1943. Americká ponorka Tiger Shark se pokouší zachránit posádku britské lodě, která byla potopena Němci a bohužel přežili jen tři lidé – raněný muž, navigátor a zdravotní sestra Claire. Kapitán O'Dell zemřel za podivných a nevyjasněných okolností. Brzy se začnou dít tajemné věci, gramofon se spustí sám od sebe, loď je plná podezřelých zvuků… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

PavelVanekArt

Porpvé to na mně zapůsobilo když jsem byl menší a zůstala mi po tom pachuť mrazivé atmosféry pokaždé, když si na to vzpomenu. Asi ten ztísněnej prostor a představivost. A taky Benny Goodman, sing sing sing. Baví mě deep sea věci. 4* a.k.a 70% ()

Apophis

Ale jo, solidní horor... Nemůžete od toho čekat superfilm, ale bát se budete... Kladem je to, že se film nepokouší uměle zvyšovat napětí nechutnostmi... Film se snaží pracovat spíš se psychikou a v rámci jeho možností se mu to daří... Děj sice chvílemi trošku pokulhává, ale herci to hrají solidně... Nemůžeme od nich čekat Oskarové výkony, ale propadák to také není... Zvláštní efekty jsou poměrně dobré... Shrnu-li to, jedná se o film, který doporučuji shlédnout, ale to je vše... ()

lennyd

To si takhle pluje americká ponorka, když se jí podaří narazit na trosky anglické záchranné lodi. Bohužel většina pasažérů to má za sebou, ale přece jen tři z nich jsou živí, tudíž je hodní američané vezmou na palubu své ponorky. A právě v tom okamžiku se začínají dít věci - sám od sebe se spouští gramec (zrovna když se snaží dělat, že tam nejsou), přicházejí záhadné zvuky i záhadné úmrtí členů posádky... Autor suprovní Černočerné tmy, David N.Twohy se pustil kapku do jiného ranku, kde by mohl diváka trošku postrašit (a že to umí). Stísněné prostory takřka neovladatelné ponorky, docházející vzduch a napětí mezi posádkou dokáží i z Americké ponorky udělat to pravé místo pro hororový film. Bohužel jsem měl dojem, že se sám Twohy zalekl, že by mohl natočit další horor, a tak ke konci z napínavých scén trochu polevil, a divákovi v tom udělal trochu maglajs. Abych pravdu řekl, ke konci jsem si přestal být jist tím, kdo je vlastně kdo, a proč a o co jim tam vlastně jde. Škoda, škoda, spojení Twohyho hororového umění a ponorkového prostředí slibovalo velmi nadějný film ... ()

pytlik...

Kdybych se orientoval v postavách a ději, tak bych dal i vyšší hodnocení. A to jsem se pěkně prosím fakt soustředil, z věcí, co při sledování filmů doma obvykle dělám současně (tj. jízda na rotopedu, u toho jídlo, poslouchání hudby a brousení po internetu), jsem prováděl akorát ten rotoped. ()

PetrPan2

Když jsem si četl spíše negativní recenze na tento snímek, nic sem od něj nečekal. A možná právě proto jsem se u něj příjemně bavil. Víceméně nepříliš známí herci hrají výborně a i když poměrně brzy začnete tušit k jaké pointě film směřuje, díky slušné atmosféře to nijak zvlášť nevadí. Jedním ze scénáristů filmu je i Darren Aronofsky (režisér Fontány či Requiemu za sen). ()

Spock

Tísnivá atmosféra ponorky amerického námořnictva kdesi v Atlantiku? Ale kdeže, napětí je poskrovnu, možná jen občas nějaký ten duchařský obrat, který se divákovi snaží poodhalit o co vůbec v příběhu jde. Možná vás i napadne, že nehoda není náhoda. :-) Každopádně sebevražda viníka celé lapálie na konci příběhu mě překvapila, očekával bych od něj jinou reakci. ()

Smileface

Dost velká nuda a omýlání toho samého pořád dokola.Konec je předvídatelný a ničím nezajímavý.Některé scény sice ujdou(zrcadlo,válející se sud),ale jinak ve filmu není nic zajímavého.Efekty slaboučké,herecké výkony béčkovsky průměrné,postavy povrchní.Celé mi to připomíná velmi nesouvislou kaši,která drží pohromadě jen díky vedlejším stopám na jednom DVD či VHS. ()

Wally

Nějak to nesplnilo moje očekávání příjemné duchařiny a moc jsem se tedy u tohoto filmu nebavil... Poučení pro příště: Nečekat nic a třeba budu mile překvapen. ()

BlueZero

Mŕtvy kapitán ponorky straší posádku a troch stroskotancov, ktorých zoberú po ceste. Po istom čase vyplávajú na povrch isté skutočnosti, ale tie vám nebudem prezrádzať. Všetky lakacie scény sú na jedno kopyto. Sú založené na sekundových zmenách v bytí a nebytí. Ale však to uvidíte ;-). ()

Hopper

Asi skôr niekde bližšie k trom, ale nie tak úplne. Nuda víťazí a preto dávam za dva. Väčšinou sa nič nedeje, všetci sa tvária pri tom veľmi tajuplne a obsadenie je presne také ako celý film, t.j. béčkové. S Das Boot radšej v záujme zachovania zdravia sa ani len nepokúšam o zrovnanie, to by bolo asi ako Jackson vs Troška. ()

wosho

Průměrné dílko na poli hororu, které mě pár krát dokázalo přibit napětím do sedadla v kině. Bohužel jeho vyústění bylo spíše směšné a celkové zpracování mě sklamalo. Námět a kombinace několika žánrů ve mě vyvolalo pocit, že kdyby se Hlubiny ujal někdo talentovanější, byl by to hodně dobrý horor. Zas na druhou stranu, staré české přísloví praví: LEPŠÍ VRABEC V HRSTI, NEŽLI HOLUB NA STŘEŠE. To přísloví si musím opakovat u spousty filmů. ()

zbysik

Film, ktery horor pripomina pouze naznakem, ale ve vysledku funguje docela dobre a atmosfera mu neschazi. Vysledny dojem srazi hlavne diry ve scenari. ()

dopita

Nic moc. Je to typický Twohyho béčko, jenže není zdaleka tak povedený jako Černočerná tma nebo Invaze. Ale je tam jedna scéna s famózním nápadem. Když řeknu zrcadlo, je asi všem jasno žejo. ()