VOD (1)

V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Trailer

Zíza

Taková vcelku povedená západo-východní promíchanina, v podstatě 47 róninů po Západňácku. Herecké výkony určitě nejsou špatné, ale vzhledem k tomu, že mi bylo naprosto jasné, jak to dopadne (který japanofil by taky nevěděl, že), tak mě některé věci vůbec nepřekvapily a sem tam mi to přišlo takové nemastné-neslané. Prostě ucházející film o pomstě, kterému ovšem chybí to něco navíc, určité kouzlo, které by vás nutilo sedět a čumět. Je krásné, jak se Ihara snaží bezchybně mluvit anglicky, tak mluví tak pěkně pomalu a sekaně. (h) ()

Padme_Anakin

Aksel Hennie jako Gezza Mott velmi zajímavý, dal toho prašivce parádním způsobem, až jsem měla chuť zakroutit mu krkem.. Zničený, zlomený a věčně namol Clive Owen mě nebavil, ta první část filmu pro mě byla k nepřežití.. Jakmile však vykročil jistě a rovně, byla jsem zpět.. No a to závěrečné zúčtování stálo za to, takže u mě dobrý.. ()

Tom_Lachtan

Nijak zvlášť zábavné fantasy, které je fantasy především díky tomu, aby tam mohli být korejci, běloši a černoši více méně rovnoprávní a také díky tomu není třeba přiznávat, že se vlastně jedná o lehce pozměněnou adaptaci japonského příběhu 47 roninů (byť méně pozměněnou, než ´oficiální´ verze s Reevesem), takže je zde pán samurajů (ehm, tedy válečníků, chtěl jsem říct), který je neprávem zabit a jeho muži jej chtějí pod vedením nejvyššího důstojníka pomstít.. No, dobře, proč ne.. Jenže první problém je hned samotná hlavní postava, Clive Owen má neustále výraz nakopnutého štěněte a v průběhu filmu jsem se začal modlit, aby se jeho postavě stalo něco velmi, velmi bolestivého, takže herecky je tenhle film hodně, hodně špatnej, ale i to zas tak nevadí, sice průměrné, ale koukatelné, ok. Jenže pak přišel dokonale podělanej závěr s nudnou a nefunkční choreografíí, nefungující gradací a do třetice dobrého s nefungujícíma emocema. A ještě jsou tu nezajímavé dialogy atakdále atakdále. Průměrné tři hvězdičky a to ještě s přivřenejma očima a nutkavou touhou osmažit Owena v obřim fritovači. PS: čestnou cenu za nezvládnutou výpravu získává levná čajová miska z rýžového porcelánu za 50 korun, kterou zde užívá marnotratný megaloman, snažící se shromáždit to největší bohatství ()

italka63

Zprvu jsem byla mírně zmatená. Na první dobrou v Evropě pán velkého klanu - černej, u vojáků Asiati, císař v japonském oblečení je Evropan a sedí na trůně v chrámu, co se šmahem podobá evropskému, no blázinec hadr. Pak mi došlo, že vše je totální fikce a sedlo si to. Po dalším rozkoukání mi došlo, že bylo natáčeno v Čechách, i když jsem o filmu nic nevěděla. Jak bylo psáno přede mnou, zvuk nic moc, fakt jsem měla dojem, že je vytahován zásobník z myčky, kde je samý příbor. Clive byl fajn, nenudila jsem se, tudíž tři hvězdičky. ()

peetriss

Obstojné středověké revenge dobrodružství s efektně potemnělou, digitálně vypiplanou, atmosférou, a s (bez přehánění) mezinárodním obsazením. V této žánrové škatulce film nijak nevyčnívá, drží se pevně v daných mantinelech a nepřichází s ničím novým, na druhou stranu toto činí se ctí a diváka nenudí. Obsazení je sympatické napříč celým spektrem, česká stopa samozřejmě potěšila. ()

• FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)
  • Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)