Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

DavidWebb

A to sa tu toho nakvičalo keď sa prišlo s niečím, čo aspoň trochu posunulo príbeh Batmana niekam do zaujímavejších sfér (Batman vs. Superman), ale keď sa po x-tý krát natočí ten istý blábol iba s inými hercami a iným rejžom, tak sa veselo päťkuje... nuž ale, proti gustu – poďme ďalej. Ja som asi jeden z mála čo má nejaký problém s Pattisonom ale obsadiť do úlohy netopiera niekoho, kto stále vysiera ako fakan je proste blbosť. Dialógy niekedy pripomínajú školskú divadelnú hru, ku ktorej písali scenár jej detskí protagonisti, lenže čo čakať od fliku, ktorý sa spolieha len na svoju vizuálnu stránku, efekty, cgi a prevarený, vyčpelý príbeh. Ale našiel som aj pár pozitív, trebárs omnoho uveriteľnejšia postava catwoman, jedna super scéna skoku z mrakodrapu a celkom podarený, temný motív detektívky z prvej polovice. Ach jo, sklamanie. PS: Hádanka od Riddlera: Kto bude hrať a režírovať ďalšieho, „nového“ batmana o 4-5 rokov? ()

Bezda22

Budou to 3 tejdny, co jsem film viděl v kině. Tak dlouho jsem odkládal svůj komentář sem a vstřebával reakce okolí k tomuhle filmu. Už když se objevily první fotky a střípky z natáčení, tak moje nadšení jen a jen stoupalo. Ještě než jsem na film šel, tak jsem slyšel od svýho okolí reakce, jak je to na hovno, jak je to dlouhý a depresivní a spoustu dalších "negativ". Já podle trailerů posuzoval, že to bude super a hodně z těch věcí, který vadily lidem z okolí, tak pro mě už před shlídnutím byly naprosto úžasný. Takže to, že Batman je ve filmu vesměs pořád a jako Bruce Wayne tráví času minimum, to byl můj dětskej sen. Tak jdeme na samotnej film. Začal bych obsazením. Výběr Roberta Pattinsona do role Batman/Bruce Wayne byla šťastnou volbou. Od dob teplýho upíra uteklo už mnoho let a Robert i o mnoho herecky vyrostl. Už ve filmu "Nezapomeň na mě" se mi zalíbil. Je to herec, kterej když dostane dobrou roli, tak z ní vyždíme maximum, což jako Batman skvěle potvrdil. A vzhledem k tomu, v jaký éře Batmanovo kariéry se film odehrává, tak tam zapadá úplně výborně. Co do dalšího obsazení, tak nemám žádný výhrady. Všechno šlape jak dobře promazanej stroj a není nic, co by mi v hereckým obsazení vadilo. Všechny ty "xichty" se do tý atmosféry skvěle hodí. A myslím, že slečna Kravitz ještě ukáže, že hrát umí. Kostýmy, atmosféra, Batmobile, Gotham samotnej. To je prostě paráda. Pro fanouška je to něco jako mnohonásobnej orgasmus. Nic není hnáno do žádnýho extrému. Žádná přehnaná akce, všechno jede na reálný a uvěřitelný vlně, což na atmosféře filmu přidává ještě víc. Hudba je výborná. A Something In The Way od Nirvany je příjemná vzpomínka na doby, kdy jsem jejich Nevermind jel hodně. Závěrem je třeba říct, že tohle není film pro každýho. Není to ani film pro každýho fanouška komiksovek. Tohle prostě není barevnej svět Marvelu, kde lítají hlášky a v napětí se člověk i zasměje. Tohle je DC, tohle je Batman. Tenhle film je přesně definice toho, jak by měl film inspirovanej komiksem vypadat. Nevzít jen postavu a její příběh a do něčeho to zasadit, tady je to prostě od začátku do konce, tak jak to má bejt. Temný, drsný a depresivní. Přesně takový, jaký ty komiksy jsou. A já jen doufám, že další filmy o Batmanovi, coby nejlepším detektivovi na světě budou přibejvat.... 90% ()

lookin328

Skvěle! Skvěle! Skvěle!… Tříhodinová detektivka a já se snad ani jednu jedinou minutu nenudil. Parádní Batman, který se v určitých aspektech dle mého může měřit s tím Nolanovým. Brilatní kamera a hra se světlem, skvěle přehledná akce a souboje (a to se prosim 90% filmu a soubojů odehrává v noci), s Pattinsonem sem neměl sebemenší problém a jeho předvedení Wayna jako takového pološílence sem si užíval… Ano, občas se ve filmu naskytlo pár úsměvných volovin, kdy se nějaká věc stala nebo objevila příhodně v určitý moment (ehm, lazy writing 😀), ale to je asi jedinej malej problém, který sem s filmem měl… Gotham loves comeback´s, Joker na scénu prosim! 5* ()

ANTYCHRYST

Velkolepá kurva pochmurna podívaná.. Temný prohmily Gotham.. kde v tmavých uličkách kdosi číhá.. Zajímavé podání nového Batmana.. Je to taková depresivní detektivka.. ale jo proč by ne.. Trošku jsem měl obavy z obsazení.. ale zbytečně.. Robert to zmaknul na jedničku.. Krapet mi chybělo více batmanovskych vychytávek :) celou atmosféru podtrhla skvělá hudba.. která vše posunula ještě o level výše.. 80% ()

RAFT

Režisér Matt Reeves po opičkách si natočil film Batman s Pattinsonem.Sice na začátku nebo už přesně nevím kde mě film začínal nudit a potom se rozjíždělo.Taková detektivka a sedm po Fincherovsku,že by dospělejší zážitek.Za mě je strašně dlouhé možná by neuškodilo sem tam něco zkrátit.Herecké obsazení dobré ,Paul Dano jako hádankář dobrý.Farrell jako tučnák dost dobré .Ve filmu temná atmosféra,špinavějšího ,zkorumpovaného prostředí. A psychopat Riddler s hercem Paul Dano dobré ,herec se na ty psychopaty vážně herecky hodí.Pokračování by neuškodilo. Za mě 80% ()

Cooller

velice dobře zachycená ponurost a prohnilost Gothamu, moc dobrá práce kamery. Líbí se mi částečný navrat ke komiksové předloze ať už 'komiksovější' batmobil, nebo víc uvěřitelné hračky. Přesto je tohle bohužel vše z mích poznatků, které lze označit za pozitivní. Nehledě na to že jsem skutečně vydržel celou, teměř 3 hodinovou stopáž. Musim konstatovat, že obsazení Pattinsona se mi už z nápadu nezdálo, ale vždy když se jeho jmeno někde zjeví, zkouším tomu dát minimalně šanci, ne že bych si to vubec nepustil pokud se jedna o něco zajimaveho, ale ten herec mne prostě nebaví... až vyloženě nudí. Robertovo ztvarnění Bruce Wayna se mi jeví příliš depresivní, navic mi přijde, že se nijak neliší postojem od jeho vyobrazení samotného batmana, ze kterého je tenhle Bruce vyloženě citit na kilometry. Ta maska Catwoman, neuvěřitelně zvlaštni... vypadalo to skoro jako kdyby měla nějaky tango-bombarďaky na xichtě, nerozumim tomu, která čast zakryvala identitu, navic to vubec nesedělo ke zbytku kostymu, nevim proč mně to tak vytači... asi už alergie na všecky ty pokrytce, co nosí roušky pod nosem, misto aby je rovnou nenosili vubec, velice podobné. Wright se do role Gordona vubec nehodi a to ne proto že je černý, byť i to je zvlaštni, ale jeho pojetí je až přiliš submisivní... Proč jako záporáka DC volí opět recyklaci Riddlera, nerozumím... v dc světě je přece k dispozici takové spektrum zaporáků, kde i legenda Nick Cage se sám o jednoho takového dobrovolně hlási... ačkoliv po shlednuti tohohle doufám že pokračovani s Pattinsonem už stejně jako s Afflackem další nebude. Častečně musim vinu hodit i na Christiana Bala s Christopherem Nolanem, jelikož jejich verze temneho rytiře Gothamu, je až tak moc dobrá, že s ní nelze nesrovnávat jakýkoliv nový pokus o batmana. A proti tomu, je tohle prostě pořád nic než brak. ()

