Mladý sebevědomý a ambiciózní mladý muž jménem Guido, se po dlouhé době vrací do své milované rodné Itálie. Deset let těžce pracoval na ropných vrtných plošinách v Perském zálivu. Vyplatilo se. Teď přijíždí domů s pěkným balíkem peněz, který mu umožní otevřít si hezký klenotnický krámeček, o jakém vždy snil. Hlavně už nebude muset nikomu posluhovat, protože se vrací do své krásné země a bude svým pánem. Itálie se ale za těch deset let poněkud změnila!!! (Vapet Production)

Jaromír

Film, který není jen komedie, ale má i hloubku. Navíc Villaggio konečně vystoupí z role nešikovného posery, který má vždy smůlu a změní svět kolem sebe! ()

subic

Komedie-nekomedie plná násilností, přepadení a krádeží. Kdo očekává od Paola Villaggia slet gegů, bude zklamán. ()

pOne

Krásná země nedosahuje úrovně nejlepších filmů s Fantozzim, ale na druhou stranu s přehledem převálcuje ty nejhorší se stejným hrdinou. Ještě pořád to má takové to kouzlo a šmrnc old school italské bláznivé komedie. Trochu mi to připomnělo v některých pasážích Nástrahy velkoměsta, ale ty jsou kultovní a jako celek o několik levelů výše. ()

Kokutek

"Promiňte, asi jsem vám šlápl na minu na zloděje, já ji neviděl" a podobně, fakt dobrý, po dlouhé době film s Paolem, u kterýho jsem se bavil. Parodie na všechno, na všechny strany, skvělý. Hvězdička za námět, druhá za humor, třetí za hudbu a čtvrtá za hlášení z Rádia 0. Doporučuju, i když to asi není pro všechny. To ale asi všechno, že :-). ()

fimler

Dobré drama a tu poslední hvězdičku dávám za jednu scénku u které jsem se nehorázně smál a to bylo v té restauraci na začátku jinak takoví lepší film od Paola. ()

Pjotrik

Italský humor má něco do sebe, moc se s věcmi nepáře a dokáže zaujmout. Krásná země má dost zapamatovatelných scén + velmi kvalitní dabing. Za zkouknutí určitě stojí první půlhodina, tam to šlape jako hodinky:) ()

Basileios

Na ten film jsem koukal jako na zjevení. To co dokázali vymyslet italští producenti je fakt nářez. Město v totální anarchii,lidé zvyklí nechávat se předávat a do toho "Pan účetní" ,kterému vše dojde ,jako vždy, za velmi dlouho. Hodnotim 2 hvězdičkama jen za ten šílený nápad:) ()

PPetr

Krásná země - krásný film. Hlášky teroristického rádia typu "Zápalné lahve naplňujte benzínem až po okraj.", byly kouzelné. ()

dosa

Proti odvarům z pana účetního hodně vtipné. Dokonce i nějaká ta myšlenka. Příjemné překvapení. ()

michalkop

Těžko zařaditelný film. Hlavní hrdina je buď naprostý blbec, nebo nevyléčitelný optimista a snílek. Celý film prostupuje spousta naprosto podivuhodných momentů plné anarchie a pouličního násilí. To spolu s povahou hlavního hrdiny vytváří spoustu abnormálních a zároveň komických momentů (např. to přepadení banky). K tomu odhalené přednosti Silvie Dionisio. Ale ani ty mě nepřimějí dát více než tři hvězdičky. ()

Rychleji

Docela zajímavá komedie. V duchu jsem se smál v mnoha scénách, ale nahlas jen jednou. Celkový dojem z filmu velmi zkazilo poselství filmu a všechny hippie kecy s tím spojené. ()

LentilleLily

Tak tomuhle, se milí přátelé, říká opravdová komedie! Trochu mě ale překvapily nerealistické loupeže (lidé si klidně přijdou a vezmou, co jim pod ruku přijde =D)... jinak to bylo ale opravdu skvělé. Vtipné scény, herecké výkony dobré a konec se (ne)dal nazvat happy endem. Miluju to. ()

fishbonik

Malinko nadčasové i se svojí absurdností, dala bych 3 hvězdičky, ale ta poslední scéna mě rozbrečela. Paolo Villaggio vysvětluje (i když trochu neohrabaně) lidem, aby se nebáli žít a měli právoplatný pocit, že jejich svoboda (i přes zkažený svět plný vrahů, násilníků a zlodějů) jim není odepřena. ()

montrose

Musím přiznat, že jsem komediím s Villaggiem nikdy na chuť nepřišel a nezměnil to ani tento film. Přijde mi nesympatický a nevtipný. Symboly italské komedie jsou pro mě prostě Spencer s Hillem. ()

MihhC

Hmmm, film stojí za ... Nicméně představa opravdového poctivce, který je všemi jen využíván a ponižován je stále aktuální, bohužel. ()

andy60

Villaggio mě jako komik nikdy moc nebral a tady mně donutil hned několikrát položit si otázku - TOHLE MÁ BÝT K SMÍCHU? Připadalo mně to jako trapnost, která má k humoru hodně daleko. Spíš bych jeho jednání označil jako jednání nesvéprávného člověka, takže mi promiňte, ale to za humor nepovažuju. ()