Lidstvo stojí na prahu třetího tisíciletí, ale některým se stýská spíš po světě, takovém, jaký byl dřív. Například vévoda Balabam, majitel firmy, kde dříve pracoval nebožtík Ugo Fantozzi, je nešťastný z toho, že zaměstnanci již nemají takový respekt před svými šéfy jako kdysi, ba dokonce, že se on sám k nim musí chovat slušně a stýská se mu po časech, kdy mohl své lidi ponižovat a vykořisťovat. Stýská se mu zejména po Fantozzim, který byl přímo vzorem úslužného a snaživého úředníka. Naštěstí je tu věda, která dala lidem nové, dříve netušené možnosti a jednou z nich je klonování. A právě výzkumy genetického klonování se čirou náhodou Balabamova firma zabývá. Vedení firmy tedy požádá Fantozziho vdovu Pinu o pramínek vlasů po zesnulém manželovi a pokusí se pana účetního naklonovat. Experiment se zdaří a vytoužený účetní Fantozzi je opět tady. Úslužnější a zdvořilejší než dříve, se vrhne znovu do práce a slouží šéfovi například jako ochotná rohožka. A s ním pochopitelně přicházejí také nové maléry, které ho potkávají na každém kroku, ať už je uvržen do role vychovatele šéfova syna, nebo propadne sázení a musí předstírat, že vyhrál hromadu peněz, nebo jsou při oslavě Silvestra i s manželkou omylem považováni za albánské uprchlíky a deportování zpět do Albánie a jako by to nestačilo, zamiluje se jeho šeredná vnučka do podlého striptéra. (oficiální text distributora)

honzic

Již příliš ohrané a trapné divadlo, které nepřesvědčí jako první díly. Humor už hraničí s trapností a klišé. Jen díky skvělým hereckým výkonum Villaggia si neodnáší Odpad!. Hodnocení: 35 % ()

waltosin

Jednu hvězdu dávám za opičku :D a druhou za tu závěrečnou písničku :) Jinak uz to není vtipný jako předchozí díly. ()

HellFireFery

Stále to samé. Nových fórků je tu pouhé minimum a pouze se recykluje to, co jsme již několikrát viděli. Navíc se to tentokrát ještě více zamořuje trapností a ubohostí, což je škoda, protože pana účetního Fantozziho mám jinak moc rád. ()

Jack_F.

Co to je za hodnocení? :D Ty jsi moje opička...teda holčička :D Já z toho prostě nemůžu. :D Chytroprdové tady to je hrozné. BTW: Banánový telefon pro černošku je tak rasově nekorektní, až by to mělo dostat i nějaké intelektuály.:D ()

BosMutus

Samozřejmě, jsou zde i vyloženě slabé, ba trapné okamžiky... ale některé příběhy a scénky jsou opravdu veselé... (např. loterie, výchova šéfova syna, první den v práci po naklonování atd.) já se prostě nemůžu vynadívat na všechny ty Fantozziho ksichtíky a nesmát se četným bizarním situacím. Tenhle film sleduji tak dvakrát do měsíce a neustále mě to baví. Možná bych měl vyhledat odbornou pomoc. Český dabing zde má opět skvělou úroveň. ()

PeteBuck

Ono to až také strašné nie je, žiaľ opakujú sa tu vtípky, ktoré boli už niekoľkokrát povedané a lepšie. Niekde dokonca vykrádačka (ohrozený vták skolený špuntom zo šampusu). Začiatok celkom podarený, potom je to akési nemasné, neslané, sem-tam som sa zasmial, aspoň tá party na konci bola celkom prča. Inak celkovo smutné zakončenie série o Fantozzim. Ale z tohto sa už viac vymlátiť nedalo. Fantozzi mi do 21. storočia akosi nesadol. Raz darmo sedemdesiate a osemdesiate roke mi k nemu sedeli viac. ()

Jason13

Fantozzi č.10.. Noo do odpadu to úplně nepošlu, ale o tom, že se jedná o nejhorší díl pana účetního se přít taky nebudu.. ()

havikmann odpad!

Bohapustá vykrádačka klasiky. Ďalší z filmov o Fantozzim, ktorý parazituje na úspechu prvej časti. Absolútne žiadna originalita, ktorá využíva len gagy z predošlích filmov a nič nové neprináša. Strata času!!! ()

Pokri

Príšerné zakončenie série, radšej sa mal vrátiť do firmy a mali recyklovať úvodné diely. Línia s nejakými deťmi tomu vôbec nesvedčí, už ani tie opakované vtipy nefungujú. Hviezdička z úcty k Vilaggiovi a ostatným zo starej partie, ktorí vytvorili úžasnú komediálnu sériu. Na toto chcem rýchlo zabudnúť. ()

soukyd33

Pan účetní trochu jinak. Spíše komedie rodinná, než předchozí filmy. Chybí mi tu klasické scény a postavy se starým charakterem. Děti, děti a zase děti. To nebyl úplně dobrý nápad. Toto by měl být už poslední film. O další asi už nestojíme. Hvězdiček 2 ()