1943. Americká ponorka Tiger Shark se pokouší zachránit posádku britské lodě, která byla potopena Němci a bohužel přežili jen tři lidé – raněný muž, navigátor a zdravotní sestra Claire. Kapitán O'Dell zemřel za podivných a nevyjasněných okolností. Brzy se začnou dít tajemné věci, gramofon se spustí sám od sebe, loď je plná podezřelých zvuků… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Hunter2222

Začiatok je pre mňa nuda. Takéto námornícke sračičky nemám rád. Ale veľmi som sa čudoval ako dobre funguje ďalšia časť hrajúca na atmosféru. Rôzne zvuky, nárazy k tomu paranoja a postupný nedostatok kyslíku. Jasné, že 100 minút na takýto film je dlho a tu sa to aj ukázalo. Ale musím hodnotiť celkom kladne, lebo koniec som nečakal... 60%. ()

Rocky62

Občas není od věci zpestřit si filmový jídelníček nějakou jednohubkou, která druhý den úplně vyšumí z hlavy. Zde to dopadlo ale trošičku hůř, takže pane Twohy, udělejte si to jak chcete, ale ten čas, který jsem věnoval této hovadině budu chtít vrátit i s úrokama. Zvolte jiné zaměstnání, protože Vaše filmy škodí našemu zdraví. ()

klerik

Béčko ako hrom. Zaujímavá práca s atmosférou ponorky. Snaha o akúsi originalitu ubíja film svojou nejednaznočnosťou. Miesto vysvetlení sa vkráda nuda. LOĎ DUCHOV bola skrátka lepšia... ()

LaciLC

Po značne rozpačitej Lodi duchov ďalší vcelku plytký "horor" odohrávajúci sa na (v) tajomnom mori. Narozdiel od prvého menovaného filmu však nemôžem povedať, že Hlbočina je film nudný. Je len jednoducho rutinný, jednotvárny, béčkový a v neposlednom rade bez štipky akéhokoľvek napätia. V podstate je to ďalší film zo série "nič som nečakal, nič som nedostal", čo je veľká škoda, lebo David N. Twohy mal rozhodne na viac. Na filme sa mi páčilo predovšetkým celkovo príjemné obsadenie a rovnako príjemná atmosféra (nie hororová). Bez mála čistý priemer. 2 a pol hviezdičky. ()

Arsenal83

Vcelku slušné, ale ja by som to oveľa viac vyhororoval, príležitosť, tesné priestory aj tma bola, tak na čo váhať ako Remišová pri medveďovi? Ale niektoré scénky s duchom kapitána, tentokrát nie Danka, vyšli veľmi dobre. Určite je to film, ktorý sa dá ešte prerobiť do mimoriadne hrozivého zážitku. ()

Nettrass

Přijde mi 54% trochu dost podsazený, tak to mírně nadsazuji 4*. Pravda je nejspíš někde uprostřed. Přesně 69,48752 %. Úžasné prostředí ponorky, které už samo o sobě vytváří pocit tlaku a klaustrofóbie a k tomu trochu CO2 a dokonce vodíku dokázalo posádku trošičku rozhodit, takže viděli strašidelné a duchařské příčiny na každém rohu. Navíc při známé námořnické pověrčivosti a před 70ti lety....Do toho kriminální zápletka a osudové příčiny. A je tu zajímavý příběh obstojně zahraný a v zajímavém prostředí. Snad jediný problém je v tom, že než se člověk v osobách trochu zorientuje, tak mu pomřou. A to od nich beru docela jako sprosťárnu. ()

Ivoshek

Nova občas dává po půlnoci docela zajímavé věci. Minule jsem takhle zahlédl Piraně 2 o okřídlených zabijáckých rybách, u kterých jsem se královsky pobavil, tak jsem tentokrát zkusil další kousek. Hlubina má fajn atmosféru, takovou hutnou, duchařskou a klaustrofobickou. Bohužel má ale taky poměrně lacinou výpravu a (asi) i nevyjasněné zadání, čím chce vlastně být. Nicméně místy jsem se docela bál a kdybych asi 10 minut před koncem neusnul, možná bych za závěr i hvězdičku přidal. ()

Jinny

Samoúčelné lekačky, ženská postava do počtu a nevěrohodné motivace, ale taky kupodivu slušně fungující atmosféra a na horor netradiční kulisy a doba (rozpadajícící se ponorka za 2. světové války). Twohy se zdaleka nepřiblížil kvalitám Černočerné tmy, přesto díky druhé, vygradované půlce filmu zaokrouhlím hodnocení nahoru. ()

honajz

První polovina je skvělá a napětí by se dalo krájet. Pak se ale asi tvůrci lekli, co vše by šlo s námětem udělat, a poslušně se vrátili do probádaných komerčních vod. Škoda, protože kamera je skvělá, herecké výkony až na výjimku kapitána také. ()

SOLOM.

