Nezapomenutelné prázdniny

• Kanada

The Way, Way Back

Komedie / Drama

USA, 2013, 103 min

Ten film má krásnou myšlenku. Když se vám zdá, že váš život je aktuálně totálně na hovno, hned za plotem to můžete cítit jinak. Postava Sama Rockwella je tak boží a skvělá, až celý film činí neskutečným, ale člověk si řekne, jo, je to jen film, a užije si ho. Hodně zajímavé obsazení. Skvělá Toni Collette, překvapivě vážný Steve Carell, vždy zábavná a výborná Maya Rudolph, hříšně elektrizující Amanda Peet a AnnaSophia Robb... no, z té se klube zajímavá herečka. Fajn film, který strhne a nechá se prožít.(23.2.2018)

Z té veskrze průměrné letní letargie o pokažených rodinných vztazích mě, stejně jako šíleně nesympatického hlavního hrdinu, dokázal vytrhnout jen Sam Rockwell. Kdyby byl jeho typický budižkničemu s dobrými úmysly Owen středobodem filmu namísto otravných teenagerů a jejich trochu méně otravných stereotypních rodičů, snad bych si ten prázdninový výlet mohl užít. Jenže než se vůbec dostane před kameru, musí se přetrpět roztahaná úvodní polovina. Ta druhá už má občas díky němu ten punc správné letní nálady, ale na nezapomenutelné prázdniny to ani náhodou nestačí.(14.12.2013)

Duncan prichádza spolu s matkou, otčimom a jeho dcérou na letné prázdniny k moru. Tento výlet má byť pre obe rodiny novým začiatkom. Duncan je však úplne iným chlapcom ako sú jeho rovesníci. Uzavretý do seba, neustále svojim okolím vystavený posmeškom či znižovaniu sebavedomia. Tieto letné prázdniny však všetko zmenia. Miestami trošku smutný, no prevažne veselý rodinný príbeh, vhodný pre všetky vekové kategórie.(15.10.2013)

Překvapivě netradičně stavěná komedie. Z očekávané tuctové zábavy se vyklubal velmi zdařilý a v některých pasážích až nezvykle vážný a citový příběh. Skvělý Rockwell i nesympaticky "přísný" Carell. Liam si kluka bez sebevědomí s "nálepkou" looser, taky dal. Celý fim je vlastně jako kinder surprise, protože tak trošku zoufalý konec mě překvapil stejně, jako celý film. Určitě stojí za shlédnutí.(13.1.2014)

Začínám milovat Sama Rockwella. Basta. Má to vrásky, ale je mi to úplně ukradený. Možná, že Steve Carell je neskutečně černobílý a celý ten obrat s jízdou na lodi je trochu jednoduchý, ale je úplně jedno. Vnitřní pocit výjimečnosti a pohody tam je. Navíc je potřeba čučet a hledat Rockwella kdekoliv se objeví.(3.1.2014)

• - Film se měl původně odehrávat v roce 1984, ale kvůli sníženému rozpočtu se děj přesunul do současnosti. Na tento fakt však naráží Owen (Sam Rockwell), když poví, že se v parku nic nezměnilo od roku 1983, a také Duncan (Liam James), když zpívá píseň od REO "Speedwagon". (Fugas.cz)

• - Sam Rockwell (Owen) často improvizoval a žartoval do reproduktoru v scénach vo vodnom parku. Raz zabudol, že sú tam deti a povedal nevhodný vtip. To nazlostilo majiteľa parku. Rockwell sa musel ospravedlniť, aby mohli pokračovať v natáčaní. (sWONDER)

• - Do hlavní role se nejdříve počítalo s Jakem Gyllenhaalem, ale ten se své role později vzdal. (Fevas)