Lovec hlav

Hunter Will Get You

Krimi / Thriller / Akční

Francie, 1976, 110 min

• Hapretor

Pro mě, v této době, nudné, nepřehledné, nejasné, divné. Určeno pro fandy Belmonda, což nejsem, pro fandy naprosto ulítlého střihu - vůbec sem při sledování netušil, která bije, což taky nejsem, pro fandy starých kriminálek ála Francouzská spojka, což nejsem. Po hodině koukání jsem se přistihl, jak zároveň pročítám zdejší komentáře a nestačím se divit vysokému hodnocení. Hold, Belmondo je už passé.(18.12.2011)

Téměř pětihvězdičková kriminálka. Belmondo hraje specialistu, které policajti z nejasných zdrojů najímají, aby se postaral o ty největší svině. A tou je bezpesporu ledově chladný zabiják, který si na akce najímá kluky a pak je vraždí. Jeden z nich ale přežije a ten se stává Belmondovou šancí ho dostat. Belmondo má výborného protivníka v podobě Bruno Cremera, to vše za doprovodu skvělé hudby, výborné temné atmoféry a slušného tempa (hlavně od nástupu do vězení). A nezapomenutelný Coco.(15.9.2013)

Já bych si tedy s dovolením na počest Lovce hlav jednu malou rachejtli pro radost vystřelila. Ono totiž díky za takové filmy, s ohledem na to, co je člověk kolikrát nucen shlédnout z novější produkce. Stará dobrá Francie a Bebel... "1. lekce: Nepodávej ruku tomu, koho neznáš... A neobracej se zády... Lekce číslo 3: Na nic se neptej..."(13.2.2016)

Klasický francouzský kriminální film ze sedmdesátých let dvacátého století. Nijak se výrazně nevymiká z průměru své doby. Tak nějak jsem se v ději trochu neorientoval a ani jsem pořádně nevěděl kdo je kdo. Měl jsem chvílema pocit, že film byl natočen z důvodu, aby byl splněn nějaký plán. Film je okrášlený několika hvězdami francouizského filmu, což mu v celkovém hodnocení přidává bodík.(20.6.2006)

Tak trochu typická vec s Belmondom. V čase vzniku to iste bola bomba, ale z dnešného pohľadu film trochu zostarol. Za zmienku stojí scéna s uspaním a usvedčením mafiánov v maringotke a na vtedajšiu dobu pomerne slušne krvavá prestrelka s brokovnicami v závere. Hudba celkom fajn, ale film iba priemer. 60%.(7.7.2015)

• - Ve filmu si menši roli zahrála Belmondova sestra Muriel Belmondo, která se objevila celkem ve třech filmech, kde hrál její slavný bratr. Jedná se o snímky Lovec hlav (1976), Samotář (1987) a Neznámý v domě. (1992). (Georgex)

• - Vrah (Bruno Cremer) dává svým kumpánům přezdívku Koko. Přezdívka údajně napadla režiséra poté, co cosi vysvětloval štábu a přikusoval svačinu, u čehož se zakoktal. Smyčka byla poté použita do filmu. (Arnost.Dadak)

• - Ve chvíli, kdy Stopař (Jean-Paul Belmondo) pomůže vězňovi k útěku, schovávají se v cisterně s vínem. Když však cisternu opustí, jsou oba suší a čistí. (Darth Sidious)