Obyčejná noc, kdy pomohl neznámému zraněnému muži, v sobě skrývala znamení smrti... Profesionální hráč pokeru Michel Gerfaute jede na smluvenou partii karet. V té době odjíždí z obchodního jednání poradce Mouzon. Oba muži se neznají, nemají nic společného – jen jednu noc, jednu silnici a jedno nevyhnutelné setkání. Po automobilové nehodě odveze Michel těžce raněného Mouzona do nemocnice. Nerozumí příliš jeho slovům o tom že „oni se vrátí“. A oni se vracejí a jejich jediným cílem je Michel, kterého se snaží jako nepohodlného svědka zavraždit, stejně jako další členy onoho nelegálního obchodu... Tři muži na zabití je napínavý thriller, jehož hlavním protagonistou je Alain Delon, ve své nejpůsobivější roli osamělého hrdiny. V napínavé atmosféře sledujeme boj tohoto osamělého hrdiny proti nepříteli, jehož tvář dlouho ani nezná. (Česká televize)

Pitryx

Kolikrát jsem na to byl v kině jako mladíček, to se nedá ani spočítat. Jo, tehdy to bylo něco. Dnes by to neuspělo. Hodnocení není z nostalgie, ale proto, že to považuji za skutečně dobrý film. ()

ostravak30

Četl jsem níže, že si hodnotitelé film chválí jako ten lepší z Delonovy produkce. Upřímně řečeno já film považuju spíše za snímek nabitý honičkami a střílením. A taky vraždami. Děj, nebo spíše osa děje, je vcelku jasná od počátku, a tak neustálé nahánění hlavní postavy počíná mírně nudit. Ale právě v té chvíli se ocitá v nemocnici a zločinci jej chtějí uplatit. Já osobně jsem viděl lepší Delonovy filmy a myslím, že i lepší natočil. Na straně druhé nebudu tvrdit, že mě film snad nudil nebo nebavil. To rozhodně ne. Překvapivý závěr je pak už jen závěrečná třešinka na dortu. ()

DJ Kritik

Je to jeden s filmov, ktorý človeku zostane navždy v pamäti. Tak ako záverečná scéna tak i samotná postava Dalile Di Lazzaro, ktorá podporuje Delona na každom kroku. ()

Bilky

Delon ma lepšie odohraté a hlavne scénaristicky vypilovanejšie kriminálky. Veľmi dlho sa po veľmi dobrom prológu nič nedialo ale potom koliečka konečne zapadnú a samotár ALAN proti všetkým rozohrá kamikadze akciu. Pamätám sa, že ako decko som skoro onemel pri záverečnej scéne! Za tu je ta 1* naviac... ()

V4nd4l

Výborné krimi drama s příjemnou hudbou, mnoha přestřelkami a honičkami v autech, které taky končí jako správné drama. Navíc v tomhle filmu Delon tak moc nekouří (jako např. v Povídce o policajtovi) a nenosí oblek, ale slušivou koženou bundu. ()

Stanmi

Michel Gerfaut (Alain Delon) jedné noci zachrání muže z havarovaného vozu a dopraví ho do nemocnice. Muž, ale nehavaroval, ale byl postřelen a v nemocnici zemře. Stejně tak je spáchán atentát i na další dva muže a všichni jsou zaměstnanci jedné zbrojařské firmy a Michel se stává nepohodlným svědkem kterého je třeba zlikvidovat. Kvalitní francouzská kriminálka s Delonem na vrcholu sil dobře buduje napětí a tísnívou atmosféru až do nemilosrdného finále. ()

Lucbric

Napínavá kriminálka s Alainem Delonem v hlavní roli. Konec byl dost předvídatelný, i tak to však byla příjemná podívaná. ()

AgentMarvel125

Naprosto uzasne, napinave az dokonca - Alain Delon ako vzdy - stale neodolatelny. Len velka skoda, ze na konci zase zomrie, ako vo vacsine svojich uzasnych projektov :-( ()

Nerajohn

V osmdesátých letech naprostá špička žánru a i dnes jedna z těch nadprůměrných Delonovek. Začátek filmu je velmi slibný, třeba topící nebo kukátková scéna. Závěr ale trošku pokulhává, motivace jednání Delona je mi trochu nejasná. Každopádně: Kvalit Dvou mužů ve městě to nedosahuje. A pak je tady varování pro kuřáky. Nezapalujte cigarety kolemjdoucím. ()

matow

Raz darmo, jedny z najlepšich kriminálok natáčajú francúzi o tom niet pochýb.Traja muži na zabitie-sú naozaj príkladom ako sa to má robiť,tento thriller som videl už začiatkom 80tych rokov ale stále ma dokáže baviť,film má neskutočný spád a zaujímavú zápletku,Delonovi dávam tiež plný počet. ()

brasek

Snímok bol natočený keď bol Alain Delon filmovou hviezdou a diváci ho doslova žrali. A dnes? Nuž... lacný "krimi" príbeh s nelogickými vraždami, kde nikoho netrápili prípadní svedkovia či odtlačky prstov. Nepochybne snímku nechýba atmosféra a napätie, ale mne to nestačí... ()

Delmondo

Delon v roli karbaníka? Proč ne když předvádí solidní automobilový honičky po Paříži, vyhodí do povětří benzínku a ustřelí hlavu šmejdovi takovým stylem že obsah jeho mozkovny se rozprskne na zrcadlo. Prostě parádní záležitost kdy klasik Deray využil Alaina co byl zrovna v těžký formě a stvořil jeden z jejich nejlepších filmů. Kam se na tohle hrabou dnešní zoufalý krimošky! ()

PTuranyi

Klasická dráma s politickým pozadím, ktorá v dnešnej dobe ničím neohúri. Teda okrem Delonovho šarmu. Príbeh je prostý, Gerfaut pomôže zranenému a tým sa zapletie do vraždy troch obchodníkov so zbraňami, ktorú si objednal niekto na vysokých miestach. Ako svedok musí byť odstránený. Tým sa spúšťa naháňačku a Gerfout nie je zrovna vo výhodnej pozícii. Rozhodne sa však prísť veci na kĺb a púšťa sa do vlastného pátrania. To čo posúva príbeh na vyššiu úroveň je odmietnutie lacného happyendu. Produkcia je veľmi dobrá a herci nie sú amatéri. ()