Reklama

Reklama

VOD (1)

V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Videa (2)

Trailer

Recenze (159)

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

Já jsem maximálně spokojený. Pro mně, tomu do plného počtu malinko chybělo, ale tohle je styl historického filmu, který mi sedí. Ano je to milionkrát omleté téma, ale v tomhle podání velmi příjemné. Žádný velký art, přemýšlení, jednoduchý a přímočarý děj. Potěšila mně účast českých herců v pidiroličkách, přesto je jistě úspěch smět si zahrát v blízkosti takových hvězd, jakými je Freeman i Owen. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

tahle vyloženě béčková kombinace samurajských filmů a Krále Artuše by celkem v pohodě mohla fungovat i s takhle jednoduchým příběhem pomsty,jen by k tomu potřebovala minimáně o půl hodiny kratší stopáž a větší spád.Takhle se něco pořádně začně dít až v poslední půl hodině a to ani správně zachmuřený Clive Owen,který asi potřeboval nějakou tu kačku na složenky,nezachrání...40% ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Ták moc jsem se těšil a nakonec pouze troječka. Filmu se nemůže upřít zajímavý příběh, hezký vizuál, fajn herci, hlavně Owen zde kraluje, ale co se týká tempa a akce, tak příliš spokojený nejsem, je to poměrně nevyvážené, akce převážně na začátku a na konci, což zamrzí, né že bych se v průběhu filmu nudil, ale chyběl mi nějaký moment, který by se ke čtverce dokopal. Silná trojka 65% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Pro hrst wonů jsou i špičkoví herci schopni zapózovat v ťamanské multikulturní televizní inscenaci s názvem Jak rytíři přicházejí o katany. A tak je ministr bez portfeje a nádherně slizký korupčník jménem Gejza Motýl díky tak zvanému Křížovému štěku pacientem nejvyteplenějšího českého lékaře, jehož kreace spočívala v tom, že chytil toho zmrda něžně za ruku, sežehl jej svým typicky tklivým pohledem hladovějícího mongolského sirotka a spustil obvyklou litanii: „Snad proto, že jsi ze zámku…♥“ „Jdi do prdele, Šafránku!“ Tečka. A pak už je to jednoduše jen o tom, jak se mstivý rytíř pan Trouba a jeho partička indoevropských samurajů snaží tu svini zaříznout. Kupodivu, ať výše uvedené zní jakkoliv dávivě, není výsledek až tak katastrofální a dá se s tím vcelku zábavně zabít deštivé odpoledne, během kterého byste si za normálních okolností nudou proháněli sklivec zvonkáčem. ()

Beckett51 

všechny recenze uživatele

Prvně chci napsat, že zvukař by zasloužil análně zprznit kaktusem a ananasem najednou, protože tak posranej zvuk v soubojích jsem už dlouho neviděl. Řinkot zbraní připomíná přebírání příborů ve školní jídelně a sekání mečem do lidského těla něco mezi klepáním vepřového masa z Alberta a trháním nevyvinutých stoliček u uslintaného bezdomovce. Na druhou stranu soundtrack je naprosto špičkovej (ironie, že?) a dovolil bych si říct, že za dlouhou dobu nejlepší, co jsem slyšel v tomto žánru. Výprava ač minimalistická, tak přesto svým (zasněženým) způsobem neuvěřitelně atmosférická a epická. Clive Owen ukázal, že jeho studna herectví se po několika nepříliš povedených filmech opět naplňuje a scénář taky neni úplně marnej (ač tak dle mýho bylo pár děr, ale možná to bude tim, že se mi nechtělo přemejšlet). Původně zamýšlené čtyři hvězdy nakonec měním na pět hvězd, kvůli naprosto dokonalé závěrečné scéně, která mi způsobila srdeční hrknutí a to se mi stalo naposled hodně dávno. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)
  • FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)

Reklama

Reklama