Uznávaný irský režisér Lenny Abrahamson navazuje na své oceněné snímky originální komedií o rádoby muzikantovi Jonovi (Domhnall Gleeson), který zjistí, že si ukousl větší sousto, než na jaké stačí, když se přidá k avantgardní popové kapele vedené tajemným a záhadným Frankem (Michael Fassbender), hudebním géniem, který se schovává za obří umělou hlavu, a jeho děsivou kolegyní Clarou (Maggie Gyllenhaal). (AČFK)

StanislachKo

Že to bude totálne uletený britský indie bizár sa dalo celkom čakať. Aj tá nemožná hudba odpustená, ale úplný záver (a prekvapenie v podobe Fassbendera bolo veľké) mi zmaril predstavu o tom, kam ten film ide. Inými slovami. Fandil som tomu celý čas, ale koniec ma nechal neuspokojeného. Pravdepodobne som niečomu nepochopil, za čo film nemôže, ale tak čo už... nech mi Frank odpustí ()

andrii

To je ale HLAVA! A ostatní členové tohohle atypického bandu si tu hlavu marně lámou, jak být TĚLEM, které texty rozhýbe pocity, které spojí chvilkové pousmání i trvalé posmutnění, jež ze skrytu tváře vytryskly. ()

Mrkvič

Mám rád ujetosti a mám rád i hudební filmy. Bohužel Frank je o hodně alternativním stylu a ujetosti se vymezují takřka pouze na ten hudební pastyl. Párkrát jsem se pousnám, ale bylo to spíš ze začátku a jen díky očekáváním. Nevědět, jaký herec se skrývá pod velkou hlavou,bavil by mě film ještě méně. A z hudebních čísel stojí za zmínku až to úplně poslední. ()

geklon

Tento příběh má doopravdy potenciál být nudným nezavislým hudebním filmem, s lehkými náznaky biografického dramatu o vnitřních běsech a touze napsat osoduvou píseň. A nakonec to taková nuda není. Má to velmi sugestivní náladu a ví kdy být tím, čím zrovna chce být. Koulovačka mezi styly a náladami, je vážně až nepostřehnutelná, takže "Frank" působí celistvým dojmem, ikdyž na mě moc popi a málo podivínský. Frank v podání Michaela je i přes drtivou délku stopáže zahalen maskou, ale o to víc si užíváme jeho zahuhlanenj hlas a gestikulaci, ikdyž na sociopatický potrhlíka je nadpřirozeně X- manovsky vyrýsovanej.Za to Maggie tomu dává slušnou přesnídávku. Chris Sievey by mohl být spokojen. ()

P.L.U.C.K.

Tento film mě naprosto překvapil svoji humorností, skvělou experiimentální hudbou a určitou originalitou: Pro mě ne moc sympatický Michael Fassbender mě nepřestává překvapovat. Podobně jako Fish Tank (kde MF také hrál) není žádný mega populární film jako X-men.. A myslím si, že Fassbender by si mohl nahrabat spoustu peněz - o práci určitě nemá nouzi. Ale je vidět, že herectví dělá s láskou a dělá jen to co ho zajímá. Respekt. ()

noriaki

Líbilo se mi, že film funguje v několika rovinách. Je to hipsterská óda, stejně jako satira na tuto subkulturu. Děj se dá chápat jako pocta libovolné buřičské kapely s výrazným frontmanem - od The Doors počínaje, po Nirvánu konče, ale zároveň je to jejich výmluvná reflexe. Frank se těžko zařazuje. Je to špičkově obsazený, zručně zrežírovaný nenápadný skvost, který znechutí mnohé, pobaví menšinu, ale nadchne většinu příznivců podvratných snímků. ()

J*E*A*N*N*E

Jeden z nejkrásnějších a nejzábavnějších zážitků na LETNÍ FILMOVÉ ŠKOLE v Uherském Hradišti! Na tenhle film jsem se moc těšila a splnil má očekávání! Skvělá hudba, zábava, herci,především Michael, Domhnall a Maggie, no zkrátka všichni v sále se náramně bavili a byli z filmu nadšení. Jsem moc ráda, že zrovna tenhle kousek jsem viděla v předpremiéře a už se moc těším, až se na něho v listopadu vydám s kamarády do kina, znovu. ''I LOVE YOU ALL''. (LFŠ 2014) ()

