne dobre to bolo natočené. Zobralo ma to do úplne iného sveta, preto sa mi to možno páčilo. A ak som koniec dobre pochopila, tak tá metafora nakonci s tým autobusom, bola neuveriteľná. No 100%. Nemám, čo dodať. ()

• Ve filmu byla využita visutá dráha Schwebebahn, která je symbolem německého města Wuppertalu. To je rodištěm režiséra Toma Tykwera. (Namaste)
  • Německý titul "Der Krieger und die Kaiserin" se do angličtiny přeložil jako "The Warrior and the Empress" (Bojovník a Císařovna), ale režisér Tom Tykwer chtěl, aby anglický titul zněl "The Princess and the Warrior" (Princezna a bojovník). (pUnck)