Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

C0r0ner

Belmonda jsem nikdy nezbožňoval, ale v Profesionálovi si střihl špičkovou roli, která byla tak dobrá především díky skvěle propracovanému scénáři. Nic jsem si nesliboval, ale akce to byla parádní i na dnešní měřítka a celá špionážní zápletka se moc povedla. Akorát to bylo, jako často, o kus delší. 85% ()

MarekT

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení si nemyslím, že by to byl až tak skvělý film, pro mě spíše běžná kriminálka, ve které se Belmondo zbavil komediálních výstupů a dokázal, že i serióznější roli umí zahrát. Ale musí se uznat, že konec je opravdu silný a i díky tomu filmu jsem si uvědomil, že je pěkné být Evropan, protože starý kontinent takový závěr snese, za mořem by došlo na klišovitou heroizaci postavy. Nejlepší pro mě z tohoto filmu není ani Belmondo, ani zmíněný závěr, ale atmosférická hudba Ennia Morriconeho, sice se opakuje jedna skladba pořád dokola, ale i to k dokonalosti soundtracku stačí. Jestli jsem před časem psal, že bych si chtěl nechat zahrát na pohřbu titulní píseň z filmu Solaris, nyní není můj výběr tak jednoznačný, jelikož tahle posmutnělá skladba by se tam hodila také. Česká televize, jak je to u ní běžné, vyrobila velmi kvalitní dabing - mj. Jiří Krampol do své hlavní role přesně zapadl. ()

gabin(a)

Určitě nejlepší Belmondův "vážný" film a jeden z mých nejoblíbenějších (nejradši mám Zvíře, Muže z Acapulca a Policajta nebo rošťáka). Vynikající Robert Hossein, pamatuju si, jak byli tehdy ti, co ho znali jen jako veskrze kladného "Žofrého", překvapení, jak pěkně umí zahrát zmetka. Překrásná hudba. A zase to, co mám na francouzských filmech ráda - stálá parta v čele Michelem Beaunem, který je snad v každé belmondovce. O Belmondovi ani nepíšu, je to můj úplně nejvíc nejoblíbenější herec a u tohoto filmu si cením, že nekončí happy endem, ten by to všecko shodil. Zájmy státu a lidí, kterým jde o kraiéru, bohužel nejsou tak malé, aby je dokázal přečůrat byť i takový profesionál jako Beaumont. ()

zette

Hudba a Belmondo jsou v tomto filmu stoprocentni. Namet je take zajimavy. Cely film mi ale prijde strasne neverohodny ( hlavne unik z africke vesnice na zacatku ), mnohdy vaznou i dialogy a film ztraci na tempu. Pro me velke zklamani. ()

Juto

Pomsta a česť. Takto by sa dal zrhnúť dej filmu. Film dokáže byť zaujímavý a príjemný na pozeranie dodnes a je to najmä zásluha Belmonda, ktorý dokáže byť charizmatický a plný humoru, aj keď plánuje krutú, no zaslúženú pomstu. Napriek tomu, že príbeh nie je ani trochu uveriteľný je celkom zábavný, najmä ku koncu. A posledných päť minút je tak úchvatných, že nech už ste poukázali na akékoľvek nedostatky, film to úplne vykúpi, najmä vďaka ikonickej partitúre Ennia Morriconeho. 8/10 ()

c.tucker

Belmondo s vážným ksichtem hází hlášky typu: [Ťuk, ťuk] - Ano? - Pan Volfoni, sodovky a zmrzliny? - Ano! - Joss Beaumont, špionáš a rvačky! [Bum!!!], ale není jich zas tak moc, což je dobře a do toho všeho perfektní, atmosféru vytvářející, hudba od Ennio Morricone. A ten konec, no lahoda. ()

mortak

Tento film je malý zázrak. Ze zapomenutého dílka nekonečné řady brakové brožované série noir dokázal Belmondo a Lautner udělát milník žánru. Souboj Belmondo-Hossein má v sobě tu jiskru osudovosti, kterou většina současných sterilních filmů postrádá. Jen jedna věc mě trochu vadí: Beaumont si dá rande-vous s tiskem přesně o půlnoci. Následná automobilová honička se však odehrává chvíli po úsvitu. ()

campix

Profesionál je dalším velkým filmem Jeana-Paula Belmonda. Sice mi daleko více vyhovují jiné jeho snímky jako je Zvíře nebo Dobrodruh, ale ani tahle poloha francouzského Jamese Bonda vůbec není na škodu. Krásně to odsípá. Akční scény na svou dobu nejsou vůbec špatné a Belmondo v hlavní roli je zárukou kvality. Znovu bych na Profesionála asi nesáhl, ale i tento film je důkazem, že Belmondo byl ve francouzské kinematografii pouze jeden a těžko se bude hledat někdo, kdo by takhle okázale dokázal utáhnout téměř jakýkoliv film. ()

MJMilan

Kdybych měl vybrat nejlepší akční film, nevybíral bych mezi Americkými filmy jako by asi každý druhý udělal. Nejlepším akčním filmem jaký byl kdy natočen je jednoznačně Profesionál s Bebelem. Čím je tak výjimečný? Je propracovaný od začátku až do konce, je výjimečný svým koncem a nejlepší ze všeho je, že Profesionál je opravdu profesionál, vše má zpočítané, dokáže chodit kolem vyšetřovatelů, aniž by si toho všimli, dokáže využít každé situace, každé uličky a přitom ve finále v klidu odejít hlavními dveřmi. ()

Radiq

Tak tohle je belmondovka, která belmondovku dělá belmondovkou (+ Belmondo samotnej, samozřejmě). Člověk na začátku docela tápe, jak se ten děj bude vyvíjet, ale po chvíli je jasné, o co jde. Všemi mastmi mazanej, dobře cvičenej a ještě navíc charismatickej, to je stručnej popis hlavního hrdiny, kterej ví, jak s kým vyjebat pěkně po francouzsku. Člověk se u toho prostě nemá šanci nudit, i když k dokonalosti to má ještě krok, dva. Nic ale nezmění nic na tom, že to bylo gut, véry gut... ()

vesper001

Nejlepší nekomediální role Jean-Paula Belmonda, jejíž kouzlo je (mj.) v tom, že ani v dramatickém příběhu nepřestává být Belmondo Belmondem. V Profesionálovi do sebe všechny složky, které tvoří film, dokonale zapadají, a dohromady tvoří dokonalé soukolí, které šlape jako hodinky. Nemohu nevyzdvihnout alespoň Roberta „Peyraca“ Hosseina coby dalšího aspiranta na stupně vítězů v soutěži o TOP kruťase. A ten konec…ach, ten konec… ()

dr.fish

Tak tohle bude asi ta klasika, podle které se kopírují filmy dnešní. Belmondo se musel nejdříve stát legendou, aby mu mohli na tělo napsat takovýhle film. Pak si v něm mohl klidně i umřít a diváci to bez problémů zvládli, jelikož vědí, že Jean Paul je přece nesmrtelný. 100% ()

flyboyeda

Nejoblibenejsi film s Belmondem, skvele tema, herecky vyborne, genialni hudba a zejmena ustredni melodie ten film posouva jeste o level vyse, finalni scenu miluju a vzdycky me rozseka, skvost zanru... ()

StanislachKo

Neviem čím si ma Profesionál získal na 5*... S ohľadom na relatívne čerstvý rok výroby, akcia pôsobí dosť zastaralo, zápletka nie je tiež nič svetoborného... Ale! Belmondo je neskutočný sympaťák a Enniovi sa tu podaril podľa mňa jeho životnú kus. Tou muzikou dokázal pretaviť atmosféru o 180°. Hlavne v závere a vzdiaľujúca sa rotujúca kamera ešte umocnila príjemne nepríjemný feelout. A navyše... Bournova sága tu má úplne evidentné korene! ()

eJacques

...Dle mého Belmondův nejlepší film... Při ústřední melodii se tají dech... Perfektní zápletka i morální a psychologická stránka filmu... Trochu se podobá westernové postavě samotáře mstitele... Kdo chce vidět něco od Belmonda, doporučuji právě tenhle film... ()

Decker

Frantici maji zvlastni cit pro detektivky. Belmondo je drsny, nevtipny a odhodlany. Zrejme nejvaznejsi film s nim. Celym filmem se line uhranciva hudba, ktera v nejvypjatejsich momentech jeste vice umocnuje atmosferu. Film zacina v Africe a pomalu se presunue do Parize, kde hlavni hrdina Josse Beaumount rozehrava svou hru na kocku a na mys. Skvele zahrano, skvele zrezirovano, nemam temer co bych vytkl, ale na absolutni hodnoceni to v mych ocich neni. Mimochodem Joeffrey z Angelik tady hraje peknyho hajzla. ()

matezzz

Nejlepší je ale stejně mistrovský kousek Chi mai od Ennia Morriconeho... Bez jeho hudby by to stálo tak za 3, maximálně 4 hvězdičky. Film však díky tomu dostává zcela jiný rozměr. Přiběh o zradě a pomstě je mnohem silnější, působivější, než by si mohl kdokoliv myslet. Na to, že je již dost starý, není nic zlého, ba právě naopak je vidět, že dnes už moc podobných snímků nevzniká. Viděl jsem to podruhé a líbilo se mi to minimálně stejně tak, jako poprvé i přesto, že jsem věděl, jak to dopadne. ()

hans500

Bezchybný thriller, tradičně výtečný Belmondo a naprosto přesvědčivý Hossein, spousta výborných scén, perfektní scénář, jeden duel jak vystřižený z westernu Sergia Leoneho, dobré akční scény, občas nechybý nějaký Belmondův vtípek, výborná režie Georgese Lautnera, drsný konec (u Belmonda velmi netypický), excelentní atmosféra a jedinečná ústřední melodie od Ennia Morriconeho. Nejspíš nejdrsnější film s Belmondem. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein