Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HAL
  ***

  Ironclad zremakoval Sedm Samurajů, Last Knights zase adaptují 47 Roninů - vzájemná fascinace historickými mýty a kulisami mezi Evropou a Japonském je zjevně bezbřehá. A hlavně funkční - osudovost "posledního boje za čest" sice v prostředí středověkých hradů a rytířů není až tak hladce uvěřitelná jako ta, která vychází z Japonského kulturního prostředí, ale s tolerancí vzhledem k béčkovému žánru a hojnému patosu je i tady bez celkem bezproblémová a jímavá. Hlavně tedy díky jehněčím očím Clova Owena, který tu hraje sice jen svůj standard, ale typově je tak přesný jak jen to jde. Máchat mečem každopádně umí, stejně jako všichni okolo, byť to nejsou úplně kung fu masteři, to spíš kamera a chudý vizuál dokáže naštvat. To ve zmíněném Ironcladu zvládli výrazně lépe. Pohodová rubanice na dobrou noc, kterou by slušelo zkrátit na adekvátní hodinu a půl. 7/10(27.8.2015)

 • sniper18
  ***

  Od tvorcu takých originálnych a nezabudnuteľných filmov, ako hlavne Casshern, ale aj Goemon by som teda čakal niečo iné, než len štandardnú žánrovku, teda samozrejme až na ten multikultúrny štýl, čo ale v konečnom výsledku aj tak pôsobí takmer zanedbateľne a film by kľudne fungoval aj bez toho, ale zase si nemôžem ani úplne sťažovať. Hlavným problémom je, že je to celé zbytočne zdĺhavé, veľkú časť filmu sa riešia len rôzne intrigy, čo samozrejme nemusí byť nutne zápor, ale tu to nie je podané moc atraktívne. Ale zase postavy sú dostatočne zaujímavé, pričom k viacerým som si dokázal vytvoriť vzťah, plusom je aj ten ázijský dôraz na česť, čo mám veľmi rád a tak som sa aspoň ani nenudil a mohol kľudne čakať, kedy už príde čas na tú pravú pomstu. A našťastie nesklame a v poslednej polhodine sa to už naplno rozbehne. Po akčnej stránke mám ale skôr len priemerné pocity. Nie je jej až tak moc, pričom ju tvoria prevažne menšie akcie, ale aj nejaká tá trochu rozsiahlejšia, celkovo je obstojne natočená a ani choreografia nie je najhoršia, ale chcelo by to aj nejaké výrazné momenty, toto si prakticky len drží potrebný štandard a navyše od eRkového ratingu by som teda čakal podstatne drsnejšie prevedenie, tu sa takmer nič nenájde. A tak po akčnej stránke sa mi najviac páči úvodná fáza finále, postupné odstraňovanie protivníkov a snaha zostať čo najdlhšie bez povšimnutia ma nikdy neomrzia. Plusom je rozhodne herecké obsadenie, kde vynikajú hlavne Clive Owen, ktorý sa pre podobné úlohy veľmi hodí, Cliff Curtis, Morgan Freeman, hlavný záporák Aksel Hennie je správne slizký a potešil ma aj môj obľúbenec Ahn Sung-Ki. A rozpočet síce viditeľne nebol najväčší, ale aj tak má film obstojný vizuál a lokácie. Takže od môjho obľúbeného režiséra by som určite skôr ocenil niečo originálnejšie, toto je až moc rutinné, ale na to jedno pozretie môže byť. A keby to bolo o niečo dynamickejšie a krvavejšie, hodnotil by som aj lepšie. 64 %(29.6.2015)

 • korbitch22
  ****

  No vidíte to, nepotřebujete ani 200 miliónů dolarů, abyste natočili pohodovou historickou fikci, která není úplně tupá a prázdná (ahoj, 47 Ronin).Clive Owen se nějak vytratil z výraznějších filmových projektů a já sem mrtě rád, že sem ho konečně viděl zase v nečem sledovatelném.Scénář má sice asi takovej smysl jako manuál k japonskýmu videu, ale dialogy nervou uši, je to natočený dobrou kamerou, má to výpravu, herecký výkony a děj i akce baví, což je absolutně diametrální rozdíl od totálně vymletý pičoviny s Rodenem Sword of Vengeance.Deo raseuteu naitsu sice velkou díru do světa neudělá, ale filmařsky je to velice dobře zvládnutý béčko, co kvalitou předčí podobné filmy (Outcast, 47 Ronin, Sword of Vengeance) rozdílem třídy.Určitě vás pobaví i štěky našich herců, nejvíc mě asi rozbila Issová, která tam jednou brečí, po druhý brečí a na konci se směje, výborně Klárko.Pohodovej filmeček.70%.(21.5.2015)

 • ScarPoul
  ****

  Kirija mám veľmi rád. Jeho Cassherna a Goemona mám na originálkach a v pravidelných intervaloch sa k nim vraciam. Trochu som sa bál jeho amerického projektu, kupodivu mi naservíroval parádnu žánrovú chuťovku v štýle Solomona Kanea, len bez tých monštier. Jediné čo filmu podráža nohy je očividne nízky rozpočet prejavujúci sa hlavne v bojových scénach. Tie postrádajú nápaditosť a drajv. Ostatné zložky či už tie dialógové, herecké, alebo réžijne sú bez chyby. Owen už dlho nemal tak dobre napísanú úlohu a rovnako aj Freeman. Skvelé camea českých veľhviezd Issovej, Kříža a mojej osobnej favoritky Linhartovej. Veľmi dobre využité aj prostredie českých zámkov a kaštieľov. Ku koncu, kedy sa žiada naplno stúpiť na pedál upadá film do akéhosi nepríjemného kŕču. Dovtedy sa jedná, ale o naozaj chutný žánrový film. Špinavý, drsný a plný parádnych hrdinov a neznestieľných intríg. Guilty Pleasure(7.5.2015)

 • alchac
  ***

  Téměř doslova okopírovaná story o sedmačtyřiceti roninech, která, ač byla mírně přislazena, mi chutnala mnohem více, než když se v Holém Údu rozhodli nechat nebohé pradědečky yakuzy znásilnit Johnem Dickem, neboť tentokráte tvůrci naštěstí nehulili opium s Opičím králem, ale ladili poměrně střízlivě do trůnoherna. A tak i když Oishi Trouba nenosil na hlavě obrácenou ošatku na rýži a v závěru dokonce ani nezpražil vybotoxovaného Christophera Walkena z očí sršícími bílými blesky (scénárista je buďto měkota, nebo totální kulturní ignorant!), ba dokonce do filmu umístil skrytou reklamu na jednoho zřejmě (bohužel) nesmrtelného českého lékaře a rádoby básníka, jsem nakonec vcelku spokojen.(22.5.2016)

 • - FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)

 • - Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace