Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese

• Česko Dobrodružství Tedyho Stonese (více)

Tad, snílek pracující na stavbě, je díky záměně za slavného archeologa poslán na expedici do Peru. S pomocí Jeffa - svého věrného psa, neohrožené archeoložky, němého papouška a podvodníčka, se pokusí zachránit bájné Ztracené město Inků před zlou skupinou lovců pokladů. (oficiální text distributora)

Patrik256

Ocenění: Goya - animovaný film, nový režisér, adaptovaný scénář // Cinema Writers Circle Awards, Španělsko - adaptovaný scénář, animovaný film, nový režisér // Gaudí - animovaný film, vizuální efekty ()

Zombi

Archeoložka vypadá jak Lara Croft, hlavní hrdina jako Indiana Jones, hlavní padouch jako Dolph Lundgren a papoušek jako papoušek. Ale jo, docela povedená dobrodružná podívaná. ()

jasanka

Takovy kresleny vtipnejsi Indiana Jones. Moc se mi libil celkovy napad a poselstvi filmu. A taky sceny s telenovelami. ()

BOURQUE

Už od začiatku je to jasné, že tento animák je inšpirovaný hrdinou Indiana J.. Je to cítiť na príbehu, na hudbe. Napriek všetkým „klišém“ ma tento animák celkom bavil a spomenul som na moje detské roky, kedy som aj ja hral na archeológa (ako reakcia na trilógiu, veď vieme, na ktorú trilógiu...). Trojica mexičan, pes a papagáj je v tomto snímku neprekonateľná. PS. „No, dostaneš odo mňa klobúk. Tento klobúk ešte patril Indianovi Jonesovi.“ „Komu? Jeho meno som nikdy nepočul“ Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Ydrosten

Průměrný animák z velkým poselstvím, že když se něčemu budete věnovat celý život, tak se vám to vyplatí. Animace je na světové poměry slušná a příběh je normální animákovský. Neřekl bych že to je velká sláva, ale znám horší příběhy. Nedoporučuju to sledovat se Slovenským dabingem. Rvalo mi to uši. ()

Rathalos

Spanielsko sa prekonalo a vznikol tento vyborny dobrodruzny animak v style Indiana Jonesa,ktory ma zaujimavy pribeh,mile postavicky,kopec akcie a nechyba humor i pekna animacia,bavil som sa fakt super a dvojka sa mi pacila este o nieco viac...:-) ()

BDMarty007

Animovaná fůze Indiana Jonese a Lary Croft ve španělské produkci. Evropská produkce se projevuje jednak velmi sexy tvary hlavní ženské postavy, to by dnes v zámoří asi spíše neprošlo, a pak i celkově uměřenějším pojetím bez agresivních útoků na city. Oproti jiným "rodinným animákům" to má celkem dobrý příběh a je to pro širší věkové spektrum. Má to spád, citlivě pracují s humorem, který průběžně obstarává zejména postava němého papouška a je to humor, kterému se smějí rodiče i děti. Že bych z toho celkově padl na záda to není, ale v rámci žánru to určitě řadím mezi to lepší. 75%. ()

Franc1s

Nic extra to tedy bohužel nebylo :/ ALe zase se zde našlo snad vše a americkejch animáků: od začátku do konce jasnej příběh, pohodový skladby, dvojka vtipnejch zvířat(u toho ptáka jsem sebavil náramně) a hláškují kšeftař,kterej čuměl na Esmeraldu. První pulka byla,ale únavná. Naštěstí potom se to nějak rozjelo a pak jsem se i zasmál. Na kouknutí pro děcka s rodičema akorát. Lepších 6/10 ()

papadoce

Sympatický pokus. Iste, v porovnaní s Tintinom sa jedná o druhú možno tretiu ligu, ale mňa to bavilo. Myslím, že to s čistým svedomím môžem označiť za priemer. ()

Scraffy

Pekný animák. Mám rád filmy s podobným rázom pre dobrodružstvo. Scenár sa tu vyhral, animácia je pekná a humor je tiež na mieste. Škoda len, že niekedy tu sú aj také detinské veci. Ale to je samozrejmosť, kedže je zameraný hlavne na deti. No mňa to iritovalo. ()

Ivoman

Vcelku příjemný animáč, trošku starší kresby než jsme zvyknutí z jůesej produkce, ale po čase mě přišli spíše jako oživení pro oko, čtvrtá hvězdička je za 3D. Pěkná podívaná, děj krásně ubíhá, žádná velká hluchá místa. ()

meemini odpad!

Tad Jones vykradl všechny možné i nemožné filmy a obrátil je v bohapustou zhovadilost. Film plochý jako žádný jiný dlouho před ním, stejně tak velmi jednoduchý, předvídatelný a nudný. Schválně jestli poznáte přetavenou úvodní znělku z My z Kačerova, závěrečnou scénu z Terminátora nebo samozřejmě spoustu věcí z Indiana Jonese. A co třeba Avatara a honičku kočkovitým zabijákem mezi kořeny pandorských stromů. Navrch ještě tupá masáž kozama dcery profesora Trouby. Doporučuji vyhnout se velkým obloukem a raději si zajít vykopat nějaký svůj vlastní poklad. ()

ostravak30

Řekněme, že tak neuvěřitelné dobrodružství to zase nebylo, ale jako debut režiséra Enriqua Gata to není totální propadák. Diváci odchovaní Indianou Jonesem se totiž nespokojí jen tak s něčím. Jenže ten byl především dobrodruh, zatímco Tad je snílek, který o dobrodružství jen sní a náhodou se s ním potká. Hlavní problém ale vidím v tom, že děti to nejspíš neosloví. Jak mužský hlavní hrdina, tak ženská hlavní hrdinka působí na první pohled starším dojmem a tomu se přizpůsobil i dabing. Vtipné momenty byly celkem předvídatelné. Pravda je, že mezi současnými animáky je to stále jako živá voda, protože ostatní se podobným tématům věnují jen zřídka. Na druhé straně to může i dospívajícím připomenout, že vzdělání se stále častěji nejen u nás stává přežitkem a že k tomu, abyste něco dělali potřebujete hlavně nadšení, odhodlání a chuť. Pro nás, kterým bylo vtloukáno, že si musíme udělat školu, jinak se můžeme stát maximálně popeláři je to něco nového. Ale u současné generaci mileniálů to je bohužel čím běžnější. ()

ESNYR

Pokud máte doma nemocné dítě, tak mu pusťte tohle + druhý díl, a máte od něj (relativně) na delší dobu klid. Animace není nic efektního, ale je to pro děti, tak neočekávám motion capture. ()

zodiak217

Včera som mal možnosť ako jeden z prvých na Slovensku zhliadnuť na predpremiére túto snímku, za čo som rád, pretože v 3D sa vám všetko zdá také okázalé a skvelé, no keď z vás opadne prvotná energia filmu a začnete o ňom rozmýšľať objavíte chyby a nedostatky, ktoré by vám možno za normálnych okolností v 2D vadili. Úprimne, mám pocit, že všetky vtipné scény sa točili len okolo nemého papagája a Tadovho psa, najviac keď boli tieto zvieratá v jednej scéne občas to bolo príjemne vtipné. Neodpustím si porovnanie v zmysle, že celé mi to pripadalo ako by tvorcovia zobrali hraného Indiana Jonesa a preniesli ho do animovanej roviny aspoň od polky filmu to bolo veľmi jasné. Možno že hlavný hrdina bol skutočne rojko a popleta, čo teda Indiana rozhodne nebol, ale malo to také jasné charakteristiky, že to určite bude množstvo ľudí porovnávať. Animácia bola taká typická európska, predsa len sme zhíčkaný Disneyho tvorbou a keď vidíme niečo iné príde nám to nudné a nedokonalé, no v tomto prípade mi to až tak nevadilo. Oceňujem hudbu, slovenský dabing, ale inak skutočne vidieť to v 2D asi by to so mnou nič nespravilo a čo je najhoršie podľa je to len priemer. Film na ktorom sa trochu pobavíte, trochu odreagujete, ale nebudete mať túžbu vidieť ho znova a znova, nie je to také náklazlivé ako Shrek, Doba ľadová či Madagascar. Svojich fanúšikov si to však možno nájde a prajem tejto snímke veľa zdaru v slovenských kinách! ()

brasek

Na moje prekvapenie absolútna spokojnosť. Fantastický príbeh, totálna oddychovka s príjemným dobrodružstvom. ()