Zločin

TV spot

Když velmi úspěšný advokát Charles Dunand (Alain Delon) dosáhne osvobození svého klineta Frédérica Chapelin-Tourvela (Manuel Blanc), obviněného z dvojnásobné vraždy jeho rodičů, měl by být se svým výkonem spokojený. V momentě, kdy porota vynese osvobozující rozsudek, řekne Frédéric svému advokátovi, že je vinen. Ještě ten večer se Charles a Frédéric sekávají na místě činu, aby se pokusili najít pravdu. (borsalino)

Jizni Tlapa

Krimi pozpátku,kdy úvod začíná vlastně závěrečným soudním verdiktem. Už v tom tkví zajímavá myšlenka, zasluhující pozornost. Přidám-li fešácky frajerského Delona, místy zajímavy scénář a romantická zákoutí uliček Paříže, vyjde mi 50% filmový zážitek.....celkový příběh, hlavní "padouch" a zakončení, stály totiž za starou bačkoru... ()

hanagi

Spolehnout se na kvalitní scénář a dokonalou režii podpořenou dvojkou skvělých herců...pak se dějí zázraky. Bohužel, v tomto případě selhalo úplně všechno. Kecám, nápad není tak zlý, chyba bude nejspíš v režii a hercích! ()

Aqualung

Zpočátku se zdá, že jde shakespearovský zločin, nebo zločin jednoho z bratří Karamazových, ale věc se vrstevnatě odvíjí do hloubky a to obrazně i doslova.Dědeček misantrop si zařídil domácí hrobku, nevyužil ji a vnouček byl ve zranitelném věku konfrontován s jejím použitím.Pravda, vražda byla a zůstane vraždou, ale její pochopitelnost je zde více než zřejmá. Syn vykonal trest na lidech, kteří....,ale co se budu rozepisovat.Delonova postava filosofuje o etických aspektech své profese a spravedlnosti vůbec.Nevalně.Byl to slušný pokus, ale jen pokus,nic víc. ()

showxman

Velmi povedené herecké výkony dvou hlavních představitelů a "neklasická" zápletka dělají z toho snímku nadprůměr. ()

Cicis

Vynikajúci fim s perfektným Delonom v netradičnej úlohe obhajcu ktorý ešte nikdy neprehral žiaden súdny spor.Tentokrát sa ale po oslobodení páchateľ prizná svojmu obhajcovi k dvojnásobnej vražde... ()

Filomena.I.

Konversační duel dramatický mezi mladíkem protivným a právníkem - obhájcem Alainem Delonem. Však ani po vypadnutí kostlivce ze skříně si nejste zcela jistí pachatelem… ()

Vesecký

Původně se mi zdálo, že je to přepis divadelní hry. Většina filmu se odehrává v jediném bytě, kde došlo k vraždě dvou manželů. Delon dobrý, ale už za zenitem své slávy, hrál, co mu předepsal scénář. A ten byl postaven (tedy jakým stylem byla napsána ta novela, bůh suď) na neustále se měnících výpovědích osvobozeného vraha svých rodičů. To, že u soudu lhal a zmátl i svého obhájce, to bych bral, ale proč mu pak neřekl hned, jak to bylo a vymyslel si zhruba tři nebo čtyři verze, než se dopracoval k pravdě. Skutečně jsem trochu zklamán. ()

John80

Alain Delon ako advokát , kde po verdikte na súde sa mu prizná vinník,de rozsudok je opakom,vyšetrovanie a riešenie skutočného dopadu, ktorý mu sám rozpovie jeho klient (vinník) sa nakoniec vyvinie úplne ináč 2* ()

rivah

Delon v tomto scenáristicky chudém a nevzrušivém filmu nemá dost silného protihráče pro nekonečné dialogy a působí unaveně.(max.50%) ()

Kozlowski8

Významný obhájce dokáže přesvědčit porotu o nevině mladého muže, který měl zavraždit oba své rodiče. Mladý muž je zproštěn viny, avšak při odchodu od soudu naznačí onomu obhájci, že je vrahem a byl propuštěn neoprávněně... Vcelku zajímavý námět i scénář kazí nedobrá realizace. Režisér spolu s herci nedokázali navodit správnou dusnou a psychicky vypjatou atmosféru, okolo které se mělo vše točit. Toto je přesně ten typ filmu, v němž není základem úspěchu nákladná výprava ani vybroušené akční scény, ale právě atmosféra a psychické vyladění příběhu. Právě v těchto aspektech jsem vnímal mezery. Příliš tomu svým hraním nepomohl ani průměrný Alain Delon a především - typově možná dobrý, ale herecky zcela nepřesvědčivý Manuel Blanc. Nemohu říct, že jsem se nebavil, ale mohlo to být i mnohem lepší. 60%. ()

Woyczek

FIlm je tak na sedmdesátku a když dávají ostatní tři *, tak dám čtyři. Je fakt, že Delon působí dost nepřirozeně a že Frédéric vypadá a chová se jako úchyl. Nicméně film neztrácí spád, i když občas zpomaluje, přesto v závěrečné fázi nabírá opět obrátky a smírný konec mi dodává pocit, že čas strávený s tímto filmem nebyl ztracený. ()

gizi

Průměrný snímek - chvílemi zajímavý, chvílemi nudný. Rozhodně nestojí za opakované shlédnutí. 60%. 18.9.10. ()

benden

Moc dobré, u mne za 5*. Velice chytře natočený film, divák tuší a vzápětí se mu domněnka zhroutí aby vzápětí se mu první tušení obnovilo. Mistrně zahrané oběma hlavními představiteli. ()