Na policii i na Paříž chtěl jednou provždy zapomenout, ale vrátil se, aby našel vraha své dcery... Bývalý policista Daniel Pratt žije na africkém ostrově v zapadlé rybářské vesnici. Má tam svůj malý bar, slunce, moře a přátele a nechybí mu ani Paříž, ani jeho bývalá práce. Do svého ráje však dostane nečekaný telegram – jeho dcera měla smrtelnou nehodu. Pratt se okamžitě vrací do Francie a znovu se noří do toho, před čím kdysi utekl, čeká ho podsvětí, zločin a zkorumpovaná policie. Jeho dcera se totiž stala obětí záhadné teroristické skupiny, která už delší dobu „čistí“ město od pochybných existencí. (Česká televize)

Brejlil

Ze začátku to docela jde. Delon jde drsně za svým, policajti jsou prohnilí (ale vlastně jim jde o spravedlnost), i nahá mladá Francouzka se ukáže. Ale konec? Klaunské číslo jako by vypadlo z filmů O. Lipského a vše je v tahu. ()

spriteboy

Tento film ukazuje, že i Alain Delon neudělá z filmu kvalitní záležitost sám...Delon je sice tím silnějším článkem tohoto filmu, ale celkově jde o průměrný kousek...Ve filmu je ale i několik "pětihvězdičkových" scén, které ale průměrný zbytek celkově nepozvednou... ()

Heavyman

Průměr jasná zpráva, ale ten závěr v cirkuse je opravdu povedej a scéna s granátem na discotéce stojí taky za to!!Tomu chlapovi je tam padesát roků a předvádí takový fígle, že tomu nerozumim! ()

helloween93

Drsné krimi s Delonem poplatné době vzniku. Památce scény - tanec s Lancii Prisma vstříc vodě a komando s brokovnicemi SPAS-12. 3* ()

MickeyStuma

Za snímkem stojí sám Alain Delon podílející se na scénáři a snažil se tím povzbudit již znatelně uvadající zájem o kriminálky gangsterského typu, jejichž kromě Delona byli hereckými veterány i Lino Ventura či Jean Gabin. Delon v roce natáčení zrovna slavil své padesátiny a tak si snímek zřejmě udělil jako dárek. Těžko říct. Natočeno to není špatně, ale do očí až neuvěřitelně bije jednoduchost děje a jeho přímočarost. Příběh o pomstě, v tomto případě otce za svoji zavražděnou dceru, bylo v minulém století u filmařů vděčné téma, avšak především po akční stránce. Tady se spíše jedná o drama. Nějaká ta akce tu sice je, ale jen v rámci nutnosti. Smůlou je však dějová předvídavost. Těžko říci jak ve své době, ale dnes to po divácké stránce hodně kazí filmový zážitek i pro diváka vidějícího tento film vůbec poprvé. Herecký výkon Alaina Delona je však i nyní naprosto neoddiskutovatelný. Aby ne, má vtom již mnohaletou zkušenost. Film jako takový sice zase až tak ohromná pecka není, ale za shlédnutí rozhodně stojí. Snad už kvůli té své nenáročnosti příběhu. K odpočinkové filmové zábavě velice vhodné. ()

Denny

Další z řady policajtských filmů Delona, kdy navíc bere spravedlnost do svých rukou. Přes požehnané množství spotřebovaného střeliva a mrtvol (na každých deset minut připadá jedna) však není příliš povedený. ()

tranquill

"Dostaneme je! Slovo policajta! Uklidni se.. Já jsem klidnej! Slovo policajta!" - "Pěkná práce nohou, kde ses to naučil, v baletu?" Přímočará kční krimi jak z repertoáru Stevena Seagala a podobných akčních hrdinů. A protože jde o 80-kový akčňák, je třeba ho tak brát. Za mě dobrý+1 hvězda 😉 "Na čem život visí?" ()

Razzor_82

"Květinář měl zavřeno, tak jsem vám natrhal kopřivy."  Alain Delon ve své drsné cestě za pomstou. Rušivý element je kosmická hudba. Jinak průměrná kriminálka. 6/10 ()

BDMarty007

Patos a jedno velké klišé, ve výsledku bohužel spíše trapné. Alan Delon je tak tvrdej, až je směšnej. Hned všechno ví, všechno domyslí, neusměje se a nezaváhá. Ve scénáři spousta akcí na efekt, které nemají jiný smysl, než aby mohl AD ukazovat jakej je borec. Postavy vesměs postrádají hlubší lidský rozměr. Hodně z toho čiší ponurost 80. let umocněná strašlivou muzikou za kterou by se nemusel stydět ani Michal David. Pozor spoiler: Závěrečná scéna se zastřelením otce před očima jeho malého synka, včetně záběru do tváře dítěte, zabolí u srdce a fakt si to mohli nechat od cesty a více se snažit předchozích 97 minut. ()

altaica

PRO MUŽE:Možná to znáte, chlapi. V bolestech (hlavně hlavy) ji(dceru) přivedete na svět, roky se svým vlastním špatným příkladem staráte, aby přesně věděla, čemu se má v životě vyhnout a pak bum. Chytne se nějakého přiblblého kok*tka, který je všechno, jen ne formát a hned lítá v průseru. Tady dokonce dolítala a koupila to hned z kraje při vloupačce. Samo sebou, že tatík opustí své hrátky s bandou šimpanzic a goril eufemisticky nazývanou Afričané a chutě přikvačí do Lyonu skrzevá oné záležitosti. Když jednoho vytrhnete z příjemné činnosti jako jsou rvačky s gorilami, šukačky se šimpanzicí, obírání goril v kartách apod. navíc odkráglováním dcerušky, není divu, že se nase*e a začne vše řešit. Po takové době mezi lidoopy nemůžete očekávat lidský a kulantně humánní přístup. Jakkoliv nám může být činnost čističů městských stok od lidského odpadu sympatická, skupinka samozvanců udělá další chybu a vyrobí cedníčky z místní tlupy nepřizpůsobivých opičáků. A to je na už tak dost nasr*ného tatíka zu viel. Uklízení uklízečů je klasický námět mnoha detektivek a ici se to pofédlo. Très bien Alain. Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Na málokoho platí v padesáti slova o muži v nejlepších letech tak dokonale, madame, jako na Alaina Delona. Tělíčko jak Harapes, názorné ukázky jak pilně cvičí i jak mu to pálí. Cvičení šlo líp. Ale nebuďme hnědopiši. S Delonem už byly natočeny mnohem lepší filmy a tohle celkem průměrné dílko určitě pomůže zkrátit dlouhou chvíli, aniž by se člověk na konci proklínal, že ztratil hodinu a půl života totální kravinou. Doporučuji. ()

Rattlehead

Já osobně těm "čističům ulice" docela fandil, tak mě mrzelo, že šli s Delonem proti sobě. Jinak solidní tři hvězdičky. ()

epoh

Celé to neslouží ničemu jinému, než aby Delon předvedl svou muskulaturu, pár drsných pohledů a aby se tam objevilo pár nahých ženských s bobříkem, což má bejt jako cool. Příběh stojí za bačkoru a ty akční scény jsou díky rádoby drsnosti, s jakou jsou natočené, fakt směšný. ()

jprmusic

Můj nejoblíbenější film s Delonem. Delon je v perfektní formě a film je kultivovaná směs amerického akčního filmu a klasické francouzské kriminálky. ()

Jehan

Dobrá ukázka, v jaké krizi se ocitla velmi silná linie francouzské kinematografie v nablblé dekádě 80. let - drsné detektivky s osvědčenými protagonisty, které byly v 60. a 70. letech národním pokladem, se staly podivným patvarem bez půvabu a zbytků logiky. Belmondo se jako Dobrodruh motá v kolotoči otravného násilí bez dřívějšího šarmu a Delon si v postmoderním šklebu vyměňuje policajtská slova. Vliv filmů s Eastwoodem je zřejmý, ale působí trapně. Cirkusová scéna asi navazuje na dobový trend (Bondovka) a je úplně pošahaná. Stejně jako zbytky Delonova klaunského make-upu. Ten ovšem celý ten úděsný nevkus osmdesátek a rozpad tradičních kánonů dokresluje a definuje. Sbohem elegance, vítejte bizarnosti a blbé scénáře! Věčná škoda! ()