Film sám o sobě vypadá docela zajímavě. Válečných hororů znám jen pár a skoro žádné, které se odehrávají na loďi či ponorce. Takže námět bych chtěl určitě pochválit. Horší už to bylo s atmosférou. Začátek filmu se poměrně dlouho vleče a nic zajímavého se neděje. Teprve od poloviny, kdy se čtyři ''dobrovolníci'' vydají opravit poškozený trup začíná ta správná atmosféra, jakou mají duchařiny mít. Potom už jsem pln očekávání čekal jak to všechno skončí. Trošku mě zklamala vizuální podoba ponorky pod mořem a ty záběry, kdy barel poskakuje po palubě. Připadal jsem si jako při hraní nějakého simulátoru. ()

Janek

Na Béčko velmi dobře natočené - na film se dívá docela dobře, hlavně se můžete koukat třeba i z poloviny a filmu to neuškodí. Takže zlatej průměr. ()

eraserhead666

Vynikající duchařina z neobvyklého prostředí. Tak hustou atmosféru jsem u hororu už dlouho nezažil, byl jsem napajtý jak tětiva. Šáhnout mi uprostřed filmu někdo na rameno, asi bych proskočil stropem. Po záplavě všech těch japonských a japonskem nasáklých duchařin to bylo velice příjemné setkání s duchařinou, kde se duch ani pořádně neobjeví a v níž se v podstatě zase až tak moc neděje, ale přesto máte většinu filmu pocit, že máte hlavu mezi dvěma panely. A k tomu všemu má oblíbená Olivia Williams, jejíž nádherné tváře se nemůžu vynadívat. Půl hvězdičky ubírám za to, že ta atmosféra nepůsobí až do samého konce, ale končí dřív, než by bylo zdrávo. 4,5* ()

Othello

Izolační horory já velmi rád a tenhle mě vskutku potěšil. Twohy má skutečně filmařské řemeslo v ruce a přes hodinu a půl odehrávajících se prakticky akorát ve stísněných prostorách ponorkách dokáže podat zábavně a chytře. Příběh mě celkem také zaujal. Bohužel film má několik podivností, které působí dosti zbytečně. Pominu celkem neslušné triky, chápu že rozpočet neměl příliš položek (přesto například scéna s poskakujícím sudem po palubě má něco do sebe), podivné je například domácí vězení dvou postav, které probíhá tak, že jim je vždycky akorát připomenuto, když jsou někde jinde. Stejně tak několik letmých záběrů na jakéhosi ducha je silně navíc, taktéž příliš tradiční lekačky. Přesto i díky některým postavám a tajemné atmosféře jsem se dobře bavil. ()

JASON_X

Čekal jsem quasiasyláckou slátaninu z trafikového DVDčka a dostal jsem... příjemně oddechovou, napínavou a v rámci žánru hodně povedenou slátaninu. Paranoia, klaustrofobie, jedno temné válečné tajemství, jedna ženská na palubě která nosí smůlu, duchové, spekulace vojáků o tom, jestli ještě žijí nebo už jsou mrtví... Triky jsou levné a náročnějším scénám se režie radši úplně vyhnula (požár na palubě), ale ponorkový interiér se povedl a posádka je sympatická a dobře herecky obsazená. Výborná je scéna s Loomisem v zrcadle, kterou o rok později nejspíš obšlehli a zdokonalili Korejci v Geoul sokeuro / Mirrors a za dalších pár let Angláni v The Broken. ()

bouncer

Je to takový Horizont událostí pod mořem. Jinak je to docela napínavý thriller, kterému do dokonalosti ale leccos ještě chybí.... ()

Terva

Tři trosečnící. Britové. Jedna žena....ženská na palubě ponorky USS Tygger Shark. Ve filmu zazní Benny Goodman "Sing, sing, sing". CITÁT - Hlubinné miny.......... Pověrčivost však cloumá posádkou a ti tvrdí, že žena na palubě přináší smůlu. Ale pravda je taková, že po vyzvednutí trosečníků se na palubě ponorky začnou dít podivné věci. CITÁT - Na lodi straší....... Dokonce se objeví i zajímavá myšlenka. Co když jsme poslední loď nepotopili, ale ona potopila nás ? Scéna se zrcadlem okolo 70 minutě je povedená a mrazivá. Celkem dobře natočené dramatické události o šílenství jedné posádky. Film má dobré ozvučení a pěkný hudební doprovod Greame Revella. ()

JohnCZ

Tyhle mysteriózní filmy stylem podobné Horizontu události, kdy většinu filmu divák neví, na čem stojí, mám hodně rád. Atmosféra budovaná zejména zvuky, hudbou a stísněným prostředím je výborná. Efekty jsou mizerné, ale naštěstí jich moc není a nejsou důležité. Co ovšem zklame je závěrečná pointa, která kvalit té hrstky kvalitních a žánrově podobných snímků nedosahuje a to je škoda. ()