Pierre Richard ve své nejlepší formě. Spontální a bláznivý milovník žen, řešící každou situaci s neuvěřitelnou lehkostí a šarmem. Já bych na jeho místě asi dostal infarkt a on se stačí usmívat. Doplněno vynikajícím českým dabingem. Tento film u mě vede scénou s malým kmotřencem Grégoirem, který mu opravdu není vůbec podobný. Výborné, vtipné, svěží...(2.4.2012)

Pro mě jedna z řady výborných komedií Velkého blondýna s černou botou... Myslíte, že po mnoha letech už tento film nemá ty správné grády? Že už vám dnes lechtají bránici onačejší komici? Že rána deštníkem by už neměla ten pořádný švih? Opravdu? Nu dobrá, můžeme to zkusit... Já si připravím DVD (a deštník) a vy pěkně nastavte kebuli a zavřete oči... ;-)(22.12.2012)

• D.Moore

Sice to není tak hrozně pitomý film jako třeba Seber si svých pět švestek, ale nezáživný tedy je. Pár světlých chvil se najde (a přijdou hlavně v závěru, kdy se Pierre Richard konečně rozpohybuje a začne řádit třeba při šermířském souboji), jenže co z toho, když o osm let dříve vznikl Velký blondýn s černou botou, který je zkrátka lepší. Gérardu Ourymu to prostě mnohem lépe šlo s Louisem de Funésem a Jeanem Paulem Belmondem. Dvě a půl, čistý průměr.(3.8.2014)

Pierre Richard je proste geniálny herec. Obdivujem ako dokonalo dokázal v svojich filmoch zahrať uletené postavy, ako ovládal mimiku tváre a jeho nezabudnuteľné gestá. Rovnako obdivuhodný herecký výkon podal aj v tejto komédii kde si ho mafiáni popletú s nájomným zabijakom a chcú aby odstránil bohatého magnáta. Zatiaľ čo on si myslí že ide točiť film. Skvelá komédia doslova nacpaná inteligentným francúzským humorom.(10.9.2014)

Rozevláté blonďaté vlasy, vysoký čelo, upřimný pohled modrých očí a hlavně bezstarostný, klukovský a spontální smích jsou hlavní zbraně Pierra Richarda, kterak dostat do divákova srdce pohodu a vyčarovat i v chmurné tváři úsměv. V tomto filmu Pierre používá ještě jednu zbraň, deštník a rány které s nima rozdává jsou napuštěné zřeštěným humorem, plných inteligentních odkazů na různé filmy či němé grotesky. Ve spoustě zábavných scén, kolikrát založené na neuvěřitelné pohybové chaotičnosti Pierra Richarda mě zůstane uložena v srdci, taková nenápadná scénka, jak Pierre Richard stojí v obleku v bazénu a začne se se strašně smát, něco tak upřimného jsem ve filmu dlouho neviděl. Skoro se mě z toho chtělo plakat štěstím- fakt. Pierre Richardovi, klaunovi s černým kulichem, fialovýma kalhotama a autem co se zmačknutím jednoho knoflíku a jedné páky promění v postel, aby se mohl hned milovat se spolujezdkyní, / zejtra jedu se svým vehiklem do autoservisu / stačí jeden deštník, aby dodal jeden z nejluxusnějších pocitů na světě - dobrou náladu.(8.9.2007)

• - Námět filmu vycházel ze skutečného případu smrti bulharského disidenta a spisovatele Georgije Markova (1929-1978), který byl zavražděn v Londýně. Vyšetřováním se zjistilo, že smrt způsobilo bodnutí do stehna deštníkem, na jehož špici byla umístěna kulička napuštěná jedem. Dodnes není úplně jasné, kdo za vraždou stál. Pravděpodobně to byla KGB. (argenson)

• - V roce 1981 byl film nominován na Cézara za nejlepší střih. Nominaci si vysloužil Albert Jurgenson. (argenson)

• - Natáčelo se mimo jiné v Paříži či na letišti v Nice. Závěrečné scény byly pořízeny v Cannes. (argenson)