Yoda sama

Skvelý melancholický trip na psycho hudbe od psycho ľudí s krásnou bodkou. Naviac s dokonalo excentrickým a výnimočným Frankom Fassbenderom. Tých ľudí, čo tu hovoria o hipsterskosti si netreba ani všímať, očividne nepoznajú rozdiel. ()

hroubek

Chápu, proč režisér Lenny Abrahamson chtěl natočit tento film a taky chápu, proč v něm chtěl hrát Michael Fassbender, jen mě mrzí, že z toho nedokázali vytěžit víc. Námět filmu není vůbec špatný a moc se mi líbilo, jak je to celý nemainstreamové a snaží se to jít svojí vlastní originální cestou. Dost tomu také pomáhá, že postavy nejsou prvoplánově sympatické, a že si k některým musíte najít cestu. A pak je tu samozřejmě Frank v podání Fassbendera, kvůli kterému na film koukáte. Gleeson, Gyllenhaal a McNairy nejsou špatní herci, ale těžko můžou soupeřit s postavou, která má na hlavě velkou papírovou masku hlavy a snaží se vytvořit originální hudbu. A dokud se o to postavy snaží, tak je to krásné a zábavné. jakmile se vydají na cestu do USA, tak to ztrácí svoje kouzlo a nespraví to ani perfektní finále. Hudba je zajímavá, ale není to můj šálek brazilské kávy. Záběry na irskou přírodu jsou fajn a taky to má působivou atmosféru a takový pohřeb je hodně zajímavě pojatý. Problém je, že s přibývající délkou to začíná trochu nudit a negraduje to, což zamrzí. Frank není špatný film, jen je to film, na který musíte mít náladu a prostě Vám musí sednout, jinak se může stát, že Vás to totálně mine. ()

VanTom

Podobně, jako hlavní postava přišla o sympatie tím, že prospěchářsky a necitlivě dotlačila bláznivou (bázlivou) kapelu k masovému festivalovému koncertu, pozbyl ji i film samotný tvrzením, že veškerá líbivá melodická hudba jsou sračky a kvalitu vyprodukuje jen nekonvenční undergroundová avantgarda. Odlehčenému nezávisláku o "pošahané" kreativitě tudíž také zlomila vaz příživnická, podlézavá průměrnost a neprospělo mu ani, že v závěru sentimentálně odkryl karty. ()

zigíš

(Frank) spirituální bratr Llewyna Davise v nepředvídatelné, vychytrale alternativní jam session (!) I love you all ()

blackJag

Tváří se to záhadněji, než jaké to nakonec je. Jedno tomu ale upřít nelze - Fassbender Franka zahrál přesvědčivě :-) 60% ()

standsiller

Jon sa snaží kopírovať nudný mestský život a ako prostriedok mu slúži komponovanie hudby. Tá síce nestojí za veľa, ale je aspoň podobná vkusu o ktorom sa Jon domnieva že sa dokáže presadiť a zaujať. Náhoda je papierový dobrák a preto z kapely The Soronprfbs vzniká pre Jona škola ktorá zasiahne omnoho ďalej než len do jeho akustického "rastu" . Mystifikovaná postava papierovej hlavy Franka neznamená len silu osobnosti bez výrazu , ale aj vôľu zotrvať na malom ostrovčeku ľudí jednej experimentálnej kapely.Posun litosferických platní je však neúprosný. ()

zsn

Irský humor rovněž rozeznáte od jiných národů. A to ač je dosti podobný tomu severskému více na východě. Tento snímek je na podobné bázi jako http://www.csfd.cz/film/256232-v-hlavni-roli-ja/, ačkoli ten mne bavil o trochu více. Zprzněný Fassbender, kvůli kterému jsem film pořizovala, mne vážně v této bizarní masce neukojil (zkusme příště raději nějakého akčního hrdinu), zato Gleeson dělá čest svému rodokmenu. Jinak chválím funus, který by se líbil mne samotné, ačkoli takhle úplně bez úřední byrokracie by to legálně nešlo, pánové. ()

venca163

Trochu zbytečně divný. Ze začátku poměrně zajímavý i zábavný (postavy, scény). Postupem času oboje celkem rovnoměrně lienárně klesá. Což je zajímavej úkaz. Další variace na téma jak jedině dělat pravé umění nezaprodat se nikomu a ničemu. (60%) ()

Firebug

Melancholické indie drama, které dokáže být místy lehce humorné. Bohužel mi byla většina postav hodně nesympatická a trávit s nimi rok na chatě v lesích, asi si hodím mašli (neustále tweetující a postující Jon je z nich nejhorší). Téma "alternativní hudba vs mainstream" uchopeno povrchně (OK, cesta může být cíl i pro některé "muzikanty") a víc na mě působila dramatická linka okolo postavy Franka, no a taky rozpor mezi slávou na sociálních médiích oproti slávě reálné. Příjemný malý filmek na jedno použití. Příjemné 3* ()

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji