Pierre Richard je synem bezcharakterního výrobce zbraní, který jde jen za svým ziskem. Když ho otec zaměstná ve své továrně, netuší, jaké hrůzné následky to pro celý podnik bude mít... (oficiální text distributora)

Louie

Pořád stejně zmatený, ale přesto o něco vážnější Richard a několik naprosto nezapomenutelných scének. Černoušek, učení "sluhů" zpívat internacionálu anebo vysvětlování chudým dělníkům, že vyrábět zbraně je špatné. ()

donkocicak

Po "Snít můžeme vždycky" je to pro mě nejhorší film s Pierrem Richardem. Téměř jsem se u toho nezasmál a velmi jsem se nudil. Jsou to spíše takové kratší epizodky, moc jsem nepochopil, co tím vlastně Pierre Richard chtěl říci. Byl jsem zklamán. ()

kyLuke

Scénář nepůsobí jako celek moc propracovaně , ale je poskládaný z několika až nečekaně povedených gagů . Pierre Richard hraje v tomto filmu hlavní roli , dělá scénáristu a režiséra . Takže se tenhle film dá nazvat takovým sólem Pierra Richarda . Až na scénář je to skutečně velmi příjemná komedie , která si díky nízkému hodnocení ty čtyři hvězdičky zaslouží. ()

Moiseiwitsch

Film se vymyká z běžných Richardovek. Děj je hodně zaměřený na sociální problematiku - vztah zaměstnavatel versus zaměstnanec. Není možná tak vtipný jako některé pozdější komedie Pierra Richarda, ale občas jsem se zakousával smíchy do polštáře. Domnívám se, že by měl být lépe hodnocen. ()

Pitryx

Překvapivě i dost slovního humoru a přeřeků, hlavně ke konci. Vcelku klasika pro Pierra Richarda, psaná pro něj, jen trochu méně gagů. Zbytek Les Charlots se tu moc neblejsknul. Přesto to za podívání stojí. ***a půl!!!!!!!!!!!! ()

rafix

Pierre Richard je stejný a zábavný jako vždy. Ale tento film je trošku průměrný a slabší. U pár scén jsem se zasmál. ()

mr.bredok

Pravdou je, že se Pierrovi podařili lepší filmy, ale vzhledem k tomu, filmů s Richardem již moc nepřibude, má pro jeho fandy určitě svou cenu. ()

MartinDrhlik

Nejslabší film s Pierrem Richardem v titulní roli, kterou jsem viděl. Častá snaha udržet divácký smích co nejdéle v kuse způsobila kontra efekt. Občas trapné. ()

BE13

Třetí film P. Richarda, ve kterém se po Roztržitém (1970) a Životu plném maléru (1972) ujal režie, a jeden ze čtyř filmů, kde si zahrál po boku Bernarda Bliera, svého oblíbence. Blier zde hraje Richardova otce, vlastnícího továrnu na zbraně. Syn se jaksi nepotatil, nakonec však nastupuje v otcově fabrice jako vedoucí sociálního odboru. Film je antimilitaristický, má sociální rozměr, nemá moc dobrý scénář, ale některé scénky jsou skvělé. Pokud byste tam hledali známou skupinu Les Charlots, pak jsou tam asi 2 vteřiny na konci. Jinak tam hrají postavy, které, nikoliv náhodou, jsou skupině komiků podobné a tropí tam neplechu (výborné je přepadení banky). Zde dialog, kdy Richard přesvědčuje dělníky z otcovy továrny, aby pro něj nepracovali: - Já, kdybych snad potřeboval pracovat, Pánbůh chraň, pracoval bych. Ovšem ne za jakoukoliv cenu, nelze přece nabývat chléb náš vezdejší za cenu tisíců mrtvol, to je nechutné! - Kde bydlíš? - V zámečku Liberau, proč? - Nezdá se ti, že přeháníš? Ti chlapi mají ženy a děti, berou tisíc franků měsíčně, fakt si myslíš, že mají na výběr? - Tak to se tedy omlouvám, ale stejně říkám dost, dost! Vyrábět zbraně a vydělávat miliony jako táta, to se dá pochopit, ale za tisíc franků, to je přízemní, to je ubohost! ()

Filipaldi odpad!

Naprosto nejhorší film s Pierrem Richardem. Nepochopitelný název, námět je strašný také. Já jsem fanda Richarda, ale v tomto filmu se moc nevyznamenal. ()

Delmondo

Bláznivá satira co semele všechno na co si vzpomene okolo výroby zbraní a pracovního procesu. Pierre je zde jako ryba ve vodě a dělá ty svý kraviny jako vždycky, myslím že měl ale i lepší filmy, ovšem jeho jeho vysvětlování co je to bazuka postřikovač nemá chybu. ()

giacobbe

V Richardově filmografii patří tento film k těm slabším, ne nejhorším. Dialogy s cizinci a pasáž -Richard při rozhovoru s policisty předstírá,že nemůže mluvit - jsem doslova odzíval. Stejně jako "výslech na policii"- ,,Já si vyprošuju abyst mi vykal, abyste mi tykal" - tak nějak to bylo o pár let dříve v jiném francouzském filmu-Fantomas. ()

gizi

Jak píše Tosim, scénář se rozpadá do samostatných epizod, bohužel z mého pohledu bylo až moc mrtvých a hluchých míst, ty lepší byla ale povedené a zábavné. Je to skutečně jen taková lehká bláznivá komedie, dá se u ní celkem zasmát a pobavit, to je tak vše. 9.6.12 za 70%, ale jen 3*. ()

P@\/EL

Docela dobrá francouzská komedie, která nabídne několik opravdu povedených situací, jako třeba ta na úřadu práce nebo na policejní stanici, a zajímavých gagů, které jsou mnohdy poměrně originálně založené na přeřeknutích. Hlavní problém filmu ovšem vidím v ději, jenž působí dost nesourodě a útržkovitě. ()

Signore

Nepovedený pokus o satiru, který bohužel po většinu času není nikterak vtipný (současně je třeba přiznat, že dvě tři scénky jsou velmi zábavné - a chytré); přes milosrdnou stopáž jsem měl i tak pocit, že se film neskutečně vleče. ()

contecanto

Nečekal bych, že Pierre Richard mohl natočit tak slabý film. Scénář je podivná slátanina, ze které vyčnívají určité scénky a je tam pár vtipných hlášek a gagů, ale jako celek to nemá hlavu a patu. Vydržel jsem až do konce, ale s velkým sebezapřením. ()

Drslw

Niektoré gagy na hranici geniality, iné zasa na hranici trápnosti. Alegórie na protivojnovú, odborovú aj sociálnu (tiež antisociálnu) nôtu výborné, ale nepodarený záver a nedotiahnutý príbeh i niektoré postavy ubrali dosť bodov... Škoda. ()