Lovec hlav

Lovec hláv

Hunter Will Get You

Krimi / Thriller / Akční

Francie, 1976, 110 min

Tak trochu typická vec s Belmondom. V čase vzniku to iste bola bomba, ale z dnešného pohľadu film trochu zostarol. Za zmienku stojí scéna s uspaním a usvedčením mafiánov v maringotke a na vtedajšiu dobu pomerne slušne krvavá prestrelka s brokovnicami v závere. Hudba celkom fajn, ale film iba priemer. 60%.(7.7.2015)

Lovce hlav jsem náhodou na obrazovce „nachytal“ už podruhé a i teď mám z toho pořád stejné dojmy. Jean-Paul Belmondo v klasické roli (je jedno, že není polda, chová se prakticky stejně), ostatní zúčastnění o parník za ním, nicméně do jeho nejlepších filmů tady ještě dost chybí. Dnes už asi film jen pro fandy Belmonda.(15.8.2014)

Zajímavý akční thriller v podání J.P. Belmonda, který se snaží polapit nebezpečného zločince, jenž likviduje všechny svědky svých zločinů. Až jednou, jak už to bývá, svědek přežije... Hodně jsem se těšil na závěrečný souboj hlavních postav, ke kterému se schylovalo dlouhou dobu, ale ten mě trošku zklamal. Žádné velké "hláškování" ani mnoho humoru, o to ale více akce. Není to podle mne typický Belmondo, ale přesto si jistě své příznivce najde. Slabší čtyři hvězdičky...(6.4.2010)

Skvělá krimi, není čas na vtípky. Úplně nejvíc nejzápornější Cremer, naproti němu Belmondo, který udělá nemožné bez jakýchkoliv keců a s naprosto chladnou hlavou profesionála. Konec je skvělá třešnička na dortu (meruňka), přesně na to jsem celý film čekal + ty rádoby 'Leonovské" pohledy a k tomu ta hudba...prostě to sedlo.(10.1.2013)

„Je vymalováno, uklizeno..“ Tradičně famózní Bebel, jenž užene sprintem i cisternu (pravda plnou), nevytápěná toaleta B.Cremer, úderná hudba Michela Colombiera a takřka "sergioleonovský" závěr v kriminálce, co studovala na staré dobré francouzské škole. Někteří vidí v Lovci hlav málo Jean-Paulova nadhledu, ale kdo ho chce opravdu najít, ten si jej najde.(12.4.2010)

• - Vé scéně, kdy vodič cisterny s vínem prudce zabrzdí, protože má u hlavy Stopařovu bouchačku, udeří se spolujezdec hlavu do čelního skla, které až praskne. V dalším záběru na cisternu je ale čelné sklo netknuté. (Gareth_Jones)

• - Ve filmu si menši roli zahrála Belmondova sestra Muriel Belmondo, která se objevila celkem ve třech filmech, kde hrál její slavný bratr. Jedná se o snímky Lovec hlav (1976), Samotář (1987) a Neznámý v domě. (1992). (Georgex)

• - Vrah (Bruno Cremer) dává svým kumpánům přezdívku Koko. Přezdívka údajně napadla režiséra poté, co cosi vysvětloval štábu a přikusoval svačinu, u čehož se zakoktal. Smyčka byla poté použita do filmu. (Arnost.Dadak)