JohnZ87

Odvážná sázka na neotřelé pojetí Batmana se Reevesovi vyplatila. Spíše než klasický Batmanův film připomíná Reevesův počin temnou kriminálku se silným důrazem na detektivní linku. To vše v noirové atmosféře plné nočních neonů. Ačkoli jsem byl k Pattinsonovi jako Batmanovi spíše skeptický, tak přesto (nebo snad právě proto) příjemně překvapil a jeho Batman působí velmi přesvědčivě, přirozeně a navíc i neotřele. V případě Bruce Waynea je to naopak celkem nezvyk, ale to hlavně díky pro netypickému ne-Wayneovskému účesu. Namaskovaného Colina Farrella abyste pod maskou Penguina hledali lupou. Zoe Kravitz v roli Catwoman si často dokáže krást scény pro sebe. Navzdory poměrně rozmáchlé, bezmála tříhodinové, stopáži film ani chvíli nenudí a dokáže skvěle budovat atmosféru. 80% ()

pushover

Pro mě zatím nejlepší zfilmování Batmana. Civilní temná krimi s umně natočenými akčními scénami (jak to Nolan neumí) tomu sluší. Asi dva romantický a hero momenty mi nesedli. Absence prázdnejch nolanovskejch dialogů zase jo. Super zvuk! ()

Sheldor93

Nový Batman mi první půlhodinku vůbec "nechutnal". Celkově hodně temné prostředí s vyšetřováním vražd po celém Gothamu záhadným Riddlerem. Robert Pattison hraje mladého Batmana, který ještě není tak zkušený jako např. v Temném rytíři. Stopáž filmu je dlouhá má skoro 3 hodiny což ovšem není na škodu. Bojové scény jsou hodně luxusní i když v některých částech hodně tmy vyloženě škodí a nic není vidět (beru že to byl úmysl filmařů, ale člověk si ty scény chce vychutnat a ne kvůli tomu film zastavovat a upravovat si jas na televizi jen aby tam něco málo viděl :D). Po shlednutí doporučuju zabrouzdat na youtube a mrknout na vystřiženou scénu s Jokerem. ()

Milda003

Asi budu z kraje hned jako spoilerovat. Je to taková detektivka. Je to jiný, není to vyloženě o tom že Wayne má prachy a má všechno, třeba i auto, co umí jezdit po stropě, jak jsme byli zvyklí. Je to opravdu příjemná změna, avšak role hlavního hrdiny mne teda přes nos nešla. Přišlo mi že scény kdy jde velky Batman trvají věčnost.. ale nebyl tam Bullet time jako ho všude serou - on prostě šel jak posranej.. a pak řekl " jaaaaaaa jseeeeem poooooomsta". ()

TornadoETA

Čekal jsem další z mnoha remaků, ale překvapili originálním pojetím .. aneb kriminálka s Batmanem. Zaujala Zoë Kravitz, ale jinak neurazilo, neohromilo, znovu nepustím. ()

Duke90

Hned úvodní Batmanův nástup mi dal úplně zapomenout na veledíla Christophera Nolana, ale samozřejmě jen v tom dobrém. Tři výborní režiséři - Burton, Nolan, Reeves - dali dohromady zpracování Batmana svým specifickým rukopisem a právem se tak zapsali do historie. Teď už jen záleží, na co bude mít zrovna konkrétní divák chuť. Pokud zrovna bude nálada na ponurý, temný krimi thriller s reálnými postavami, pak je zatím poslední zpracování jasnou volbou. Tma a temnota je zde pocitově přítomná i za bílého dne. Stačí jen chvíli sledovat strhaný výraz Roberta Pattinsona, kterého jsem konečně mohl naplno docenit jako kvalitního herce, a hned je cítit ta tíha břemene v podobě netopýřího muže a pochroumané rodinné historie. Zdejší Gotham může slabší jedince bez problému uvést do pocitů blížícím se depresi. Ta by snad měla po skončení filmu bezpečně odeznít, ale stejně... Pátou hvězdu nedávám jen z důvodu, že co se týče velkoleposti, tak zůstává Nolan stále nepřekonán a možná jsem měl mírnou potřebu srovnávat démoničnost postavy Paula Dana s dříve viděnými záporáky z celé franšízy. Momentálně jsem nejvíce zvědavý na další setkání s Penguinem v podání trestuhodně nevyužitého Colina Farrella. ()

Maniik88

Čo sa mi dialo v hlave pred pozretím: Zase Batman? Čože, Pattinson, ten slizký, teplý vampír? 3 hodiny? Si robia prdel, tak to nie.. Ale dal som tomu šancu. A musím teda povedať, že to bol jeden z najlepších Batmanov. Ten sliziak mal našťastie väčšinou masku. K nemu do party fajn Serkis ako Alfred, obstojný Gordon a hodne dobrá, asi najlepšia Catwomen, čo som u Batmana videl. Opäť raz klasický Batman bez iných superhrdinov, bez supermana, wonderwoman atď. Práveže bol hodne z mäsa a kostí, mal len minimum hračiek, takmer obyčajné auto či motorku, skoro žiadne udelátka a dostával aj na prdel. A to celkom dosť. A dej? Parádny dark-noir, temné mesto (doslova tma celý film), skvelý hándankár, proste skoro 7 (film top10 s Pittom a Freemanom). Viac detektívka ako Batman. Režisér musel mať načítané komixy a skvelo zakonponoval Hádankára, pinguina, catwoman a iných do príbehu. Strhávam len za tie premrštené 3h a občas hluchšie miesta, no dobre a kvôli slizniakovi. Ale bol lepší ako Affekt. Inak fakt milé pekvapenie. ()

MAAUZ

Paul byl super psychouš. Zoë sexy pussycat. Colina The Penguina jsem nepoznal. Alfred Serkis neměl moc prostor, sedl mi. Jeffrey Gordon byl fajn cop. Ale tu jednu hvězdu musim strhnout Batmanovi (což dám za pravdu kamarádům), protože často jen smutně čuměl. Pattinsonovi jsem fandil, boje zvládnul, ale chyběly mi scény, kde Bruce Wayne ukázal svou superpower magnáta a velkej penis. Prostě jen zíral do kamery. Jinak Matt natočil film velmi temně, přehledně a hudebně hezky doprovodně. Novej Batman mě bavil, ačkoliv mohl být třeba o půl hodiny kratší. Rád jsem se nechal vtáhnout do svého dětství. Tři a půl hvězdy, spíš čtyry. ()

JohnnyKladno

Matt Reeves doručil! Doručil nám napínavou, atmosférickou detektivku s Batmanem. A já jsem nadmíru spokojen. Pattinson mě opět (Ztracené město Z) bavil. Ne tolik jako Bruce Wayne, ale jako Batman byl moc fajn. Vypíchl bych audiovizuální stránku filmu. Moc mě bavila hudba, která krásně dokreslila tu špinavou atmosféru Gothemu. Kamerové, barevné filtry daly filmu zajímavý komiksový look. I přes tak dlouhou stopáž (176min), jsem se celou dobu dobře bavil. 80% ()

Pedronaut

Čas od času mi něco připomene, že vlastně existuje nový Batman s Pattinsonem a že jsem ho vlastně viděl. V hlavě si v tu chvíli vždycky řeknu "Aha!" a scrolluju dál. Tolik emocí ve mě tenhle film vzbudil a i když měl určitě fajn momenty, po dvou letech si z něj nepamatuju vůbec nic. Je to jako kdyby zvolání "No a co já s tím?" bylo film. Což by u filmu s Batmanem asi být nemělo. ()

