Rána deštníkem je jedná z nejlepších komedii Pierra Richarda vůbec! Ze začátku jsem nečekal že dám 5 hvězd.Pierre je obyčejný reklamní herec-děvkař,ale díky náhodě se zamotá do mafiánské konspirace.Stávají se mu divné věci,poznává divné lidi až se dostane do Saint-Tropez a celou dobu si myslí že jde o film.Ale všechno kolem něho je skutečnost.Žárlivá přítelkyně,záhadný zabiják,tajná policie,to všechno vytváří prostor pro vyniknutí jeho talentu,který vás donutí k nenucenému smíchu jaký jste dlouho neměli. Hodně pomáhá i režisér Gérard Oury,jeden z nejlepších francouzských režiséru té doby.(30.10.2016)

Tenhle film mám z filmů s Pierrem Richardem asi nejraději. Myslím, že tady je přesně dosaženo rovnováhy. Pierre Richard je sice klasicky roztržitý, ale ne příliš a není zde jako jednoznačný idiot, pitomec a lůzr. Je například velmi úspěšný donchuán, občas velmi chytře a pohotově improvizuje. Navíc je zde několik klasických a legendárních scén, zejména ta, kdy jej přítelkyně vyhazuje z bytu, včetně úchvatného momentu „tady máš svoje desky …“, či scénky s dítětem na zádech manželky agenta. Je to prostě vtipné, příjemné a vyvážené a má to takový nějaký francouzský šmrnc. Tenhle film mě vždy znovu pobaví a zvedne mi náladu.(8.8.2011)

I když má film s prvním dabingem hned o několik tříd vyšší úroveň (naopak druhej ho vyloženě kazí), přesto nemůžu hodnotit výše. První půlka je sice perfektní - zápletka, zpracování, hudba i humor, ovšem právě on je v druhý části až nepřirozeně ztřeštěnej a celkově dost upadá - vrah letící po nárazu autem na strom, nebo Richard na palmě a k tomu přibývá navíc i nelogičností, např. není jasný, jak se o sobě dozví Moskovitz a Don Barberini, když běží společně na letišti. Skoro mi připadá, jakoby si tvůrci v závěru nevěděli rady, jaký vhodný skeče použít, aby dílo vygradovali. Začátek do poloviny skvělej, poslední tři čtvrtě hodina bídná. 60%(21.2.2017)

Naposledy jsem to viděl někdy před 20 lety v kině. Ale teď se mi to zdá už hodně vyčichlé. Námět je v podstatě obšlehnutý z Velkého blondýna, ale to by nevadilo. Škoda, že se tvůrci nesoustředili víc na tu zápletku s nájemným zabijákem a věnují zbytečně mnoho času hrdinovu milostnému životu, který je o moc méně vtipný. Zkrátka nevyužitý potenciál.(1.10.2009)

Tahle crazy komedie patří určitě k tomu lepšímu, co s Pierre Richard natočil a docela mě dodatečně překvapilo, že hlavní hrdina se nejmenuje Francoa Perrin s fim nerežíroval Francis Veber. Gerard Oury také narozdíl od Vebera neměl v této komedii žádný hlubší podtext a soustředil se vyloženě dobře natočené komické gagy, ve kterých Pierre nemá konkurenci. Tím ale nechci shodit základní schema příběhu,které je asi lehce inspirováno už Velkým Blondýnem, ale zpracováno je excelentně. Navíc Valerie Mairesse skvěle sekunduje, stejně jako další známé tváře francouzských komedií 80 let. Pro mě jedna z nejlepších komedií s Pierrem a možná i komedií vůbec.(16.4.2012)

• - Během scény na parkovišti na letišti v Nice, kdy doktor nastupuje do vozu, je za ním vidět cedule, na které je velkými písmeny uvedeno jméno režiséra, název filmu a jméno hlavního herce. (Cucina_Rc)

• - Námět filmu vycházel ze skutečného případu smrti bulharského disidenta a spisovatele Georgije Markova (1929-1978), který byl zavražděn v Londýně. Vyšetřováním se zjistilo, že smrt způsobilo bodnutí do stehna deštníkem, na jehož špici byla umístěna kulička napuštěná jedem. Dodnes není úplně jasné, kdo za vraždou stál. Pravděpodobně to byla KGB. (argenson)

• - V roce 1981 byl film nominován na Cézara za nejlepší střih. Nominaci si vysloužil Albert Jurgenson. (argenson)