Fantozzi v ráji

• Česko Nejnovější dobrodružství Fantozziho v ráji (více)

Fantozzi a jeho bývalý spolupracovník Filini se účastní pohřbu bývalého kolegy, ale tentýž de zemře i jejich další kolega - sportovec. Cestou z dalšího pohřbu se tak rozhodnou vykrást banku, poněvadž se svou malou penzí velice bídně protloukají životem... mezitím Fantozziho žena Pina připravuje oslavu 40. výročí sňatku. Na ní se Fantozzi dozvídá, že se k nim nastěhuje jeho hrozná dcera Mariangela i s manželem a dítětem. Pro Fantozziho a manželku se život stává peklem a jsou vystěhováni do garáže. K tomu všemu se Fantozzi dozvídá, že je smrtelně nemocný a tak jeho žena tajně přesvědčí slečnu Silváni, aby s jejím mužem strávila víkend na horách. (oficiální text distributora)

lennyd

Fantozzi a jeho bývalý kolega Filini se cestou z pohřbu svého dalšího bývalého kolegy domluví, že když už od života nemohou čekat nic jiného než smrt, tak si alespoň trochu užijí. A na to potřebují peníze. A kde nejlépe sehnat peníze než tam kde to dobře znají? V podnikové bance jejich bývalého zaměstnavatele. Ale plán (jako obvykle) nefunguje tak jak by měl. Ale Fantozzi si nemůže stěžovat - alespoň se k němu nastěhovala jeho dcera s manželem a vnučkou. Ale ani toto soužití nepřináší nic dobrého. A tak když se Fantozzi dozví, že mu zbývá jen několik dní života, už ho to nedokáže překvapit... Oproti předchozím dílům, které jsou seskládány z - více či méně vtipných - krátkých scének, tento díl si snaží držet jakousi příběhovou linii, což je paradoxně trochu na škodu. Zatímco u předchozích dílů, pokud se vám některá ze scének nelíbila, stačilo pár minut vydržet a byla zde jiná. Tady, pokud se vám Fantozziho důchod nezdá, tak prostě máte smůlu. Na druhou stranu třeba samotná loupež v podnikové bance je docela zábavná, a tradiční "po fantozziovsku". Pak už film tak nějak skomírá, a korunu tomu nasadí výlet v horách s paní Sylvaniovou, který nejenže není vtipný, ale je i docela trapný... ()

pytlik...

Podle Tomáše Akvinského je sledování muk hříšníků v pekle jednou z rozkoší lidí na nebesích. Takže z toho logicky vyplývá, že sledování Fantozziho v ráji je jedním z trestů obzvlášť zatvrzelých hříšníků v pekle. A z toho logicky vyplývá, protože jsem tenhle film viděl a nejsem po smrti, že život na Zemi je peklo! ()

Josefin

Nemůžu si pomoci, ale jinak mnou oblíbený Paolo Villaggio tady vykradl sám sebe ne moc vtipným způsobem. Což u mě sklidilo jen pár úšklebků. Naštěstí o 3 roky později režisér Neri Parenti natočil Návrat pana účetního a tam jsem se zase nasmála. ()

Paity odpad!

Tohle je snad to nejhorší, co vyšlo z Itálie v souvislosti s "panem účetním" na svět. Blicí pitlíky nutné. ()

rsimonyi

U nás uveden na VHS jako Nejnovější dobrodružství Fantozziho v ráji. Italské komedie o panu účetním alias Fantozzim mají 10 dílů!(u nás uvedeno už 9) 1 Fantozzi (1975)/Zrození pana účetního 2 Secondo tragico Fantozzi, Il (1976)/Nesnáze pana účetního 3 Fantozzi contro tutti (1980)/Maléry pana účetního/ 4 Fantozzi subisce ancora (1983)/Maléry pana účetního 2/ 5 Superfantozzi / Superúčetní (1985) 6 Fantozzi va in pensione (1988)/Pan účetní jde do důchodu/ 7 Fantozzi alla riscossa (1990) 8 Fantozzi in paradiso (1993)/Fantozzi v ráji/ 9 Fantozzi - Il ritorno (1996)/Návrat pana účetního/ 10 Fantozzi 2000 - la clonazione (1999)/Pan účetní opět zasahuje/ ()

waits

První půlka je hodně svěží, samozřejmě, když přivřeme oči nad tím, že řada forů je louhována do zblbnutí (ano, i tady se Fantozzi lekne své..vnučky). Některé záseky jsou povedené (Peníze jsou jen pro bohaté), v druhé půlce ale ztrací Fantozzi dech, děj je posmutnělý, melancholický a celé to vyznívá dost rozpačitě. Na konci jsem téměř, ovšem, pravda, to by stalo asi i tak, viděno totiž na notebooku v hotýlku přes běžkařským závodem La Sgambeda. ()

helloween93

Jsem fanda série a nepřišlo mi to tak hrozné, naopak některé fóry byly originální, např. Fantozziho pohřeb. Účast tradičních postav série, a to i hraběte Barambaniho. 3* ()

Stíba

Nutno podotknout, že tento díl je od většiny předcházejících alespoň obsahově trochu odlišný, jinak ale nenabízí v podstatě nic, co by stálo za řeč. Jo a taky se nám tu změnil dabing (tedy alespoň já jsem jiný nebyl schopný sehnat) a to na míle daleko od toho klasického, který dělá pana účetního panem účetním. ()

Lumberjack

Nevím, jestli to bylo množstvím vypitého Bacardi, ale bavil jsem se (nejlepší scéna, když Fantozzi sám slavil 3. gól a poté následná domací výtržnost). Velké mínus je, že Fantozziho nedabuje Fišer... ()

Jaromír

Směsice starších vtipů, místy dost trapné. Konec je občas zábavný, jinak nic moc. Pěkná idea, že si člověk má užívat každého dne svého života, to se mi líbilo :). ()

subic

Účetní Fantozzi se na začátku pokusí vykrást banku, ve které celý život pracoval. Potom svolí, aby se k nim do bytu nastěhovala dcera s rodinou, ti staroušky potom z bytu vyhodí a staroušci se nastěhují do garáže. Fantozziho postihne mylná lékařská zpráva o pouhém týdnu života, proto si chce ještě užít. I když se omyl vysvětlí, Fantozzi vzápětí umírá přejetý parním válcem, aby se potom hned znovu narodil a hned v oblečku účetního. Už to ale celkově není tak zábavné jako předchozí díly. 55% ()

Pitryx

Ten dabing je příšerný, ale to není věcí původních filmařů. Jinak hodně ubylo gagů, zato přibylo hluchoty. Hodně pod úrovní původních účetních. Některé pasáže skoro nudí. Ale přesto jsem se zasmál vícekrát, než u některých jiných rádoby komedií. ()

honzic

Snaha o humor za každou cenu se zde tolik nedaří, je sice pár vtipných chvil, ale to je tak vše! Hodnocení: 50 % ()