Poslední rytíři jsou koukatelnou jednohubkou, to ano. Bohužel je sráží dlouhá stopáž a skoro až plytký příběh, herci se nemohou opřít o své postavy a tak i takový Morgan Freeman (dobře..byl ve filmu asi 20 min) zapadá do šedi průměru. O moc radši si pustím velmi podobný film Král Artuš (též Clive Owen).(5.8.2015)

Téměř doslova okopírovaná story o sedmačtyřiceti roninech, která, ač byla mírně přislazena, mi chutnala mnohem více, než když se v Holém Údu rozhodli nechat nebohé pradědečky yakuzy znásilnit Johnem Dickem, neboť tentokráte tvůrci naštěstí nehulili opium s Opičím králem, ale ladili poměrně střízlivě do trůnoherna. A tak i když Oishi Trouba nenosil na hlavě obrácenou ošatku na rýži a v závěru dokonce ani nezpražil vybotoxovaného Christophera Walkena z očí sršícími bílými blesky (scénárista je buďto měkota, nebo totální kulturní ignorant!), ba dokonce do filmu umístil skrytou reklamu na jednoho zřejmě (bohužel) nesmrtelného českého lékaře a rádoby básníka, jsem nakonec vcelku spokojen.(22.5.2016)

• rikitiki

Američané si zahráli na fantasy středověk a vyšla jim z toho splácanina s odpudivě nadutými hláškami. Hlavně ze začátku se všichni častují blbostmi, který by rády zněly jako hluboká moudrost. Nesmyslné je také jednání císaře, kterému asi všechno bylo jedno, proto za sebe nechal vládnout vždy zlého rádce, přestože věděl, jaký ve skutečnosti rádce je. ____ Na závěr máme jedno dobývání hradu jak z počítačové hry. SHRNUTÍ: Karikované figury se pinoží v nechtěné parodii. /můj komentář č. 3 000/(26.5.2020)

Já mám opravdu rád tyhle nízko až středně rozpočtový historický až fantasy filmy jako Ironclad, Solomon Kane, Black Death, Season of the Witch apod. To jsou zábavný jednohubky, takže jsem se na tohle celkem těšil. Navíc jsem se bavil s pár lidma co se okolo toho motali (ten film je prakticky v český koprodukci, prý tam bylo víc Čechů jak Jihokorejců a natáčelo se to z většiny u nás). To obsazení je nadopovaný charismatem - Clive Owen, Aksel Hennie, Cliff Curtis, Ayelet Zurer a všichni předvádějí parádní výkon, to klobouk dolu, bez nich by to bylo odpadní. Takže jsem se na "zábavný film" těšil poměrně dost. První půlka neskutečný zklamání, to co tam napsali za dialogy, to muselo být Freemanovi neskutečně trapný pronášet. :-D Hlavně svět, kde se to má odehrávat je totálně smyšlenej, ale tak nějak nepříjemně, je to jakože středověk, ale chodí tam rytíři evropského typu (samosebou jsou mezi nima i černoši, asiati, indoarabové apod.) s meči, spíš párátky, asijského typu bez jakéhokoliv náznaku zástavy (katana je oproti tomu hypertěžký meč) a máchají tím jak mažoretky hůlkama. Já chápu, že snažili skloubit asijskou a evropskou kulturu do nějakýho hybridu, ale zoufale to nefunguje. Tam jsou jako souboje těhle srandovních mečíků a najednou tam hodí borce s obouruční sekerou, neskutečná komedie prostě. Ale když si člověk odmyslí ty blbosti, tak jsou soboje docela zábavně-lobotomicky nasnímaný. První půlka filmu je vyloženě tragická, pak se to docela rozjede a člověk zapomene na ty hovadiny a začne se překvapivě bavit, ale asi tak jako když se kouká na paralympiádu, kterou je vyloženě blbý kritizovat za úroveň. :-D Co ale potěší jsou český lokace docela umně zapracovaný efektama do toho "světa". Nejsem klasickej multikulti odpůrce a za černýho Batmana jsem tu vybojoval několik bitev, ale tvářit se, že je tohle středověk je prostě ultrafail. :) Být tam víc fantasy nádechu, tak se to dá zkousnout, ale takhle fakt ne. Zábavný to v druhý půlce, když přežiješ první a nevnímáš ten wtf svět,docela je. :) Sranda byla, když jsem si říkal, to snad nechali režírovat Janáka? Tak se tam vyloupnul Pavel Kříž. :-D(24.4.2015)

No vidíte to, nepotřebujete ani 200 miliónů dolarů, abyste natočili pohodovou historickou fikci, která není úplně tupá a prázdná (ahoj, 47 Ronin).Clive Owen se nějak vytratil z výraznějších filmových projektů a já sem mrtě rád, že sem ho konečně viděl zase v nečem sledovatelném.Scénář má sice asi takovej smysl jako manuál k japonskýmu videu, ale dialogy nervou uši, je to natočený dobrou kamerou, má to výpravu, herecký výkony a děj i akce baví, což je absolutně diametrální rozdíl od totálně vymletý pičoviny s Rodenem Sword of Vengeance.Deo raseuteu naitsu sice velkou díru do světa neudělá, ale filmařsky je to velice dobře zvládnutý béčko, co kvalitou předčí podobné filmy (Outcast, 47 Ronin, Sword of Vengeance) rozdílem třídy.Určitě vás pobaví i štěky našich herců, nejvíc mě asi rozbila Issová, která tam jednou brečí, po druhý brečí a na konci se směje, výborně Klárko.Pohodovej filmeček.70%.(21.5.2015)

• - FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)

• - Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)