instageek_cz

Nenechte se zmást LEGO kolekcí – tohle není Batman, na kterého byste měli do kina brát svoje malé děti. Ne, pokud jim nehodláte dopřát děsivé setkání, jenž je pak bude možná ještě dost dlouho budit ze spaní. Režisér Matt Reeves představuje Batmana, vedle kterého i netopýří trilogie Christophera Nolana působí jako naleštěná pohádka pro celou rodinu. Zapomeňte na strašáka s pytlem přes hlavu nebo nalíčeného klauna, kteří nás navzdory své zvrácenosti i bavili. Tady je hlavním záporákem regulérní sériový vrah, a na jeho počínání nic zábavného není. Riddler (alias Hádankář, jak ho známe z Batman navždy) jako kdyby do Gothamu přišel z nějakého nervy (a v jeho případě také obličej) drásajícího thrilleru. A Temný rytíř teprve začíná, seznamujeme se s ním během druhého roku jeho aktivní činnosti. Takže to není všemocný, neomylný (super)hrdina. Ne, učí se za pochodu a navzdory komplikovanému vztahu s policií se zaměřuje především na detektivní práci. Všímá si stop, které ho vedou dál nocí, hlouběji do Riddlerova šílenství. Batman má jediného jasného spojence v Gordonovi (a tady mám menší výtku – nikdy se nedozvíme, proč mu Gordon tak bezmezně důvěřuje a před všemi ho brání). Velice nečitelná je situace se Selinou Kyle, nejosudovější ze všech komiksových femme fatale. Alfréd se objeví asi jen třikrát a téměř vůbec neuvidíme ani Bruce Waynea. Protože tenhle příběh je prostě o Batmanovi. O tom, jak procitá ze sobecké pouti za osobní pomstou a uvědomuje si, že celý Gotham je jeho dědictvím. A my konečně v nějakém filmu spatříme, a hlavně pochopíme to nezničitelné pouto, které mezi ním a městem je. Proto se za něj bude i v budoucnu bít do roztrhání těla, byť už tak (a spíš nevědomě) činí i tady během nelítostného pátrání po Riddlerovi v řadě parádních akčních scén. Také automobilová honička s Penguinem (poznali jste Colina Farrella?) nemá chybu. Všechno je tu syrové, neuhlazené, čouhají z toho dráty nebo kusy kovu. Ať už je to Batmanův kostým, Batmobil, nebo samotný Gotham, v jehož architektuře si podává ruku moderní Nolanova vize s gotickou poetikou Tima Burtona. „Tohle je velké město. Nemůžu být všude,“ říká v úvodu smířeně a poněkud unaveně hlavní hrdina. Velice sympatická změna oproti častým opačným (super)hrdinským ubrečeným steskům typu „Měl jsem tam být!“ Robert Pattinson ho hraje famózně, ale to už snad nikoho nepřekvapí. Z článků a rozhovorů před premiérou jsem měl pocit, že jeho Batman bude nějaký narušený psychopat a násilník, ale to vůbec není pravda. Jeho morální kód je jasně daný, takže žádná variace na Aflleckova psycho-Batmana se nekoná, což mě opravdu překvapilo. A jsem za to rád. Batman tu po celou dobu vystupuje v roli oživlé noční můry. „Nepohybuju se v temnotě. Já jsem temnota...“ říká v jiném úryvku ze svého deníku. Přesto ji na mnoha místech dokázal prozářit jasným světlem – světlem naděje. A to je potřeba nejen v současné složité, ponuré době. Reevesův Batman je jako zhmotnělý kvalitní novodobý komiks, který nejrůznější staré šablony buď úplně zahazuje, nebo chytře maskuje. Vychází z bohaté minulosti DC ikony, a byť není dokonalý, stojí pevně na vlastních nohách. Může se směle poměřovat s jakoukoliv předchozí filmovou reinkarnací netopýřího strážce Gothamu. Co dodat. Snad jen, že pokud se stejně jako v Nolanově případě (kdy po Batman začíná přišel Temný rytíř) zvedne v pokračování laťka ve všech směrech o několik levelů, čekají nás ještě velké věci! Hodnocení: 9/10.        ///       Další recenze a zajímavosti nejen o filmech najdete na mém Instagramu, profil instageek_cz, díky!:) () (méně) (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023