Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

Pinkman

Naprostá paráda! Pro mě osobně nejlepší francouzské drama. Vždycky si ho rád znovu pustím a píseň od Morriconneho je nepopsatelná. Rád bych si přečetl knížku od Patricka Alexandera.... ()

kosaka

Co dodat k filmu, jehož konec si pouštím ve chvílích melancholie? Možná říci těm, co nemají belmondovky rádi, že tahle je povýšená nad ostatní skvělými výkony ostatních herců, nemůžu nezmínit Roberta Hosseina. ()

megajalec

Trošku problém. Film je na svoju dobu celkom fajn, ale to prehrávanie...Pästné súboje a ten zvuk pri nich :) Tak to je stará klasika, ale pre mňa trochu problém. Chi mai skvelý (pán Morricone opäť raz klobúk dolu), ale zas v každej scéne? A často sa tam ani nehodil - problém. Príbeh nič extra, ale to zas až taký problém nie je. Trošku lepší priemer, problém je práve tá priemernosť. A konečne som spoznal Chi mai v originále, nielen tú "vzdychaciu" verziu (ktorá inak problémom vôbec nie je) :)) ()

Bumerang

Asi jsem se díval na jiný film. Jinak si nedovedu vysvětlit zdejší vysoké hodnocení Profesionála. Tohle, že dostalo tolik lidí?! Mě to přišlo jako nepovedená parodie s průměrným dějem a naprosto pitomými dialogy. Ty neskutečně dramatické, osudové hlášky říkají postavy fakt vážně?!!! No, tak to je konec! To jsem prostě nedal. Stejně tak mě nesmírně iritovala tupost policie, pronásledující Belmonda. Spíše než jako ostřílení profíci mi připomínali tlupu naprosto neuvažujících komiků. Aby toho nebylo málo, Profesionál je první film, ve kterém se mi božský Bébel vůbec nelíbil. Sorry, hrál vážně hrozně. Chvilku se pokouší o seriozní herectví, pak začne dělat kravinky aby skončil jako mačo, který je těžce "cool". A ani jedno mu moc nevychází. Takže za mě jen dvě hvězdy. Za skvělého Hosseina a nádherné Morriconeho tóny. ()

Lurtz37

Joss Beaumont, espionnage et chataîgne! Naprosto skvělý (a neuvěřitelně stylový) Belmondo podpořený géniem Ennia Morriconeho, s jehož pomocí stvořil tento skladatel snad ten nejúžasnější hudební motiv filmové historie v podobě skladby Chi Mai. Kdo neviděl, nepochopí… Ale nejde pouze o film o duelu s Rosenem a zárečné scéně. Ačkoli se nakonec ničeho explicitního nedokáme, tak například scéna, kde se schyluje ke znásilnění (coby metoda výslechu) Beaumontovy ženy, mě dokázala "znechutit" jako málo jiných. Člověk musí mít na takový snímek momentální náladu, ale pokud ji má, není lepší volba než právě Le Professionnel! ()

Nonna

Závěr filmu, na který se nedá zapomenout. Díky scénáři, příběhu, Belmondově perfektně minimalistickému pojetí role, ale hlavně díky těm pár obyčejným a stále se opakujícím tónům Ennia Morriconeho. I teď je slyším a to jsem film dlouho neviděla. Geniální skladatel. ()

Hruskovice

Pro mě srdeční záležitostí. Nejlepší francouzské krimi. Nejlepší film Jean-Paul Belmonda. Hudba od nejlepšího filmového hudebního skladatele Ennio Morriconeho. Jeden z nejsilnějších filmových zážitků Chi Mai+rozstřílení Josselina "Josse" Beaumonta. U mě není co řešit 5/5. ()

prochyn

Film ze starý školy. Napětí, láska, humor, všechno správně dávkovaný. Děj, který dává smysl. Bavil jsem se od začátku do konce. ()

Karlos8

Tento film byl natočen v roce 1981 a já ho spatřil poprvé v roce 2016. Hned na začátku musím říct, že jsem viděl už plno starších filmů, které byly daleko věrohodněji zpracovány. Konkrétně mluvím o rvačkách, bitkách a zabijáckých soubojích, ve kterých lítá jedna pěst vedle druhé. A právě zde je kámen úrazu. Vypadá to až moc neprofesionálně, až moc je vidět, že rány lítají úplně někam jinam. Škoda. Další drobnou kaňkou na celkem slušném francouzském thrilleru byl celkový příběh. Popravdě jsem čekal trochu víc. Souboj dvou hlavních konkurentů připomínal Tenkrát na Západě, kterému se ani náhodou nevyrovnal. Naopak mezi pozitiva patří jednoznačně hudba. Ta je perfektní, vynikající a dovedená k té nejvyšší preciznosti v každé vteřině, i když mi malinko vadilo, že se velmi často opakovala, čímž neměla tu správnou gradaci atmosféry. Celkově to není špatný film, možná jedna z nejlepších kriminálek, ale mě to blažený pocit nepřineslo. ()

Mikecat

Veľmi zaujímavý Belmondov snímok,kde sa vytráca jeho šarm a vtip a hrá vážnu tvár ako špión zabiják, slušne zahrané,ale táto rola mu nepadla úplne na strunu,tak či tak ako celok veľmi dobrý pocit, len škoda toho záveru. ()

muti

Docela nářez aj v 2021. OP krompáč v chrbte, Belmondove rany ktoré bolia aj cez tv, príjemný nenúteny humor a trochu aj meta (som rád že vás vidím v poslednom dejstve). K tomu dosť dobrá naháňačka, odhalené vnady, napnuté svaly samozrejme a Morriconeho Chi Mai ktorá sa tiahne celým filmom, predpovedajúca pochmúrne rozuzlenie ()

Nerajohn

Naprosto jedinečný film. Tajný agent ve službách Francie je najat na likvidaci afrického prezidenta. Během akce se ale změní politická atmosféra a agent ( Belmondo ) je Francií hozen přes palubu. Pracuje na galejích, odkud po dvou letech utíká a.......dál to každý musí vidět sám. Ještě jsem se nesetkal s tím, že by někdo někomu postřelému a umírajícímu na otázku, jestli umře, řekl. ANO. Skvělý Belmondův protivník R. Hossein a jejich souboj. Hudbu vyzdvihovat nebudu, to už udělali ostatní a po právu. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein