Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

petr2

Nečekej klasickou komiksovku.  Total temný až depresivní, což je ale dobře. Má to skvělou atmosféru. Je to skvěle natočený, soundtrack bombovej. Do teď mám husinu.  Není to to, na co jsme zvyklí a to je super, délka 3h tomu taky napomáhá  Ale jestli se Vám líbil Joker, tak tohle je v určitých věcech podobný.  Za mě 9/10 a doporučuji ()

ERIKX

Po technickej stránke je to bezchybné a to doslova. Greig Fraser s jeho kamerou je perfektný. Michael Giacchino s jeho hudbou tvorí vynikajúcu temnú atmosféru. No ostatok až tak úplne dokonalý nie je. Celkovo mi prišlo, že film mal tak 4x finále, čo mi potom pôsobilo trochu divne. Taktiež mi prišlo, že sa to niekedy tak trochu tiahlo a nič sa tam dokopy nedialo. Čo sa týka hercov tak tí boli skvelý. Hlavne Paul Dano v svojej psychopatickej postave. ()

Matteo_

Nový Batman je tak trochu sidestep filmem z klasických superhrdinských filmů. Nenajdete tu nesmrtelné a nezranitelné hory svalů. Robert Pattinson nám ukazuje Batmana v úplně novém podání. Více než kdy jindy je nynější Batman zranitelný, emočně nestabilní a hlavně neskutečně temný. Ono obecně celé téma filmu se nese v ponuré noir atmosféře, která do zasazení, korupcí a kriminalitou zmítaného Gothamu, sedí jako prdel na hrnec! Souboje jsou, oproti předešlým netopýřím filmům, o poznání surovější a brutalita se tu rozhodně neskrývá. Kamera a práce s úhly se také velmi povedla. Hudba bývá po většinu filmu záměrně nevýrazná a pouze jemně dokresluje ponurou atmosféru. Děj filmu je poměrně nekonzistentní a mnohdy naprosto zbytečně střídá scény nebo skáče z jedné do druhé. Neprospívá tomu ani přespříliš natahovaná stopáž, při které se zkrátka nejednou neubráníte dojmu, že by to celé šlo efektivnější zkrátit klidně i o 40 minut. Co ale opravdu mile překvapilo je obsazení dvou postav: Alfreda Pennywortha v podání Andyho Serkise a mého veleoblíbence Colina Farrella v roli slizkého a notoricky známého padoucha Tučňáka. Velkou poklonu bych rád složil i make up artistům...Práce jakou si dali s namaskováním právě Colina Farrella je neuvěřitelná. Farrell je v make upu Tučňáka téměř k nepoznání a jeho vizáž jen podtrhává jeho herecký um. I přes natahovaný děj, je poslední Batman skvělou alternativou a rozhodně si zaslouží vysoké hodnocení. Na závěr pár palčivých otázek.... Je poslední film o netopýřím muži lepší než ty ostatní? Určitě není a víte co? On se o to vlastně ani nesnaží, a možná právě to mi na filmu bylo nejvíce sympatické. Film si zkrátka jde vlastní cestou a ukazuje postavy jinak, než jak jsme, od například. nolanových filmů, zvyklí. ()

Lukango

Co trailery slíbily, to taky dodržely. Dle mého názoru se jedná o jeden z nejtemnějších filmů všech dob. Revees nám tu ukázal nejzkorumpovanější, nejnechutnější a nejtemnější Gotham v Batmanovi filmové historii. A teď konkrétně k filmu. Hudba je fenomenální, ten soundtrack si přehrávám v hlavě pokaždý, když ten film vidím. Kamera je krásná pomalá, dokonce i v akčních scénách, a to se u blockbusterů často nevidí. Bál jsem se, že film nebude dostatečně nasvícen, jako tomu bylo třeba u druhého dílu Godzilly, ale není tomu tak a divák má přehled o každé scéně. Batman tu je zobrazen jako introvert (což byl vlastně vždycky) , který pro Gotham nic moc nedělá, ale lidem to zas tak asi nevadí, avšak stále preferuji spíše Baleova a Affleckova Batmana. Celý film je temná (tomu slovu se opět nejde vyhnout) detektivka ve formě komorního blockbusteru. Scénář je podle mě celkem kvalitní, akorát mám všeobecně problém s kriminálkami, kdy se v dialozích vyvalí hromada jmen, motivů, minulostí postav, vodítek, a já tak tápu, co? Kdo? Kde? Proč? Akce, pokud tu již je, tak perfektně natočena a každou akční scénu budu mít zarytou v paměti. Herecké výkony jsou skvělé, ano Pattinson tam neměl prostor se nějak herecky ukázat, ale dobře. To samé platí pro Kravitz, Wright, akorát mi pro roli Alfréda ten Serkis moc nesedí, raději upřednostňuju Ironse a Caina. Nejlepší herecký výkon, podle mě patří Farrellovi v roli Penguina, který mě neskutečně připomíná Roberta De Nira jako Al Caponeho ve filmu Nedotknutelní (1987). Záporák má podle mě po většinu filmu +- uvěřitelnou motivaci a Paul Duno v roli Riddlera opravdu vyniká. FIlm by mohl být o cca 20 min kratší a vyvrcholení filmu by mohlo být lépe neblockbusterově natočené. Celkově to pro mě byla kriminálka, u které vyšetřovatel (Batman) má odpovědi rovnou napsané a divák (alespoň já) nechápe, kde to vyhrabal a jak na to přišel. Jedná se však o kvalitní temný film, u kterého maliličko pokulhává detektivní linka a moc se těším na další pokračování, ale tři hodiny už prosím ne. Známka: 7,5/10 ()

Danik_

The Batman je novým přírůstkem do světa superhrdinských filmů a jedním z nejočekávanějších snímků poslední doby. Režíruje ho Matt Reeves, který přináší nový a temnější pohled na ikonického hrdinu Gothamu. The Batman je novým přírůstkem do světa superhrdinských filmů a jedním z nejočekávanějších snímků poslední doby. Režíruje ho Matt Reeves, který přináší nový a temnější pohled na ikonického hrdinu Gothamu. Hlavní postavou je samozřejmě Batman, kterého ztvárňuje Robert Pattinson. Jeho výkon je osvěžující a přináší nový výraz do role. Pattinson dokáže představit temnou a zároveň zranitelnou stránku Batmana, což přidává na komplexnosti postavy. Je zřejmé, že se skvěle připravil a do role vložil veškerý svůj talent. Film The Batman se zaměřuje na temnější a realističtější stránku Gothamu. Matt Reeves vytváří ponurou a atmosférickou kulisu, která evokuje nebezpečí a korupci, která městem ovládá. Staví na kriminálním prvku a vypráví příběh, který je komplexní a plný zvratů. Jedním z největších pozitiv filmu je jeho vizuální styl. Režisér se pohybuje v temných tónech, které dodávají filmu na atmosféře a zachycují temnotu Gothamu. Výprava, kostýmy a kamera jsou skvěle provedené a přispívají k celkovému dojmu. Dalším důležitým aspektem filmu The Batman je jeho obsazení. Vedle Roberta Pattinsona se objevují další talentovaní herci jako Jeffrey Wright, Zoë Kravitz, Paul Dano a Colin Farrell. Jejich výkony jsou výjimečné a přidávají na autentičnosti a kvalitě filmu. The Batman je nejen akčním superhrdinským filmem, ale také vyprávěním o morálních dilematech a vnitřních konfliktech hlavní postavy. Zároveň vytváří svět, ve kterém se Batman pohybuje, a nabízí pohled na město zasažené zločinem. Celkově lze říci, že The Batman je velmi silným a uvěřitelným přírůstkem do světa superhrdinských filmů ()

freebob

Dá se vůbec překonat nebo alespoň vyrovnat jedinečná trilogie Temný rytíř?? Zázraky se dějí.Dá.Batman talentovaného Matta Reevse je nabušená podívaná a maximálním využití přítomných herců včele s Robertem Pattinsonem v hlavní roli, namaskovaný Collinem Farelem,Paulem Dano,Andym Serkisem,Zoe Kravitz a Johnem Turturrem.Komiks který podobně jako u Nolanovych adaptací sází hodně na atmosféru, zvraty a akce tu je zlatý hřeb (honička s Batmobilem opravdu úchvatná). Temný rytíř v Pattinsonovym podání je brutální, nekompromisní mstitel a detektiv.Thrillerová zápletka s Hadankařem má zpravně špinavou atmosféru jako film Sedm.Jakmile do hry vstoupí Colin Farrell a John Turturro jako Penguin a Carmine Falcone, mění se v gangsterku typu Temného rytíře.Jsem uchvácen a těším se na další díl.Hlavně ať to nedopadne jako s trilogiemi Jurský svět a nové Star Wars. ()

