Paříž (S03E07) (epizoda)

Paris

Paríž

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2015, 44 min

Výsledná známka mohla jít až na maximum, ale na to děj před Paříží příliš stagnoval, mnohem zábavnější bylo Egbertovo politikaření v Anglii. Egbert se jasně drží mezi mými nejoblíbenějšími postavami.(14.5.2018)

9/10(9.4.2016)

"I charge you to go to Mercia. And tell the Queen that she may be forgiven for slaughtering our nobles but only if she begs mercy and reconfirms her subjugation to Wessex. If not, we will show her the iron fist. We will invade and we will destroy her, and her limbs being fastened to four horses, her body will be torn apart. Or something of that sort."(25.12.2018)

Jedna z najslabších častí série najmň preto, že práve keď Ragnar poverí velením útoku na Paríž Flokiho, tak všetky historické fakty dostavajú košom a to mňa ako veľkého fanúšika a znalca dejín irituje až príliš. Ragnar plienil aj Paríž, ale predovšetkým raboval kláštory a vraždil neozbrojených mníchov a roľníkov, víťazstvo v Paríži dosiahol aj vaka tomu, že hradby neboli opravené od čias Rimanov a celkovo Franská ríša mala najlepšie časy dávno za sebou, už bola rozpadnutá a opevnenie nwbolo zďaleka také, ako ho zobrazuje seriál. Toľko k historickým failom a nakoľko ani dej epizódy a Ragnarova láska ku kresťanom nemôžu človeku znalého dejín tejto epizóde umožniť dať vyššie hodnotenie.(16.4.2019)

Ty vole, Ragnar kam přijde má děti. :D(23.12.2018)