Mladý sebevědomý a ambiciózní mladý muž jménem Guido, se po dlouhé době vrací do své milované rodné Itálie. Deset let těžce pracoval na ropných vrtných plošinách v Perském zálivu. Vyplatilo se. Teď přijíždí domů s pěkným balíkem peněz, který mu umožní otevřít si hezký klenotnický krámeček, o jakém vždy snil. Hlavně už nebude muset nikomu posluhovat, protože se vrací do své krásné země a bude svým pánem. Itálie se ale za těch deset let poněkud změnila!!! (Vapet Production)

cariada

Poněkud hustá komedie samé násilí a krádeže. Vše je spojené s vtipem a dobrou zábavou. Paolo Villaggio poněkud v umírněnější podobě než jako účetní. Ps:nikoliv 10 let pracoval na plošině ,ale 8 let je to ve filmu několikrát řečeno. ()

MrPierc

O dost lepší než jeho klasické komedie s účetním. Zde byl mimo Zemi 8 let a svět už je někde jinde. Násilí , agrese, strach a on stále věří ve svou milou, rodnou Itálii, kde Italové druhým pomáhají. Pěkná nadsázka. ()

Langy10

Paolo Villaggio to je super komik z italie, kteryho mam rad fakt me dokaze tak rozesmat jako nikoho jinyho :D..... a tady ten film předvedl své :D ()

tomtomtoma

Tenhle film mi narozdíl od předchozích Fantozziů přišel už zábavnější a milejší. I když ani zde nechybí určitá přehnanost, se kterou se režisér trefuje do poměrů v Itálii, zmítanou násilím, velkou kriminalitou a s mládeží, která z nedostatku hodnot a nechutí přijmout spotřební život se stylizují do póz a rolí, jen proto aby rebelovali proti světu dospělých. Guido Belardinelli (Paolo Villagio) si chce po návratu do vlasti splnit sen v podobě otevření hodinářského krámku, což roztáčí spirálu trapných, či vtipných scén. Další zajímavé postavy jsou jeho švagr Alfredo (Gigi Reder), jeho synovec Carletto (Massimo Boldi), který z nudy užívá drogy nitrožilně, slečna Gruber (Anna Mazzamauro), povýšenecká ve své bohatosti, ředitel banky (Ugo Bologna), pro kterého není přepadení překvapením, vybírač výpalného Spadozza (Raffaele Curi) a půvabná Ničí (Silvia Dionosio), ve které přes veškerá nedoruzumění najde společnou cestu a stává se pro něj životním bonusem. ()

mab

Jjediné, co se od Villaggia dá jsou Maléry pana účetního - tam exceluje, všechny ostatní jeho filmy, co jsem shlédl jsou ale nuda a mizérie a ani tento film nebyl výjimkou. ()

wosho

Vtipná komedie, ve které věčný smolař Villaggio vymanil ze své nesmrtelné postavy pana účetního. Škoda jen, že Krásná země je jen vtipnou komedií se satirickým podtonem. Kdyby měla propracovanější scénář a hlavní hrdina nebyl takový blb, šlo by o skvělé komediální drama. ()

Káronoš

Bláznivá, ulítlá a praštěná italská komedie, která ani na chvilku nezpomalí. Cynický Villaggio útočí svými hlášky na divákovi bránice a neomaleným (místy až přehnaným) humorem minimálně na pár desítek minut zaujme. Vtip však postupně strácí na intenzivitě a začíná nudit a vléct se. Snímek by potřeboval trochu prostříhat, protože zdlouhavé a opakované gegy už tolik zábavné nejsou a člověk se začne dívat na hodiny kolik minut zbývá do konce. Přesto jsem měl z filmu dobrý pocit a pár situací bylo více než zdařilých. Pravá italská komedie, která neurazí. Hodnocení: 6/10. ()

sadlokan

To je tepání nešvarů kapitalismu jak vyšitý.Takhle se snad tepalo jen u nás a v Itošce.U nás tepali teda úplně jiný nešvary,kvéry měli jen fízli a armáda,že..Ale zleva tepat,zleva!!! ()

kluzo

Tento film vznikl ve stejném roce jako další úspěšná komedie s Villaggiem - Maléry pana účetního. Viděl jsem Krásnou zemi někdy ve 14letech a byla to po účetním další kultovka našich "chlapských" hovorů v partě. Humor v tomto filmu na rozdíl od účetního jen nebaví, ale zamýšlí se nad nešvary doby a místa svého vzniku. Taková karikatura tehdejší Itálie a stylu života.. ()

tančísvlky

Na rok 1980 skutočne parádna komédia. Je fakt , že o tridsať rokov pozdejšie ten humor funguje snáď ešte lepšie ako vtedy. Mnoho vecí sa vyplnilo presne v tejto dobe. Chvíľami to nie je k smiechu, ale skôr na zamyslenie a smutné . Jedna z top talianských komédií ... ()

BigBang

Má to silný celkový pocit a pár lepších gagů. Ale nudil jsem se u toho strašlivě a vydržet to koukat je utrpení. ()

Lumberjack

Většina gagů se objevila ve filmech s Fantozzim stejně jako herci Anna Mazzamauro (slečna Silvaniová) a Gigi Reder (Filiny), takže taková pohodová komedie pro ty, kterým se líbí tento styl humoru. Potěší i odhalená Silvia Dionisio... ()

rivah

Přepadený, oloupený, zmlácený, příbuzný zastřelený, spálené auto....A to tam ještě neměli uprchlíky! ()

kyLuke

V poslední době jsem zhlédl hned dva filmy z řady komedií s Paolem Villagiem a to "Jak jsem uspořádal Ameriku" a tento film. Zatím co "uspořádání Ameriky" byla spíše "sociálně kritická" komedie , která mě zas tak nevzala , tento film si na nic nehraje , je velmi příjemným a dokáže i pobavit . Povedená komedie ! ()