kkoc

Dát do hlavní role Pattinsona je sprostou urážkou všech předchozích Batmanů. Nejenže neumí hrát a umí se jen tvářit jako upír, ale když si (bohužel dost často) sundá tu masku, je ušmoulanej a tomu, že je nejbohatší z Gothamu, by snad nevěřil ani zbožňovatel shopalkoholky. Neumí chodit, neumí se nosit jako Batman a v obleku vypadá jak bezdomovec. Tolik k hlavní postavě. Co je nutné ocenit, je úporná snaha tvůrců z naprosto minimalistického a plochého děje vytřískat tříhodinový biják. Dá se přežít jen s ff. Natahování temnými záběry s podkresem hlubokého hlasu, mumlajícího "jsem pomsta", dlouhé a nudné rvačky (protože milé děti, hádejte, kdo nakonec vyhraje) zabírající 50 % času ... směřují do zádě, hoši. Opakované shlédnutí nehrozí ani náhodou, ale kdyby mě chtěl někdo mučit, tak tohle je lepší než waterboarding. ()

stret

Batman je v princípe trapná postava, este horšie než "Kapitán amerika", a to už je čo povedať. Tentokrát ho hrá malý milučký gay upír, s tonami vypchávok v batmanovskom obleku. Film sa mi podarilo pozrieť asi tak na päť krát, pretože ma to štyri krát úspešne uspalo. Vychytávky ako naviják, ktorý Batmana vytiahne do výšky 10 poschodí takým tým údivným spôsobom pobavil, aj pár ďalších podobných hračiek, ale to je príliš málo. Oceniť sa tam dá asi len to, že to neplnilo povinnú kvótu propagácia LGBTI agendy. A to už je dnes hodnota. 2 hviezdy. ()

D.Newman

Bohuzel.. Nejsem nadšenec art filmů a všelijakých experimentů, jsem spíše komiksový geek a nerd.. V takovém případě prostě tento batman není ro mě.. Arkham games, animovana Justice league (2001) ci Batman series, Vetsina komiksů.. To je The Batman.. Když wonder woman ze které jsou všichni paf, řekne, že pujde na obhlídku raději se supermanem, aby batman zarlil, tak rekne jen "whatever..", kdyz si to ww rozmyslí, že teda vlastně pujde s bats, tak opět "whatever..".. Batman je dominantní, přímý, stručný, temný, pragmatický.. Ben afleck by se na ww začal usmívat a působil by jako klaun.. Patinnson je zase nedominantní.. Příliš hubený, upovídaný.. už úvodní scena kde procház mezi policisty kteří ho komentují jako "freaka", působí spíš jako hele to je ten divnej netopýri uchyl, co se rad oblika do latexu a nosi podpadky a nejspis patri do arkham asylum.. Skutečný Bats by všechny ohromil svojí postavou a nikdo by si nedovolil rict "freak".. Tskhle proste ne.. ()

VincentVega

The Batman během sekundy dostane diváka do sevření svou jakousi pseudo-noirovu atmosférou a nedovolí mu se nadechnout dokud celý film neskončí. Dle mého Reevesův netopýří detektiv nemá chybu, až na jednu drobnost. V podstatě v celém příběhu je Bruce Wayne, tak trochu k ničemu... na nic nepřijde, nikoho moc nespasí, spíš se jen tak nechává vodit  a až na samotném konci zmlátí partičku sniperů, ale to je tak všechno. S touhle myšlenkou jsem si říkal, že bych teda udělil silné 4/5, ale během filmu jsem se tak bavil, že nejde nedát plnou palbu. Můj nejoblíbenější Halloweenský film. ()

Leptictidium

Nejlepší film, co jsem kdy viděl v kině. Klidně si říkám, že by se The Dark Knight Trilogy, The Batman i Joker mohli odehrávat v jednom a tom stejném světě, jelikož se kromě menších nesrovnalostí nijak nevyrušují. Atmosféra nádherně temná a ponurá, a pokud jste jemnější povahy, film s vámi zamete. Pattinson je stejně dobrý Batman jako Bale a to už je na pováženou. Paul Dano bez námitek nejlepší Riddler ever. 9/10 ()

Babinicz odpad!

Zakomplexovaný pytchus Batman jako model firmy "Brašnářství, sedlářství a kožené masky". Kdyby se na konci filmu přiznal, že je trans, dávalo by trochu smysl, že půlku filmu postává, mudruje, lituje se a běhá jako nadržená fena za úchylem v hlavní roli. Ale ono to tak asi bude, že je trans, protože s tím svým výrazem "seru hovno" nakonec dá batgirl kopačky a jede se dál užírat do své podzemní nory. Scénář má dvě základní linky. Jedna sleduje fádní a trapné zločiny směšně předvídatelného záporáka, který je vlastně jediným superhrdinou, protože všichni dělají přesně to, co chce, včetně vrchního Šerloka i toho koženého kaloně. Druhá linka sleduje dumajícího Batmana, který neustále pózuje mezi bandou policajtů, kteří při přijímacím testu odpověděli "ne" na otázku "Není Batman náhodou Brus Vejn?" a jako cvičená opička neustále rozbaluje líbesbrífy od úchyla. Takže jsem se nudil 176 min u sračky, kterou by Bourne vyřešil za 10 minut i s amnézií, Rambo za 5 minut jen se svým nožem a McClane v úvodních titulkách. Ovšem v Rkovém stylu a ne v impotentním rejtingu pro intelektuály, kteří obdivují každé nové hovno pro jeho originální tvar. ()

Petak3

Nejlepší batman vůbec. Stylizace do noir detektivky oproti akcnaku slape skvele a jsem za ni jen rad, na hádankáře se nechytá ani Bane ani Joker.  Po tomhle mi přijdou všechny starší filmy extrémně slabý a to jsem Banea měl do této chvíle jako nejlepšího zaporaka. ()

drkaldj

Je to pořád Batman, i když se silnou inspirací krimi. Scénář není špatný, ale v některých momentech při řešení případu, sází až vyloženě na náhodu. Má to všechny dobré aspekty a ty 3 hodiny sledování šly celkem dobře. Pattinson se s rolí popasoval téměř skvěle a asi není moc věcí co bych na něm vytknul. Výhrady mám asi fakt jen ke scénáři, kdy jsou upozaděni některé věci, které by šly lépe dotáhnout (například vztah mezi Brucem a Alfredem nebo Selinou). ()

MovieTom

Konečně nám byl Batman představen jako detektiv. Zbytečně neplýtvá slovy, pohyby a jen tiše vyčkává ve stínech až se objeví další zlo. Už Jeho první příchod na scénu byl neskutečný a Robert Pattinson Batmana ztvárnil skvěle. Samotný film je pak naprosto skvostně natočený, zrežírovaný a doplněný o skvělou hudbu, která mě ke konci emočně rozdrtila. Tří hodinová stopáž mi pak ani při nejmenším nevadila a spíš se ke konci až moc spěchalo. Riddler jakožto záporák byl skvělý a vždy šponoval napětí podstrkováním dalších hádanek. A já se nemůžu dočkat dalšího návratu do Reevesova Gothamu. 9/10 ()

Wisekid

Postavu Bruce Waynea mám jako fanoušek Nolanovy trilogie poměrně silně spojenou s Christianem Balem a upřímně jsem se před zhlédnutím nového ztvárnění lehce obával, že se nikdo jiný této role neujme tak dobře jako Bale. Nicméně opak se stal pravdou a musím říct, že Robert Pattinson se nejen do samotné role, ale celkově do "nového světa" Batmana extrémně hodí. Nový snímek se ubírá poněkud odlišným směrem než jeho předchůdci, což byla z mého pohledu ideální volba. Je mnohem temnější, surovější a realističtější, což do masové produkce snímků se superhrdiny přináší ohromně svěží vítr. Ze zkorumpovaného, zločinem prolezlého Gothamu skutečně běhá mráz po zádech. Příběh je spíše než na akčních scénách postaven na pomalém, nicméně velice napínavém rozkrývání zločineckého plánu neokoukaného záporáka, který děsí především tím, že vůbec není nereálné, aby někdo takový existoval i ve skutečném světě. V kombinaci se skvělým soundtrackem od Michaela Giacchina, skladbou "Something in the way" od Nirvany (!) a propracovaným vizuálem vzniká výborný filmový zážitek. No, dvojka to bude mít těžké. ()

marzilla

Děkuji všem členům realizačního týmu v čele s Mattem Reevesem za nevšední batmanovský zážitek. 3x bravo!!! 😉 ...prosím ještě pár minimálně stejně kvalitních dílů. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023