Evangelion šin gekidžóban: Q

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2012, 105 min

• Ceres

Tenhle totální rebuild šel hodně mimo. Po dvou předchozích fimech přišel pořádný odklon. Prvních 30 minut byl pro mě chaos, vše prakticky začalo až informací o 14 letech, ale i tak se pořádně vlastně nic nedělo. Nepopírám vizuální orgie a soundtrack, ale emoce a děj? Ne to je prostě nula. Anno Hideaki zešílel a o závěrečném filmu začínám hodně pochybovat.(27.11.2013)

Tak tohle byl.. mazec. Střídání momentů kdy jsem naprosto nechápal o co jde s momenty naprostého údivu. Děj už nabral naplno svůj alternativní děj, v podstatě sledujeme úplně jiný příběh NGE, kde se osudy hrdinů zamíchali takovým způsobem že jsem jen kroutil hlavou, naštěstí v tom dobrém slova smyslu. Škoda však že film působí jako jasný rozjezd a taková příprava na velké finále, to jasně naznačuje závěr filmu. Ať už je tady poslední díl!(1.12.2013)

Vizuálně asi nejvíce působivý ze všech tří filmů. Naprosto nechápu, proč má zde tak nízké hodnocení ... ale to je jen můj názor, že jo :) Velkou přidanou hodnotu vidim v tom, že se konečně dozvídáme něco nového, jelikož se děj odehrává 14 let po third impact a tudíž můžeme kouknout, jak to celé s našim světem dopadlo. Jak říkám, vizuálně našlapané a emocema přehuštěné dílko, které by bylo dobré vidět na velkém plátně. Z tohoto důvodu je dobré závidět japončíkům, kteří si to tak mohli užít ještě víc. Ale já doufám, že se právě tento film objeví v line-upu příštího Animefestu ! A je třeba započít tremor na příští film !(31.7.2013)

• fallanga

Většinou nehodnotím filmy, které nedokoukám do konce, ale v tomto okamžiku nevím, jestli mám chuť na další Evangelion. Viděl jsem půl hodiny a už vím, jak přesně bude ten film probíhat. Bude to hodina a půl plná otázek a pochybností, hodina a půl nevědomosti, hodina a půl naděje, že na konci bude vše vysvětleno a pak frustrace z toho, že na konci nebylo nic vysvětleno. Že jsem nenapsal vůbec nic o kvalitě filmu a o jeho ději? Správně, píšu můj komentář stejně jako scénáristé psali Evangelion. Právě jsem vám popsal co se dělo v mé hlavě oné půl hodiny. Co se dělo ve filmu není podstatné. Že to nedává žádný smysl? Na to mohu odpovědět pouze to, že sledování Evangelionu se hodně podepsalo na mé psychice.(2.1.2017)

No, a je vymalováno :D ....teda jasně, že ještě né úplně, ale protentokrát můžu zase jednou říct, že jsem měl hodinu a půl mozek ve ždímačce... Na férovku přiznám, že kdybych si těsně předtím náhodou nepustil opáčko 2.0 tak bych se absolutně nechytnul a ani tak to na konci nebylo bůhvíco světoborného :D ... Annova filmovoEvangelionovská mythologie je totiž tak vrstevnatá, symbolická, z velké části čistě osobní až soukromá, kdy vodítka k nalezení jednotlivých kousků obří skládačky jsou divákovi podávána po kapkách a navíc v sofistikované šifře, že jsem nakonec skončil tak, že jsem si za pomoci internetové, výkladové teorie a opakovaného přehrávání scén z 2.0 a 3.0 asi 2h dával do kupy informace, souvislosti a snažil se odhadnout jestli to co mi ve skládačce chybí je má nepozornost nebo materiál pro 4.0.. Nutno ale poznamenat, že přes veškerou náročnost pochopení všech souvislostí je pro připraveného(čerstvě nakoukat a nastudovat 1.0,2.0) a otevřeného (nebát se intuitivně interpretovat) diváka samotný děj vždy srozumitelný a aspoň v základní kostře toho co se zrovna na obrazovce děje se neztrácí...(2.3.2015)