Na policii i na Paříž chtěl jednou provždy zapomenout, ale vrátil se, aby našel vraha své dcery... Bývalý policista Daniel Pratt žije na africkém ostrově v zapadlé rybářské vesnici. Má tam svůj malý bar, slunce, moře a přátele a nechybí mu ani Paříž, ani jeho bývalá práce. Do svého ráje však dostane nečekaný telegram – jeho dcera měla smrtelnou nehodu. Pratt se okamžitě vrací do Francie a znovu se noří do toho, před čím kdysi utekl, čeká ho podsvětí, zločin a zkorumpovaná policie. Jeho dcera se totiž stala obětí záhadné teroristické skupiny, která už delší dobu „čistí“ město od pochybných existencí. (Česká televize)

ilclassico

Snad nejslabší Delon, co jsem viděl. Příběh mě nudil, asi proto, že slabý scénář by předvídatelný a hlavně dost pitomý. V rámci žánru za 2,5. ()

Vojta00

Klasický scénář starý jako film sám. Vysloužilý polda se vrací zpět z venkova, aby pomstil smrt své dcery. Film splňuje, co od něj čekáte, ale podruhé se na něj asi většina z vás nepodívá. ()

ostravak30

Padesátiletý Alain Delon vyráží za pomstou po vrazích své dcery. Hned v úvodu jenom podotknu, že tak nějak zapomněl nejen on, ale i tvůrci, že jeho dcera byla součástí zlodějů. Tím samozřejmě nehájím její vraždu. A. Delon si k tomuto filmu napsal i scénář a tak mě napadá, že se chtěl více přiblížit Belmondovi a na úvod film obsahuje komediální prvky. Podobných filmů měl v tomto období více, viz. Kdo nastaví kůži (1981). Pak už ale nastupuje znovu drsňácký polda, který i v padesáti dokazuje, že věk je jen číslo. Přeci jen už film nemá ani zdaleka takové zdatné morální poslání. Ovšem nutí k zamýšlení. Pravdou je, že skupina si vybírala k zabíjení kriminálníky. A vedl je policista, který toho už měl tak nějak dost. Že by reakce na tehdejší dobu? Nevím jak to vypadalo ve Francii osmdesátých let, takže těžko odpovědět. Velkým mínusem filmu, a na to se nás evidentně shodne víc, je fakt příšerná hudba. ()

smrtubohem

Hmm, pro mě jeden z nejlepších Delonových filmů v pozdější tvorbě. (byť několik gangsterek s maldým Delonem v hl roli bych řadil hodnocením asi o dost výš). Některé hlášky ve filmu vynikající, scény, kdy se Alain dostává do formy, vemi insiprativní, nu a nechybí ani pěkná ženská. ()

Nerajohn

Pro mě překvapení. Scény masové likvidace " lůzy " jsou sice trošku až komické, ale druhá polovina, kdy Delon likviduje vrahy své dcery, je velmi svižná a zajímavá. Nechybí naturalistické scény ( bitka na stavbě, honička u Seiny ). Myslím, že ale řadě lidí se nebude líbit moc závěr v cirkuse. Mimochodem, hlavní záporák je velmi patrný hned v počátku. Jinak ale francouzská klasika se stárnoucím Delonem. ()

Tempest

Alain Delon zde vystupuje v podobné roli jako Chrles Bronson v Přání smrti. Hraje zde bývalého policistu, který se po smrti své dcery rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou. Jeho dcera padla náhodně za oběť maskovaným střelcům, kteří se rozhodli "vyčistit" ulice. Policie jejich řádění není schopná zastavit, počet zastřelených rychle roste. Delon si se zákony rozhodně hlavu nedělá a použije všechny své síly a prostředky k dostižení vrahů. Docela brutální francouzská kriminálka se slušným tahem na bránu. Delonův spíše lepší průměr. ()

petr.al

,,Slovo policajta" je poměrně solidní bizár, ve kterém se Alain Delon snaží důrazně hlásat drsnou americkou školu, ovšem výsledkem je max. důrazné sípání. Typické francouzské chlapáctví, jenž se nebere až tak vážně a má jistý půvab, je nahrazeno parodií na Dirty Harryho. Taktéž hudba a kamera (rádoby originální úhly záběrů) nezaslouží žádná pochvalná slova. 2* za skutečnost, že Alain ve svých tehdy 50 ti letech udělal několik shybů s nohami do pravého úhlu a předvedl neskutešnou fyzičku. ()

Kozlowski8

Bývalý polda se po deseti letech života na exotickém ostrově vrací do Lyonu, aby zde pochoval svou zavražděnou dceru a našel její vrahy...Nic proti Alainu Delonovi, ale tady se až příliš předvádí a navíc je to, až na jeden moment, průhledné a průměrné. 55%. ()

pds

Taký Death wish na francúzsky spôsob, alebo ako sa francúzi hrajú na drsných amerických hrdinov. Niektoré "akčné" scény mi prišli trošku humorné. 60% ()

Winster

Gang spravedlivých co čistí město od zla...Postaví se jim A.D a nevybíravím způsobem jim vysvětluje..že takhle tedy ne. ()

Fender

První polovina filmu byla docela slabá, avšak pak se karty otočí a začnou se dít věci, hlavní postava se stává skutečně velmi nekompromisní a brutálně se mstí, pak se dostáváme k zápletce, která je docela i zajímavá a děj je napínavý. S hodnocením nemohu však jít výš, jelikož scénář v některých aspektech pokulhává a některé scény jsou celkem zbytečné a klišovité, kvůli tomu nemůžu u filmu říct takové to "wow". I přesto se jedná o poměrně solidní film a oproti jiným průměrným kriminálkám je to lehký nadprůměr. ()

PTuranyi

Celkom dobrá policajná dráma. Žiaľ starnúci Delon stráca svoje kúzlo a jeho vyslúžilý solitér pôsobí unavene a už nie je taký presvedčivý. Produkcia je celkom dobrá, ale syntezátorové experimenty síce navodzujú dekadentnú atmosféru 80-tych rokov, no to čo pristalo Policajtovi v Beverly Hills tu nefunguje a tak trocha kazí napätie. Nájde sa tu zopár pekných akčných scén a nápadov. Celok je však uťahaný ako hlavný hrdina, hoci sa zo všetkých síl snaží dokázať svoju sviežosť. Príbeh samozvaného komanda likvidujúceho zločincov si Delon ešte zopakuje v rovnako priemernom filme Nebuďte spiaceho policajta. ()

Alex.H

Velice jednoduchá podívaná s Alainem Delonem. Nicméně film to určitě špatný není. Dá se říct, že klasická kriminálka téhle doby. ()

gizi

Souhlasím s komentářem Djkoma - americký styl francouzské kriminálce v tomto případě vůbec nesedí, navíc to nemá žádnou šťávu. Už ten trapný zbytečný úvod na ostrově. Opravdu jen průměrné. 60%. Neodpustím si srovnání s o tři roky novějším filmem Nebuďte policajta, který jsem hodnotil asi před týdnem. Natočil stejný režisér, hlavní myšlenka je stejná, ale provedení je o třídu a půl lepší. ()