Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

tomino28

"Vlasto, ku*va, proč?" Proč sakra muselo tohle pokračování, které nemá co do vtipu a hlášek s originálem nic společného, vzniknout? Aktuální trend oživování klasik, na které by se nemělo sahat, opravdu nechápu. Tento pokus nechci vidět nikdy víc, ani minutu! ()

numan odpad!

Sice si už pomalu začínám zvykat na to, že za půlkou názvů nových filmů je číslo 2, 3, 4. etc. etc..... Ale všechny ty dvojky a trojky a ..... ze Spocených Států mají aspoň základní profesionální úroveň. Pokud se vyrábí pokračování úspěšného filmu u nás v Česku, je to téměř pravidelně totální průser. Milí čeští umělci, až zase budete potřebovat doplnit chechtáky na svým účtu, točte raději reklamy nebo porno. ()

jerdnok odpad!

Nejdelších 106 minut mého života. Bohužel jsem si o tomto filmu nic dopředu nezjišťoval o to větším překvapením pro mě byl scénář, když jsem si v titulcích přečetl, že se ho ujal sám Bohuš. Podle toho to také bohužel dopadlo, výkony herců nejdou ani hodnotit, protože žádné nebyly. Hlášky byly vykradeny z prvního dílu, bohužel už nezněly zdaleka tak vtipně, ani nebyly zasazeny do situací, do kterých by se hodily. Je to naprostá katastrofa, doufám, že ostatní, kteří plánují na tento dokument o Bolku Polívkovi jít, budou mít dost rozumu na to, aby se podívali sem a něco si o tom přečetli. ()

snikrs

První díl 5 a za tuhle nudnou směsku 1 * z nostalgie. 2 se měla natočit už dávno a s paní Chytilovou, která by se k tomuto nesmyslu určitě nepropůjčila.Postavy skoro bez návaznosti . Chýlková bez předkusu, Heřmánek co vypadá jak Donutil v prvním díle a Donutil se jen tak s malým štěkem mihne. Prostě pan Boleslav Polívka kterého si jinak vážím a mám ho rád potřeboval peníze na skrachovalou farmu a své dluhy ()

hary04

S jedničkou se to nedá srovnat, bohužel je to ještě o něco slabší než sem čekal. Příběh druhého dílu mohl být tedy lepší, proč se v celém filmu objeví perla Donutil pouze v jedné scéně tedy nevím, na jeho postavě se přeci dalo tolik navázat... Škoda, pět hvězd má film u mě jistých, jinak bych tolik nedal, lehké zklamání. "Jak uvidí? - Uvidí. - Znali jste doktora Ulricha? To byla kapacita, to byl právník. Šmik šmik, všechno hotové." ()

robbez

Pokračování úspěšných filmů jen málokdy naplní očekávání. "Druhé Dědictví" ovšem přímo kandiduje na filmový propadák nebo kýč roku. Možná bude v tomto ohledu i silně konkurovat Troškovým Babovřeskám. Nejde však o to, že by mě pohoršovalo "vidlácké buranství" a vulgarismy. To vše bylo vrchovatou měrou zastoupeno už v prvním díle. Přesto šlo o jednu z nejlepších českých komedií v dějinách, protože celý film byl doslova přesycen originálními a geniálně komickými nápady, situacemi a hláškami. V druhém díle není geniálního vůbec nic. Zůstalo jen to Bohumilovo buranství, což ovšem vystačí pouze na velmi, ale opravdu velmi laciný humor. Je samozřejmě jasné, že první díl skvěle využil a jedinečným způsobem reflektoval politické a společenské změny na počátku 90. let. Nyní se Polívka pokusil využit své nepříjemné osobní situace a reflektovat bezohledné finanční a podnikatelské prostředí. Bohužel se to po všech stránkách nepodařilo. "Dvojka" převážně těží z vtipných scének a situací prvního dílu (Arnoštův nos, Irénka, Karel Gott, doktor Strážný, chlastání a venkovští povaleči). Jak je ovšem známo, opakovaný vtip, byť v jiné variantě, už není vtipem. Navíc je se všemi těmito opakovanými motivy nakládáno velmi neobratně a na první pohled účelově. Postava mrtvé Vlastičky, která se Bohumilovi začne příležitostně zjevovat, působí spíše trapně a těch asi pět vět, které během filmu vysloví, je naprosto zbytečných. Také Anička Polívková je ve filmu v zásadě jen proto, aby si skutečná dcera zahrála dceru filmovou. Dosti nepovedená je Polívkova snaha zobrazit ve filmu své současné finanční problémy. Jako trapné karikatury působí především postavy advokátského páru Chýlkové a Heřmánka, "hérečka" Čvančarová, "podnikatel" Roden, personál a pacienti psychiatrické léčebny a v podstatě i všechny další postavy, které se ve filmu jako v nějakém obskurním panoptiku zjevují. Celým filmem navíc dosti výrazně až neomaleně prostupuje "product placement", což je sice pochopitelné vzhledem k Polívkově finanční situaci, ale pro všímavého diváka to rozhodně příjemné není. Co napsat závěrem? Je mi líto Polívky, že zřejmě už ztratil svou pověstnou fantazii a invenci a je mi také líto režiséra Sedláčka, že se na něčem takovém podílel. Možná byl tento film jen zkrátka ušit horkou jehlou, aby na základě úspěchu prvního dílu vydělal co nejdříve co nejvíce peněz. ()

JoeCV

Je to srovnatelné s filmem Sněženky a machři.. tedy myslím kontinuálně. Originál Kurvahošigutntag je originál - nesmrtelný a toto pokračování rovná se SaM po 25 letech - tedy psychologicko komediálně nudné... škoda ()

carnacv

"Teda to vypadá nevábně už z trailerů. Úplně se bojím ten film shlédnout..." Takto začínal můj dobový komentář v době vydání. Rozhodl jsem se tedy raději vyčkat až televizního uvedení s tím, že nebudu očekávat zázraky a třeba budu mile překvapen. Nuž překvapení se nekonalo, ale zas musím uznat, že narozdíl od mnoha jiných českých komedií jsem se zde místy relativně slušně zasmál. Bolek i v pokračování zachoval dekórum tvrdého rázovitého tvrdého chlápka s peprnými hláškami a místy fakt slušně udeřil. Naopak však totálně pohořel při stavbě dějové linky, kdy zvolil za jediné pojítko s jedničkou nutnost ukázat většinu ústředních postav. Jenže kde je nějaké sdělení? Co nám chce vlastně film ukázat? Jo to neví ani pan vrchní scénárista, jež celým filmem jaksi lavíruje a vsází na improvizaci. Ta však naprosto logicky selhává, neboť na septiku prostě ani se sebelepší pilotáží mrakodrap nepostavíte. Výsledkem tedy zůstává snímek, který když vypnete po pěti minutách, hodině, či jej prostě dokoukáte, poskytne naprosto identický zážitek. Závěrem snad jen pobrečím nad nutným okatým PP jisté letecko-fotografické společnosti a nejmenované farmy a ... ... ... ()

nEscafeX

Skvela kamera perfektni zabery, pribeh neni nic extra protoze jsem nechapal nejake pasaze take me mrzi role pana Donutila ktery tam byl jen chvili ale i tak me pan Boleslav Polivka v hlavni roli nezklamal :) ()

LudwigG

Bohužel nic, Bohušu. Marný pokus navázat na něco, co je už neuchopitelné. Pobavila rychlá výměna s lamou, ale vidět celý film je ztráta času. Škoda. ()

gael83

Nostalgie, samozřejmě hraje největší roli jinak to byla Bolkova one-man-show, kdo by nechtěl slyšet hláškovat Bohúša, Vlastičku, Iris a ostatní, co replika to perla. Solidně natočeno s poměrně dobrým zvukem, jinak je to vzpomínání na to, jací jsme a jací jsme byli, češi čechům. Jediné co zamrzí je že o Věře Chytilové, která už neměla s pokračováním nic společného nezazní ani zmínka natož "Im memoriam". Věra by si to zasloužila, tohle je totiž kurva její dítě. ()

migl odpad!

Tak toto bola silná káva(skôr magorák)!,vedľa tejto nevtipnej a trápnej chujoviny sú aj Troškove kokotiny(kameňáky a blbovresky) veledielom. Polívku mám rád,ale za túto pičovinu by zaslúžil nakopať do riti ako aj všetkých ostatných ktorí sa na tom podieľali ()

musolini

Opět se ukázalo,že pokračování úspěšných filmů až na nějaké výjimky nefunguje.První díl mám moc rád a byl opravdu skvělý,ale tohle opravdu neměli točit.Ano,bylo tam pár dobrých vtipů a frází u kterých jsem se i zasmál,ale to bylo vše.I děj byl takový nemastný neslaný a ani Kája Gott to nezachránil... ()