Pokud si lámete hlavu, ve kterém filmu se nacházela legendární postava koupajícího se Oty Krampeho, tak to bylo zde...:) jinak je zde spousta gagů, méně či více podařených, po pomalejším začátku se to docela hezky rozběhne. Hlavní devízou je snad nejlepší zápletka z Richardových filmů - posuďte sami, Pierre v tom kulichu z plakátu jako nájemný zabiják, to vyvolává smích samo o sobě....k dabingu nemá smysl nic dodávat, staré zlaté časy. Slabší Pierrovy partnerky. Slabší čtyři hvězdy.(4.1.2016)

Tahle crazy komedie patří určitě k tomu lepšímu, co s Pierre Richard natočil a docela mě dodatečně překvapilo, že hlavní hrdina se nejmenuje Francoa Perrin s fim nerežíroval Francis Veber. Gerard Oury také narozdíl od Vebera neměl v této komedii žádný hlubší podtext a soustředil se vyloženě dobře natočené komické gagy, ve kterých Pierre nemá konkurenci. Tím ale nechci shodit základní schema příběhu,které je asi lehce inspirováno už Velkým Blondýnem, ale zpracováno je excelentně. Navíc Valerie Mairesse skvěle sekunduje, stejně jako další známé tváře francouzských komedií 80 let. Pro mě jedna z nejlepších komedií s Pierrem a možná i komedií vůbec.(16.4.2012)

Pro mě jedna z řady výborných komedií Velkého blondýna s černou botou... Myslíte, že po mnoha letech už tento film nemá ty správné grády? Že už vám dnes lechtají bránici onačejší komici? Že rána deštníkem by už neměla ten pořádný švih? Opravdu? Nu dobrá, můžeme to zkusit... Já si připravím DVD (a deštník) a vy pěkně nastavte kebuli a zavřete oči... ;-)(22.12.2012)

I když má film s prvním dabingem hned o několik tříd vyšší úroveň (naopak druhej ho vyloženě kazí), přesto nemůžu hodnotit výše. První půlka je sice perfektní - zápletka, zpracování, hudba i humor, ovšem právě on je v druhý části až nepřirozeně ztřeštěnej a celkově dost upadá - vrah letící po nárazu autem na strom, nebo Richard na palmě a k tomu přibývá navíc i nelogičností, např. není jasný, jak se o sobě dozví Moskovitz a Don Barberini, když běží společně na letišti. Skoro mi připadá, jakoby si tvůrci v závěru nevěděli rady, jaký vhodný skeče použít, aby dílo vygradovali. Začátek do poloviny skvělej, poslední tři čtvrtě hodina bídná. 60%(21.2.2017)

Celkem to šlo, ale i tak se dostavilo mírné zklamání. Pierre Richard v tomhle filmu vytvořil další skvělou postavu a je si při sledování bavil dobře, jako standartně u Richardových slabších snímků. Ano, slabších, protože tohle opravdu není kdovíjaký klenot. Má to sice velkou hromadu vtipných momentů a hlášek, i původní dabing je povedený. Je opravdu pozoruhodné, jak moc velké je kvalitativní rozpětí Richardových filmů, tento bych, jak už napovídá hodnocení, zařadil někam doprostřed. Rád se na Ránu deštníkem znovu podívám, protože Pierrův tanec je nezapomenutelný, ale určitě to není film, který bych nějak často a výrazně vyhledával. 80%.(16.6.2014)

• - Ve francouzských kinech vidělo film bezmála dva a půl miliónů diváků a z domácí produkce se v roce 1980 jednalo o sedmý nejúspěšnější titul. (argenson)

• - V roce 1981 byl film nominován na Cézara za nejlepší střih. Nominaci si vysloužil Albert Jurgenson. (argenson)

• - Během scény na parkovišti na letišti v Nice, kdy doktor nastupuje do vozu, je za ním vidět cedule, na které je velkými písmeny uvedeno jméno režiséra, název filmu a jméno hlavního herce. (Cucina_Rc)