Dejme tomu. V rámci žánru celkem uspokojivá jednohubka s nemalou českou stopou, které jsem si během sledování pochopitelně nevšiml. Kdo kdy viděl Čecha s katanou... V podstatě celý snímek je o bojovnické cti postavené nad zákon, křivdě a dlouho (bohužel až moc) plánované a chystané satisfakci, která byla ve výsledku naštěstí celkem příjemná. Zkrátka a dobře, film vás rozhodně nenadchne, ale pravděpodobně přeci jen uspokojí. Něco v sobě má, ale žalostně postrádá cokoli navíc, co by vás ho ve vlastním pomyslném žebříčku přinutilo zařadit o kousek výš. Za mě slabé 3 zářezy.(3.10.2015)

Bylo tam hodně cti. Dlouho jsem neviděl povedený středověký film a tenhle se docela povedl a zabavil mě na dvě hodiny. Sice je to asi zbytečně dlouhá stopáž, ale ono tam není moc prostoru pro nudu takže se to dá lehce skousnout. Zajímavý příběh s dobrým obsazením, kde se našlo i pár českých herců. 70%(30.5.2015)

Korejští rytíři jsou sice ve středověkém filmu přirození, asi jako trn v patě, ale když pomineme fakt, že si tvůrci prostě potřebovali do filmu dosadit pár svých lidí, jedná se o hodně solidní záležitost o mstě s výbornými hereckými výkony, hudbou a kulisami.....................moje hodnocení = 8 z 10.(3.5.2015)

Obstojné středověké revenge dobrodružství s efektně potemnělou, digitálně vypiplanou, atmosférou, a s (bez přehánění) mezinárodním obsazením. V této žánrové škatulce film nijak nevyčnívá, drží se pevně v daných mantinelech a nepřichází s ničím novým, na druhou stranu toto činí se ctí a diváka nenudí. Obsazení je sympatické napříč celým spektrem, česká stopa samozřejmě potěšila.(20.5.2015)

Pro hrst wonů jsou i špičkoví herci schopni zapózovat v ťamanské multikulturní televizní inscenaci s názvem Jak rytíři přicházejí o katany. A tak je ministr bez portfeje a nádherně slizký korupčník jménem Gejza Motýl díky tak zvanému Křížovému štěku pacientem nejvyteplenějšího českého lékaře, jehož kreace spočívala v tom, že chytil toho zmrda něžně za ruku, sežehl jej svým typicky tklivým pohledem hladovějícího mongolského sirotka a spustil obvyklou litanii: „Snad proto, že jsi ze zámku…♥“ „Jdi do prdele, Šafránku!“ Tečka. A pak už je to jednoduše jen o tom, jak se mstivý rytíř pan Trouba a jeho partička indoevropských samurajů snaží tu svini zaříznout. Kupodivu, ať výše uvedené zní jakkoliv dávivě, není výsledek až tak katastrofální a dá se s tím vcelku zábavně zabít deštivé odpoledne, během kterého byste si za normálních okolností nudou proháněli sklivec zvonkáčem.(2.5.2015)

• - FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)

• - Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)