Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  ***

  Příběh o pomstě je rozdělen na dvě části - první nás seznámí se zločinem neuvěřitelně pomalým tempem (pro jistotu i se spoustou zpomalených záběrů), který má ale k artovému vyprávění hodně daleko, ve druhé se divák konečně dočká poctivé rubačky. S krví se, zřejmě kvůli přístupnosti, šetří na každém kroku. Ne že by člověk čekal nutně rudé fontány a jezera, současný standard akčních, potažmo historických či fantasy filmů pro dospělé je však poněkud jinde. Slušivé povědomé exteriéry, solidní vizuál, skvělý ministr a mizerný Owen (chvílemi mi ta jeho držka připomínala M.Gibsona, jenže ten hraje nesrovnatelně líp). Po nedávném absolvování maratonu s GOT jsem byl naladěn poněkud jinak...p.s. místy nepříjemně patetická hudba mi lezla na nervy a useknutí hlavy snad nikdy netrvalo tak dlouho(3.7.2015)

 • korbitch22
  ****

  No vidíte to, nepotřebujete ani 200 miliónů dolarů, abyste natočili pohodovou historickou fikci, která není úplně tupá a prázdná (ahoj, 47 Ronin).Clive Owen se nějak vytratil z výraznějších filmových projektů a já sem mrtě rád, že sem ho konečně viděl zase v nečem sledovatelném.Scénář má sice asi takovej smysl jako manuál k japonskýmu videu, ale dialogy nervou uši, je to natočený dobrou kamerou, má to výpravu, herecký výkony a děj i akce baví, což je absolutně diametrální rozdíl od totálně vymletý pičoviny s Rodenem Sword of Vengeance.Deo raseuteu naitsu sice velkou díru do světa neudělá, ale filmařsky je to velice dobře zvládnutý béčko, co kvalitou předčí podobné filmy (Outcast, 47 Ronin, Sword of Vengeance) rozdílem třídy.Určitě vás pobaví i štěky našich herců, nejvíc mě asi rozbila Issová, která tam jednou brečí, po druhý brečí a na konci se směje, výborně Klárko.Pohodovej filmeček.70%.(21.5.2015)

 • Beckett51
  *****

  Prvně chci napsat, že zvukař by zasloužil análně zprznit kaktusem a ananasem najednou, protože tak posranej zvuk v soubojích jsem už dlouho neviděl. Řinkot zbraní připomíná přebírání příborů ve školní jídelně a sekání mečem do lidského těla něco mezi klepáním vepřového masa z Alberta a trháním nevyvinutých stoliček u uslintaného bezdomovce. Na druhou stranu soundtrack je naprosto špičkovej (ironie, že?) a dovolil bych si říct, že za dlouhou dobu nejlepší, co jsem slyšel v tomto žánru. Výprava ač minimalistická, tak přesto svým (zasněženým) způsobem neuvěřitelně atmosférická a epická. Clive Owen ukázal, že jeho studna herectví se po několika nepříliš povedených filmech opět naplňuje a scénář taky neni úplně marnej (ač tak dle mýho bylo pár děr, ale možná to bude tim, že se mi nechtělo přemejšlet). Původně zamýšlené čtyři hvězdy nakonec měním na pět hvězd, kvůli naprosto dokonalé závěrečné scéně, která mi způsobila srdeční hrknutí a to se mi stalo naposled hodně dávno.(6.5.2015)

 • DEXTER099
  ***

  Deo raseuteu naitsu nebo spíš The Last Knights je příběh o šlechtici Morganu Freemanovi a jeho oddaném rytíři Clivu Owenovi.Freeman coby panovník svého kraje odmítne dát další úplatek ministrovi a tím i samotnému císaři jako jiní panovníci a postaví se na odpor,ale u císaře tohle chování nemá pochopení a dá ho popravit navíc svým oddaným rytířem a jeho mečem,navíc celý kraj musí opustit místní lid a trpící bojovník Raiden se utápí v alkoholu a myšlenkách po pomstě na ministrovi.Tři čtvrtiny filmu máte pocit,že se nic nestane a snímek kde se mihne i Pavel Kříž co by doktor jen tak skončí,ale nakonec se přeci jen dočkáte nějaké akce a z pocitu co,že to zase mé oči vidí se to vyšplhá na hodně průměrný film o cti,ale pokud na to chcete vidět například kvůli nějakému historického kontextu atd ak se nedočkáte,ale jako film na odpoledne ,který chcete zkounout jen kvůli známým tvářím tak to potom budete spokojeni,Za mě celkově 50 % a tři hvězdy.(15.4.2015)

 • MartinezZ
  **

  47 multi-kulti róninů v americko-jihokorejské koprodukci přicválalo v do lacina obraz strhávajících kamerových filtrech do českých hradů a ulic, aby svojí krvavou odplatou, při níž padne nemálo jiných běžných vojclů od rodin, unudili Aksela "Lovce hlav" Hennieho k potupné smrti. Bohužel se jim to zadařilo i u mě. Příliš nezajímavě vykradených už beztak vykradených 47 róninů, v rámci šetření naštěstí alespoň osekaných o magii a fantasy prvky. Ta česká herecká camea bez smyslu mi přijdou namísto "to je cool" spíše úsměvná. Jen o malinko lepší, než Cageův čínsko-nesmyslný Outcast.(11.4.2015)

 • - FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)

 • - Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace