Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

dagweghope

Přestože komedie s Belmondem jsou vynikající a rád se na ně podívám, tento film (spolu s Cestou zhýčkaného dítěte) patří podle mého k tomu nejlepšímu, co Belmondo natočil. Jean-Paul Belmondo, Robert Hossein a Michel Beaune zde předvádí herecký koncert zvýrazněný podmanivou hudbou Ennia Morriconeho. Zápletka z prostředí tajných služeb, změna státních zájmů, zrada a touha po pomstě má zřejmě ve Francii dlouhou tradici. V této kategorii se může film zařadit vedle Dumasova Monte Christa a Forsythova Šakala (předlohou filmu je kniha - Patrick Alexander: Death of a thin-skinned animal). Ve filmu jde o pečlivě připravený plán na zabití afrického diktátora, jehož provádění však působí přirozeně a nikoliv přehnaně jako např. v Saw, ani není postavený na "robotických" schopnostech hlavního hrdiny, které předvádí Jason Bourne. Některé scény (i celý film) si lze pouštět opakovaně a přesto si je člověk znovu prožije. ()

byk_1

Podle mě nejlepší film s Belmondem, který jsem viděl. Perfektní akční drama zahrané s humorem mu vlastním, prostě skvělá podívaná s fantastickou hudbou! Doporučuji! ()

jonnybe

Mohl bych dát něco jiného než 5 ? Belmondo hraje opět tvrďáka, který má nadhled a neskrývá úsměv. Ale Hossein je tu neskutečná svině. Říkat něco o westernovém souboji a závěrečné scéně by bylo hodně zbytečné. A neříci nic o hudbě prostě nejde, protože Chi mai je nesmírně emotivní věc. ()

Standey

Opět skvělý Belmondo jako drsný týpek, který všechno zvládá s neuvěřitelným a jemu vlastním šarmem. Celou tuhle parádní podívanou podtrhuje geniální hudba Ennio Morriconeho. Ten soundtrack se přímo zažírá pod kůži. ()

tommicek

Tento film považuju za nejlepší s J.P., byl ve vynikající kondici, k tomu skvělý scénář, hudba Ennia Morriconeho ... Skvělý film. ()

SkeeveTulp

Western zasazený do současnosti. Jsou jasně dané strany, jasně daný cíl, i jasně daný konec. Jde jen o to, jak to postavy uhrají mezi sebou. V kombinaci s nádhernou muzikou E.Morriconeho je to za jasných 5/5. ()

Smejca

Film postavený na super hereckých výkonech. Hlavně Belmondo je prostě borec. Celý film provází vlastně jen jedna ústřední melodie od Morrriconeho, ale naprosto geniální a bohatě to stačí...A finále jak má být! ()

lajkus

V popisku filmu mi chybí komedie... ze začátku se to tváří ultravážně, ale jak se děj přesune do Paříže stává se z toho připitomělá komedie, ať už je to scéna s houmlesáky, schovávání se za okny a na trámech, lesbické mučení (Já si tě namydlím!), ale skvoucím se vrcholem je děvka, která pomůže chlápkovi, který jejího zákazníka omráčí a vloží do skříně (ve skutečnosti to ona ani neví, jen jí to jakýsi pochybný vrah a hledaný uprchlík řekl) a snaží se spáchat atentát na hlavu afrického státu!!!! A ona mu pomáhá!!! Proč?? Protože se na ní párkrát usmál..... Všichni typani z francouzské tajné služby vypadaj pitomě, tlustě a směšně... čekal jsem, že na jejich velitelství každou chvíli vpadne Luis de Funnes a začně řvát MUSÍME CHYTIT BELMONDA..... ()

Dr.dogous

scénař 4 režie 4 herci 5 výprava 4 celkem 17 hodnocení 85 % Akční scény, šité Belmondovi na míru, napínavé,strhující. Boj s bezprávím, tam se cítí Belmondo jako ryba ve vodě. Být slabý, tuto chybu rozhodně Belmondo neudělá, nelíbilo se mu tyranův způsob vlády, násilím lidi k pravdě nelze přivést. V rukou podvodníků se vše osudně zvrhne. ()

montel

Tajný agent Joss (Jean Paul Belmondo) má za úkol odstranit v jisté africké zemi obávaného diktátora. V zemi však nastane převrat a z diktátora je nyní prezident. Vláda tak nechá Josse napospas osudu a ten je na dlouhé roky za pokus o vraždu prezidenta zadržen a uvězněn. Jednoho dne se mu však podaří uprchnout a míří zpět do Paříže, aby si vyřídil staré účty s bývalými přáteli...Jeden z nejlepších filmů s Belmondem jaký jsem prozatím viděl, navíc doprovázený skvělou hudbou velmistra Morriconeho. Možná bych některé akční scény ještě vyladil a nedělal s Belmonda takového superhrdinu, konec to ale celé napravil. 65% ()

Ag.Sournamek

z "belmondoviek" jednoznačne najlepší belmondov film (lebo z "nebelmondoviek" je to "na konci s dychom")... ak ma niekedy v živote majú zastreliť, tak nech mi do toho aspoň hrajú morriconeho muziku, prosím! ()

J.J.1972

...vdaka zakladnemu motivu hudby som kazdu chvilu cakal, kedy spoza rohu vyskoci "komisar Catani" ...... :D inak u mna jedna z najslabsich belmondoviek ()

Spike86

Čas nelze zastavit. Přesto tu ale jsou některé věci, které šly udělat lépe. Nepříliš dobře provedené rvačky, u kterých jsou jasně viditelné pouhé náznaky. Povedený hudební motiv Ennia Morriconeho, který je ale příliš krátký a opakující se během té stovky minut, což je potom už trochu nezajímavé. Chtělo to ještě alespoň jeden motiv. Jinak je příběh poměrně jednoduchý, ale vcelku nabitý akcí a vtipem. 70% ()

Conancon

K filmu se vždy rád vrátím.Hned v úvodu je jasné že tu něco nehraje, nebo spíše hraje a to velmi podmanivě s dokonalou melancholy náladou.je Je tady docela patrné, že nepůjde o běžný francouský film s Belmondem, kterého snesu leč nepatřil nikdy k mým top hercům. To tvůrce filmové hudby zase ano. Takže tady to sedlo a to do té míry že je to snad jediný snímek kde jsem bral roli Belmonda vcelku vážně. Pod vlivem už nevím které reprízy v TV jsem si tedy vzpoměl. Dávám 4 jedna za hudbu jako vždy. ()

zbynek.poliv

Profesionál je pro mě absolutní srdcovka, stejně jako Belmondo a Morricone. Kombinace těchto veličin mi vždycky zvedne náladu. A Josse Beaumont je prostě frajer, který si hraje jak s divákem, tak s filmovými postavami, a dokáže kvalitně pobavit a zároveň být vážným a smutným. Charisma, to je přesně to, co z Belmonda stříká všude kolem něj. Absolutní vrchol francouzských kriminálek. Výtečný konec bez happyendu považuji za výrazné plus. ()

slavikzbojni

Excelujúci Belmondo. a výborný film s kritikou špinavých praktík francúzskej politiky. Všetko dovolené- len keď to prináša ZISK!!! Nie že by som fandil kompradorskému negrošskému prezidentovi krajiny UNGA BUNGA- ale sú veci, ktoré jednoducho nesedia.... ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein