Na policii i na Paříž chtěl jednou provždy zapomenout, ale vrátil se, aby našel vraha své dcery... Bývalý policista Daniel Pratt žije na africkém ostrově v zapadlé rybářské vesnici. Má tam svůj malý bar, slunce, moře a přátele a nechybí mu ani Paříž, ani jeho bývalá práce. Do svého ráje však dostane nečekaný telegram – jeho dcera měla smrtelnou nehodu. Pratt se okamžitě vrací do Francie a znovu se noří do toho, před čím kdysi utekl, čeká ho podsvětí, zločin a zkorumpovaná policie. Jeho dcera se totiž stala obětí záhadné teroristické skupiny, která už delší dobu „čistí“ město od pochybných existencí. (Česká televize)

honajz

Z těch delonpoliziotteschi 80. let sice slabší kousek, především naprostou průhledností a nijak vymakaným příběhem, na druhou stranu se mi líbilo to pomalé plynutí děje (pravda někdy až moc pomalé), několik Delonových hlášek, pár velmi zručně a dovedně natočených scén (kamera se tady vážně hodně snaží), a překvapivě ani Delon se tu nebere tak vážně, když si nakonec zahraje klauna v cirkuse. Ostatně ty scény v cirkuse patří k tomu nejlepšímu z filmu (i když ona plavba Rýnem a vloupání se do něčí lodi taky mělo něco do sebe), protože je v tom vše. ("Myslel jsem, že tě budu dost nenávidět na to, abych tě zabil, ale je mi z tebe akorát k zblití.") Je to vlastně takové Přání smrti naruby, s otazníkem, nakolik může člověk brát spravedlnost do svých rukou a jak dlouho může trvat, než se to vymkne a doplatí na to nevinní. Což jako téma se mi líbilo hodně. ()

borsalino

Film Slovo policajta vnímám jako další ze série spíše průměrných kriminálek s Delonem v hlavní roli (asi nejslabší Nebuďte policajta). Připadá mi, že je to pořád takové přímočaré - špatňouři v kuklách zabijí dceru bývalého policajta, ten se vrátí, aby je vypátral a oplatil jim stejnou mincí, vedle toho se zamiluje do mladé policejní inspektorky... kdyby to alespoň skončilo ve vypjaté atmosféře nebo kdyby hlavní hrdina všechny zakuklence odpravil, ale sám nedopadl dobře... prostě něco lepšího než ten sladký happyend, to je fakt příliš. ()

JASON_X

Nápad čistit ulice od nepřizpůsobivých živlů jejich fyzickou likvidací komandem chladnokrevných střelců, mi přijde jako hodně dobrý a hodný zrealizování. Škoda jen, že ve filmu to chlápkům v černém dlouho nevydrží - jde jim totiž po krku Alain Delon, strašlivý a nemilosrdný jako sám anděl pomsty, který je i s pěti křížky na krku pořádný bourák. Na rozdíl od kolegy Belmonda moc nežertuje a neusmívá se, a když už se usměje, jde zpravidla o úsměv kobry před útokem na králíka... Jen ten konec v manéži mě kapánek otravuje, odmala totiž nesnáším cirkusy a ke klaunům chovám přímo bytostný odpor. Ale jinak příjemně oldschoolová kriminálka ve specificky francouzském teatrálním stylu. ()

Shaqualyck

Nepochybuju o tom, že valná většina našich spoluobčanů poslušně platících daně by takové tajné komando vykonavatelů okamžité spravedlnosti (čti: „popravčí četu“) v reálu přivítala s otevřenou náručí. Vždyť přece „čistí město od krys“ a riziko justičního omylu si tak nějak moc nepřipouští. No jo, jenže pro tentokrát šlápla tahle rychlopalná inkvizice vedle, neb spolu s krysí hordou omylem „vyčistila“ i dceru jednoho moooc fajnovýho fízla na odpočinku a toho to fakt nepotěšilo. A tak se v tropickém ráji otočil na pětníku a vyrazil zpět do „vyspělé civilizace“ zúčtovat s minulostí a vykonat akt pomsty. Emocionálně vypjaté scény se střídají s nesmlouvavou „pouliční“ brutalitou, téma je silné a (snad i) blbuvzdorné a hlavní hrdina je sice frajer až na půdu, ale zároveň „obyčejnej chlap“, co si vedle vás může stoupnout na nádraží a požádat vás o sirku. Ačkoliv v rolích osamělých mstitelů, co mezi cigárkem a souloží stíhají cedit hlášky a drtit kosti, mám výrazně raději Belmonda, musím uznat, že Alain Delon se s touhle (pro něj asi ne úplně typickou) rolí popasoval výborně. Rád bych byl v jeho letech v obdobné formě ;-) ()

5150

Nepříliš propracovaný příběh posloužil především k tomu, jak přimět Alaina Delona k akci a ta již stojí zato. Rvačky, honičky, střelba, sledovačky, nastražené pasti, maskovačky a samozřejmě také nějaká ta romantická chvilka. Pointa sice slabší, avšak ve výsledku slušná oddechovka. ()

Tommassi3

"Vidíš, na čem visí život ?? Na deseti ubohejch prstech.. Až budeš mít jen dva, myslíš, že se ještě udržíš ??" ()

Dale

Tisíckrát ohratý príbeh pomsty, ktorý ale vôbec nefunguje. Hlavný záporák a celé to čistiace komando, to je nápad, aký je slabý už aj na B-čkové filmy. Samozrejme nechýba mladá policajtka, ktorej stačí pár minút s Delonom a už ho volá do postele. Tu sa už nedá hovoriť o klišé, je to celé poriadne spackané a nenájdete v celom filme jedinú normálnu zaujímavú pasáž. ()

nervoznideda

perrin a delon hrají proti sobě ve více filmech, až je mi perrina (77) líto, že musí hrát záporáky a křiváky , vždyť jsou to jen herci, které máme rádi a baví nás , delonovi už je 83 vivat nc:-) Fiona Gélin to je taky pěkná kočka ahoj:-) i přesto tento film mě baví moc:-) i dnes 29.4.2o2o:-) ()

kobejn

Takovej slabší odvar Přání smrti, po francouzsku. Amíci měli Charlese Bronsona, Francouzi Delona - je to klišé, ale vcelku neškodné, vlastně docela neškodné...zato směšné. ()

Orlau32

Samozřejmě, že už natočil DELON lepší filmy než je tento. Ale musíme si přiznat, že značka Alain DELON má takový zvuk ve filmografii, že jen málokdo odolá se na j a k ý k o l i film s tímto hercem podívat. Ale zase tak špatné to nebylo. Špatný byl jenom výběr představitele Reinera. Totiž, kdo zná Jacquese PERRINA, okamžitě pochopí, že on je hlava toho trestného komanda. Podobnou roli sehral už v mnoha jiných filmech (je fešák nikdo by to do něj neřekl) a přesto jako strážce zákona selže. ()

Nos

Průměrná kriminálka a nekompromisní Delon. Průměrnost spočívá hlavně v rozpolceném scénáři. A to mám rád vlašské oříšky... Takže suma sumárum průměrné tři hvězdy. ()

topi

Prattovi (Delon) nejdříve zabili manželku a tak se stáhl do ústraní na ostrov, kde si užívá života. Po deseti letech mu nějaký gang zabije i jeho dceru a to Pratt nehodlá nechat jen tak a z ostrova se vrací zpět do Francie a heslem "Zabili jste mě dcerku, tak tady máte přes držku" nekompromisně likviduje každého, kdo měl s vraždou jeho dcery co do činění. Je to víceméně béčko jako Brno, ale Delon to v pohodě utáhne. Pomáhá mu v tom i nádherná Fiona Gélin (inspektorka Sabine) a její neskutečně krásný oči. ()

Skip

Tohle mohl být dost dobrý film o pomstě, protože námět byl docela dobrý. Jenže ono se to jaksi moc nepovedlo a byl z toho jen takový průměrný filmeček, který proběhne před očima od jedné mrtvoly ke druhé, aniž by vás něco aspoň na chvíli zaujalo, nepočítám-li inspektorčiny odhalené vnady. Závěr v cirkuse byl bohužel až trapný. ()

kinderman

„Zlatý osmdesátý léta..startky a pivo za dvě padesát.“ A tyhle francouzské akční kriminálky s Delonem a Belmondem. Slovo policajta vyniká kombinací vtipných hlášek a (docela brutální) akce, přičemž pamětihodná je zejména automobilová honička, při níž ve zpomalených záběrech Delonův vůz klouže do řeky a laciná syntezátorová muzika přejde do Wagnera. Dějová linka je příslušně předvídatelná (včetně toho, kdo za vším stojí) a závěrečná „šaškárna“, ano zbytečná. ()

lekr

Nemůžu si pomoct ale tohle je hned po Dvou mužích ve městě druhý Delonův nejlepší film. I když námět je ten samý jaký kolikrát použil ve svých filmech ( nějací hajzlové mu zabijou někoho koho měl rád a on se de msít ), záporáci nejsou nijak překvapivý a i konec filmu se dá už od půlky s přehledem odhadnout, má tento film výborný scénář kde je prostě všechno, co má správná "Delonovka" mít: akce, suché hlášky, láska a i trocha brutality. Skvělý film na pozdější večer!! ()

Martin741

Svojho casu teda udajne velky hit vo Francii. Co ja viem, z odstupomcasu to brutalne zostarlo - to som vedelu z pri registracii na csfd, ze natrafim na filmy, kde sa zub casu brutalne podpise. Reziser Jose Pinheiro natocil aspon teda priemerny film, v ktorom sice uraduje trochu starsi Alain Delon. Delomn sice hraje hovno -pardon, to som sa pomylil, pochopitelne som chcel napisat ze sa nedostatocne vlozil do roly a nepresvedcil ma svojim hereckym vykonom. Ale film u mna posuvaju na priemer 2 veci : amaterska rezia Pinheira a blba syntakova hudba. 54 % ()

MrPierc

Hrozný bakelit. Umělé chování, zápletka z červené knihovny, hudební doprovod jak na reklamu pro holící strojek. Delon si tu sice prezentuje svoji postavu, ale silácká gesta se vůbec nehodí. Hvězdička je pouze za ukázku těla mladé Fiony Gélin. ()