Na policii i na Paříž chtěl jednou provždy zapomenout, ale vrátil se, aby našel vraha své dcery... Bývalý policista Daniel Pratt žije na africkém ostrově v zapadlé rybářské vesnici. Má tam svůj malý bar, slunce, moře a přátele a nechybí mu ani Paříž, ani jeho bývalá práce. Do svého ráje však dostane nečekaný telegram – jeho dcera měla smrtelnou nehodu. Pratt se okamžitě vrací do Francie a znovu se noří do toho, před čím kdysi utekl, čeká ho podsvětí, zločin a zkorumpovaná policie. Jeho dcera se totiž stala obětí záhadné teroristické skupiny, která už delší dobu „čistí“ město od pochybných existencí. (Česká televize)

tomtomtoma

Delon není sice tak charismatickým osamělým hrdinou jako Belmondo, přesto zvládá svůj part sebevědomě. Pokud se dokážeme přenést přes občasně naivní nepřemožitelnost statečného reka, dokáže tato akční kriminálka splnit svoji úlohu napětí a spravedlivě nesmlouvavého boje proti teroru. Slovo policajta nemá vyšší ambice a chce jen žánrově uchvacovat svou syrovou brutalitou a drsnou vizáží zjizveného postrachu. Nestaví na stylu, ani na duchaplnosti, či společenské závažnosti. Hraje si v realisticky výhružné stopě a maskovaní hudci na kovové píšťaly vysekávají bohatýrskou ódu v slzách pomsty a potírání zločinu. Hlavní postavou příběhu je Daniel Pratt (zajímavý Alain Delon), bývalý policista na odpočinku v tropickém ostrovním ráji. Krutá rána osudu, hněv, tvrdý trénink ala Rocky a zarputilá cesta za osobní spravedlností. Důvtip, odvaha, zkušenosti a taktika jsou silným trumfem. Výsledkem je smutek, nečekané odhalení a vítězství spravedlivé pomsty. Rozporuplnou postavou je Stéphane Reiner (příjemný Jacques Perrin), dlouholetý Danielův přítel z policejních kruhů. Přátelství nemá navrch nad skrytou spalující touhou, ani nad pečlivě ukrývaným tajemstvím. Hlavní ženskou postavou je Sabine Clément (půvabná Fiona Gélin), ctižádostivá mladá policejní vyšetřovatelka. Pracovní zápal a poctivost se dostávají do konfliktu s city a obdivem. Z dalších rolí: Reinerova překvapená a nedůvěřivá manželka Dominique (sympatická Eva Darlan), vystrašený majitel koloniálu a člen úderné trestající ruky Sylvain Dubor (Jean-François Stévenin), nebezpečný a všehoschopný vůdce střílejícího komanda Abel Salem (zajímavý Stéphane Ferrara), další nebezpečný člen komanda a stavitel Brice (výrazný Dominique Valera), zaskočený majitel diskotéky a člen komanda Remy (Jean-Yves Chatelais), snaživý a svědomitý policejní detektiv Dax (Vincent Lindon), Danielova zavražděná dcera Mylène (Aurelle Doazan), Reinerův malý synek (Frank Brethes), či svérázný Danielův ostrovní přítel (Mouss Diouf). Je to akční kriminálka s osamělým hrdinou, na chvilku zabaví a přinese porci napětí. A s klidem se na vše může zapomenout. ()

mortak

Delone, to ti ty akční béčka, která si sám produkuješ, nějak zvyšují sebevědomí? Na začátku ukážeš svojí sílu a svaly v kašírované bitce s nabušeným černochem a pak už si jenom odškrtáváš zabité a ženské v posteli. Dvě hvězdičky za mou nostalgii po Lyonu - studoval jsem tam jeden semestr. ()

MJMilan

Tři hvězdičky přesně vystihují tento snímek. Nic převratného to není, ale koukat se na to dá až do konce. Kdyby na stejný scénář udělali film v USA, byl by to jeden z mnoha a bylo by to trapné, avšak osoba jako je Alain Delon tomu dává něco víc... když nic, tak se na něj aspoň dá dívat :-D. Co se mi hodně líbilo byl závěr, kdy se Delon převleče za kluna, aby se tak dostal k hlavnímu padouchovi, následuje scéna podobná závěrečné scéně z filmu "Profesionál" s J.P.Belmondem, kdy hlavní hrdina tak úplně nezabije svého nepřítele.... Jinak takový bonbónek na závěr. Jeden z druhé várky oddělaných je Enguma ze seriálu "Julie Lescautová". ()

vesper001

Zastřelte režiséra, vymyslete jiný konec, změňte hudbu a bude to docela dobré. Škoda, že to nenapadlo tvůrce. Zmrvit adrenalinovou scénu, ve které se hlavní hrdina vrhne i s autem do řeky naprosto imbecilním hudebním podkladem a „originálním“ zpomaleným snímáním, to už chce talent z kategorie mimořádných. A zakončit takový film scénou s klaunem mohlo napadnout jen osvíceného ducha s IQ pokojové teploty. Ty dvě hvězdičky jsou opravdu, ale opravdu jen za Delona, který dělá, co může, aby příběh utáhl a diváka udržel u obrazovky. Jeho fyzička je obdivuhodná a fantazie při likvidaci protivníků také (scéna s oříšky). Bohužel, to je z pozitiv všechno. ()

SeanLSD

Neskutočné 80s Béčko v ktorom sa Delon pred zenitom prispôsobuje ich priamočiarej brutalite a svoju trademarkovú oblekovú eleganciu mení na americký štýl a vynáša na špinavé ulice plné menšín, subkultúr a konzervatívnych hajzlov preberajúcich iniciatívu. Výsledok je dosť crazy. prvú polovicu som si vravel, pre pána, keby aspoň nezbalil inšpektorku!, ale potom to už začne byť chvíľami tak ujeté a Delon raz šialený, a hneď nato umiernený, že v toľkých polohách (asi troch) som ho nevidel vo všetkých jeho filmoch dohromady. K tomu úžasne brakové hlášky ako "Mám čierny pás zo všetkého." alebo "Aj tak ste nemali šancu - 60 na jedného." ()

hans500

Na této delonovsé kriminálce je zajímavé že je až podezřele ve stylu amerických akčních béček, Delon hraje postavu jakou by si klidně mohl střihnout Jean - Claude Van Damme. Delon je však mnohem lepší herec a zvládl to skvěle, akční scény dobře natočené, a ani se syntenzátorová hudba není až tak katastrofální. Slušné 4* (kdyby byl tento film natočen v americe a hrál v něm již zmíněný Van Damme, dnes by to jistě byla klasika akčních béček, jedna z nejlepších). ()

andrii

Povídám a potvrzuji slovem svým, že osmdesátkový Alain Delon je bojovníkem proti zločinu nejudatnějším, rozdavačem polibků smrti nejdrsnějším. Epický lovec jdoucí po věci a navíc umí zápasit. Poctivě vyrýsoval každý sval, hlavu namáhal, svůj pověstný ledový pohled pod správný úhel nasměroval. Pot, zuřivost ve tváři, žádná hranice ovládání, završeno večerem kejklířovým, v manéži vše korunoval...a tepající modré oči jako pohyblivé písky slouží dál. ()

Kalidor_

Chudák Delon chtěl zkusit belmondovku, ale narazil na fušaře a ti mu uplácali spíše parodii na belmondovky. Nakonec tam sám, ač talentovaný a dobrý herec, Delon jediný vyčnívá jak hrábě z hnoja, i ta hudba stojí za pendrek. ()

JohnSmith

Slušná akční krimi, která neurazí, ale ani nenadchne. Delon se sice tváří drsně, ale někdy je to až moc přitažený za vlasy. Snad výstup v cirkuse by mohl být považován za perlu filmu. ()

Josefin

Trošku odlišný film, než jeho filmy v letech největší slávy. Je to spíš takový průměr. Ale na 50 let je tu s absolutně vypracovanou postavou a v kondici, což nelze jen tiše závidět. Obsahově klasika Alain Delon opět v roli bývalého lyonského inspektora, který se vrací na scénu,aby si vyřídil účty.............! Byla jsem překvapena, že jsem ho po letech viděla opravdu vesele se smát, to bylo velmi příjemné! Počáteční scénka na ostrově v angličtině, je vydařená! ()

Fox85

Alain Delon má šarm a styl i v 50 letech, ale ten věk už prostě neschováš. A chvílemi jsem měl pocit, že scénář napsal někdo o několik let dříve pro někoho úplně jiného... ()

Markussis

José Pinhero a Alain Delon. To je jedno velké téma. V osmdesátých letech se Delon stává v rolích policistů a jiných hrdinů z kriminálního prostředí, daleko zemitějším než dříve. Tento film je toho typickým příkladem. Delonovo herecké kouzlo se neztrácí, avšak je nucen režisérem k tomu, aby se na plátně přizpůsobil mnohem akčnějším filmovým prvkům, než na jaké byl zvyklý. Osmdesátá léta byla těmito akčními gagy přímo prosáklá na kost. Delon nejspíš pochopil, že se zkrátka přizpůsobit těmto prvkům musí, pokud tedy chce točit tento typ komerčních filmů. Film je celkově dotažený, ale nicméně také průměrný. Není zde problém právě v dotaženosti snímku, ale v jeho samotném provedení. Delon i přes všechny vady snímku však předvádí naprosto profesionální výkon. Nechci být až příliš zaujatý a porovnávat tento film s těmi jeho dřívějšími. ()

agass

Velká škoda, že poslední třetina snímku celkovej dobrej dojem fatálně zmrvila. Namakanýmu Delonovi jsem fandil. ()

Disease

Nikdy jsem neviděl žádný devadesátkový béčkový akčňák s Van Dammem nebo Lundgrenem, ale takhle nějak si je představuju... ()

ekomo

Z obyčejného námětu se vyklubal dost neobyčejný film se skvělým Delonem v popředí, co dodat, tento film se liší od ostatních snímků s podobným scénářem i námětem svým strhujícím dějem, při kterém jen neradi vstáváte od obrazovky a jdete na WC. I na tomhle snímku se potvrdilo, které role Delonovi svědčí a ve kterých nemá konkurenci. ()

mira007

Osmdesátková delonovsky syrová brutální kriminálka, která se mi zdá jako jedna z nejslabších. Iritoval mne kontrast , který byl nevěrohodný : když je Delon ve Francii tak je nekompromisní mstitel své zavražděné dcery, zatímco v Africe skotačí v jiném žánru na pláži s černouškama, což mi vzhledem k jeho typu osobnosti zdá se jaksi uměle našroubované asi jako u politika před volbami. ()