Překombinovaný. Bažanti jsou tam úplně navíc, sice dělají bordel, ale jiný, než si Pierre přál. Skvělý dabing Petra Olivy a Josefa Vinkláře, ostatní nestojí za nic (už se šetřilo). Pierrovy vtipy tam jsou, jenomže kolem je hodně nepovedené omáčky, a tak ty perličky typu přestrojení sociální pracovníka vygradované poslední scénou ve svářečské kukle naprosto zapadnou. S koncem si jak vidno vůbec nevěděli rady a takhle to dopadlo.(26.12.2013)

Houby. Já oceňuju, že si Pierre Richard vybral pro svůj třetí film taková "vážná" témata. MALÝ problém bude ve scénáři, který si psal (skoro) sám a ten se bohužel rozpadá na méně či více povedené epizody (ty více ovšem převažují - jako například první "návštěva" policejní stanice anebo scéna s "černouškem"). Dál opravdu nemám co vytkout. V závěrečné kanonádě si ještě můžeme vychutnat jedny zvláště příjemné cameo role...vážně směšné a nečekané...(7.12.2003)

• kingik

Nejhorší film s kudrnáčem Pierrem Richardem, jaký jsem kdy viděl. On sám si k němu napsal scénář, zrežíroval si ho, zahrál si hlavní roli a jeho výkon je slaboučký. Zastínil ho zesnulý Bernard Blier v roli jeho otce. Dlouho jsem Richarda neviděl tak trapnit v absolutně nesouvislém ději bez jediného kloudného vtipu. Celý film jsem neviděl o co jde. Jestli to byla komedie nebo satira, to fakt nevím, protože nebylo možné to rozpoznat. Podle mě to nebylo nic, než slabomyslné křepčení v epizodách bez ladu a skladu. V jedné scéně se Richard dokonce pokouší napodobit grimasy Louis de Funése. Když se ve filmu jakože objevil vtip, tak se zdlouhavě do oblbnutí opakoval, ale opět bezvýsledně. Jak už jsem psal, horší film Richard ve své filmografii nemá. Pobaví snad jedině vtipně zvolený název pro tento prachšpatný film. 10%(9.6.2012)

Až nemilým způsobem humorná záležitost. Antimilitarismus v možná až moc parodické podobě. Ale já mám tyhle komedie se sociálním poselstvím docela rád. Asi to nepatří k tomu nejlepšímu, co Richard udělal, ale určitě se párkrát zasmějete (sluha popuzen Richardem komandující nadřízené panstvo, Richard prozpěvující si v domě zazobaného militaristického kapitalisty Internacionálu a zcela určitě Richard coby mladý černoch, to je prostě k popukání, čéče) minimálně celému duchu té komedie.(31.5.2010)

• argenson

Naprosto bez děje. Pásmo více či méně trapných skečů, které by se daly sestříhat v libovolném pořadí. Možná vidět to jako malej, smál bych se, ale to bych zas nepoznal, že je to nesnesitelná levičácká agitka proti zbrojení, byrokracii, církvi, válkám atd. Překvapivě pro mě jediných pár vtipných momentů vyzobal Bernard Blier.(21.2.2016)