Celkem zábavná a napínavá komedie o záměně osoby. Neuspěšný herec Grégoire Lecomte (Pierre Richard) přijímá roli nájemného vraha v domění, že je to ta filmová role, kterou petřebuje, ale shodou náhod je najmut jako skutečný zabiják mafiánským šéfem Donem Barberinim (Vittorio Caprioli). A tak začínají neuvěřitelné příhody nic netušícího Grégoireho, který odrovnává své protivníky nechtěně a s velkou dávkou štěstí: Tak postupně umírá Divá (Didier Sauvegrain), Doktor (Mike Marshall), Radj Kahn (Yaseen Khan), plánovaná oběť Otto Krampe, řečený Velryba (Gert Fröbe, který od filmu 100 000 dolarú na slunci velmi zestárl) i skutečný zabiják Moskovitz (Gordon Mitchell). Jediné v čem má Grégoire úspěch jsou ženy, což irituje jeho přítelkyni Josyane (Christine Murillo), ale rozhodně nevadí tajné policistce Bunny (Valérie Mairesse). Z dalších stojí ještě za zmínku Grégoirův impresário Frédo (Gérard Jugnot). Poměrně příjemně ztřeštěná komedie.(18.2.2010)

Klasicky ztřeštěná francouzská komedie s Pierrem Richardem v hlavní roli. Musím říct, že tady byl ve skvělé formě. Jeho deštníkový taneček neměl chybu a jízda autem s jeho manažerem, kdy mířili k moři taky stála za to. Vůbec mi nevadilo, že je tahle komedie postavená na profláknuté zápletce, kterou si alespoň jednou za život vyzkoušel každý komik, no, někteří i vícekrát po sobě. Já jsem se chtěla jenom pobavit a na nic nemyslet. Bavila jsem se královsky.(10.10.2011)

Ztřeštěná komedie s geniálním Pierre Richardem, který ničím nevyniká ani nepřekvapuje. Je tu vše, co se od něj očekává. Zamrzí jen pomalý rozjezd. Po první třetině filmu se však vše patřičně rozjede, takže zábavnost najednou nemá konce. Zdá se mi ale, že tento snímek značně stárne a že některé ztřeštěnosti jsou už ztřeštěné až moc. Každopádně, snímek má za úkol především pobavit a to se mu daří dokonale.(23.7.2014)

Celkem to šlo, ale i tak se dostavilo mírné zklamání. Pierre Richard v tomhle filmu vytvořil další skvělou postavu a je si při sledování bavil dobře, jako standartně u Richardových slabších snímků. Ano, slabších, protože tohle opravdu není kdovíjaký klenot. Má to sice velkou hromadu vtipných momentů a hlášek, i původní dabing je povedený. Je opravdu pozoruhodné, jak moc velké je kvalitativní rozpětí Richardových filmů, tento bych, jak už napovídá hodnocení, zařadil někam doprostřed. Rád se na Ránu deštníkem znovu podívám, protože Pierrův tanec je nezapomenutelný, ale určitě to není film, který bych nějak často a výrazně vyhledával. 80%.(16.6.2014)

Další z rodu potřeštěných francouzských komedií s Pierrem Richardem v hlavní roli. Tentokrát je omylem vybrán jako nájemný vrah a on v domnění, že jde o součást herecké smlouvy, stále uniká skutečnému vrahovi a je čím dál blíže skutečné oběti. Film plný zápletek, honiček a omylů je klasikou v podání zmíněného herce – nepřekvapí, ale ani nezklame.(27.4.2006)

• - Hotel Le Byblos v Saint-Tropéz se vyskytl také ve filmu Četník se žení (1968). (otliksamuel)

• - Hudba z filmu byla podruhé použita v roce 1987 ve snímku Le Moustachu  (1987). (Cucina_Rc)

• - Natáčelo se mimo jiné v Paříži či na letišti v Nice. Závěrečné scény byly pořízeny v Cannes. (argenson)