poster

Veronika se rozhodla zemřít

 • USA

  Veronika Decides to Die

Drama

USA, 2009, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faidra
  *

  "Pravé já je to, co jste vy." Tak na to bych v životě nepřišla. Ještěže toho Coelha a jemu podobné servírovače instatního duchovna a předžvýkávače pseudohlubokých životních pravd máme, protože kdo ví, k čemu bychom se museli jinak uchýlit, třeba i k nedejbože samostatnému myšlení. Nehodlám vyvozovat nic z toho, že mu to milióny baštěj, on Faidřin přijímač rozhodně není poruchoprostej, ale nemůžu v duchu nepřirovnávat pocit coelhofilů, že v jeho dílech něco strašně zásadního objevili, k době, kdy jsem měla přiskříplý nerv, následkem čehož jsem se čas od času kácela k zemi a mužům z mého okolí stouplo sebevědomí, protože i ten nejnezajímavější mohl bez uzardění tvrdit, že se mi před ním podlomila kolena... Prostě tahle lovestory holky, která si myslela, že večeře o čtyřech chodech rovná se tři tuby prášků a láhev vodky, a kluka, co zřejmě studoval vyšší hereckou školu úchylnýho čumění u Edwarda Cullena (chtě nechtě jsem si vzpomněla na ten vtip: "Moje žena má v tomhle filmu hodně obtížnou roli. "Vždyť ani neotevře pusu." "No právě"), plná klišé, nicneříkajícího blábolení, melancholického drnkání a nejuhozenější sexuální scény, co jsem za dlouhou dobu viděla, se mě rozhodla vytočit celkově a svým pohledem na lidskou duši v krizi konkrétně.(16.7.2012)

 • dobytek
  **

  Veronika se rozhodla zemřít a já myslel, že umřu nudou. Začátek vypadal docela zajímavě, ale potom se děj přesune do blázince a film nabídne akorát hromadu naprosto nezajímavejch postav, který spolu vedou nějaký rádoby chytrý řeči. Nakonec z toho vyleze "moudro" ve smyslu, že života si začnete vážit teprve potom, až zjistíte, že o něj můžete přijít. Následuje ještě celkem slušnej závěr, kterej mě docela překvapil, ale celkově to stačí jenom na 2 hvězdy. Když nějakej film z blázince, tak radši Přelet nad kukaččim hnízdem.(16.4.2013)

 • poz3n
  ***

  Jako samostatný film asi Veronika obstojí. Pokud se ale na ní díváte jako na adaptaci stejnojmenné knihy, je těžké dobrat se nějakého extra pochvalného hodnocení. Prostě jako vždy když z něčeho neamerického vznikne něco amerického. 6/10(22.10.2013)

 • Ducharme
  *

  Ač zcela nepochopitelně zbavena typického Coelhovského O(!)sudového patosu, zůstává Veronika jen vynuceně srdcebolným, krajně únavným a předvídatelným filmem, který mě opět utvdil v přesvědčení, že Sarah Michelle Gellar nikdy neměla být herečkou. Málokdy je 103 minut takto dlouhých.(18.12.2009)

 • Vodnářka
  **

  Veronika se rozhodla zemřít je asi jediná knížka, kterou jsem od Paula Coelha četla, a přesto, že nepatřila mezi ty nejhlubší a nejoriginálnější, měla celkem dobrou poentu, hodně zajímavé myšlenky a výborně zobrazené ty zvláštní a křehké vztahy mezi lidmi v léčebně. To všechno se ale v tomhle filmu z příběhu jaksi vytratilo a zůstala jen jakási obyčejná historka dvou lidí, co se dají dohromady po společném pobytu v blázinci...(1.3.2011)

 • - Do role Veroniky byla původně obsazena Kate Bosworth, ale nahradila ji Sarah Michelle Gellar. Byla zvažována i Jessica Alba. (becki_tu)

 • - Veronika (Sarah Michelle Gellar) je v knize vyobrazena jako zelenooká dívka s hnědými vlasy. Její představitelka Sarah Michelle Gellar je přitom blondýnka. (megan017)

 • - Scénář napsal Robert Hanley. (AngelusCZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace