Pierre Richard ve své nejlepší formě. Spontální a bláznivý milovník žen, řešící každou situaci s neuvěřitelnou lehkostí a šarmem. Já bych na jeho místě asi dostal infarkt a on se stačí usmívat. Doplněno vynikajícím českým dabingem. Tento film u mě vede scénou s malým kmotřencem Grégoirem, který mu opravdu není vůbec podobný. Výborné, vtipné, svěží...(2.4.2012)

Na komedie s Pierre Richardem se kdykoliv rád podívám. Některé obsahují dokonce i hlubší myšlenku (Hračka). Tato Rána deštníkem je však one man show a je to asi jedna z nejstřeštěnějších rolí tohoto komika, kde doslova neví kam dřív skočit a myslím že snad ani nevypadne ze záběru:) Příjemná zábava a oddychovka.(29.12.2009)

Ztřeštěná komedie s geniálním Pierre Richardem, který ničím nevyniká ani nepřekvapuje. Je tu vše, co se od něj očekává. Zamrzí jen pomalý rozjezd. Po první třetině filmu se však vše patřičně rozjede, takže zábavnost najednou nemá konce. Zdá se mi ale, že tento snímek značně stárne a že některé ztřeštěnosti jsou už ztřeštěné až moc. Každopádně, snímek má za úkol především pobavit a to se mu daří dokonale.(23.7.2014)

Pro mě jedna z řady výborných komedií Velkého blondýna s černou botou... Myslíte, že po mnoha letech už tento film nemá ty správné grády? Že už vám dnes lechtají bránici onačejší komici? Že rána deštníkem by už neměla ten pořádný švih? Opravdu? Nu dobrá, můžeme to zkusit... Já si připravím DVD (a deštník) a vy pěkně nastavte kebuli a zavřete oči... ;-)(22.12.2012)

Tahle crazy komedie patří určitě k tomu lepšímu, co s Pierre Richard natočil a docela mě dodatečně překvapilo, že hlavní hrdina se nejmenuje Francoa Perrin s fim nerežíroval Francis Veber. Gerard Oury také narozdíl od Vebera neměl v této komedii žádný hlubší podtext a soustředil se vyloženě dobře natočené komické gagy, ve kterých Pierre nemá konkurenci. Tím ale nechci shodit základní schema příběhu,které je asi lehce inspirováno už Velkým Blondýnem, ale zpracováno je excelentně. Navíc Valerie Mairesse skvěle sekunduje, stejně jako další známé tváře francouzských komedií 80 let. Pro mě jedna z nejlepších komedií s Pierrem a možná i komedií vůbec.(16.4.2012)

• Gert Fröbe

• - Hotel Le Byblos v Saint-Tropéz se vyskytl také ve filmu Četník se žení (1968). (otliksamuel)

• - Ve francouzských kinech vidělo film bezmála dva a půl miliónů diváků a z domácí produkce se v roce 1980 jednalo o sedmý nejúspěšnější titul. (argenson)

• - Během scény na parkovišti na letišti v Nice, kdy doktor nastupuje do vozu, je za ním vidět cedule, na které je velkými písmeny uvedeno jméno režiséra, název filmu a jméno hlavního herce. (Cucina_Rc)