1943. Americká ponorka Tiger Shark se pokouší zachránit posádku britské lodě, která byla potopena Němci a bohužel přežili jen tři lidé – raněný muž, navigátor a zdravotní sestra Claire. Kapitán O'Dell zemřel za podivných a nevyjasněných okolností. Brzy se začnou dít tajemné věci, gramofon se spustí sám od sebe, loď je plná podezřelých zvuků… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

svik

Hodnotím za 4...... Ha ha naprosto srovnatelný film s filmem mrtvá hlídka s vyjjímkou toho, že tento příběh se odehrává na jiném místě (v ponorce) . Některé filmy v toimto prostředí jsou skvělé např" Periskop nahoru a dolů- ten je pojat jako komedie což nasvědčuje tomu, že není s filmem tolik práce jako s filmem který má být kvalitní thriller. V tomto případě se to nepovedlo, beru to jko ztrátu času , naprosto nezajímavý film. ()

corpsy

Klaustrofobický a desivý horor pri ktorom ozaj tuhne krv v žilách. Malý a zabudnutý, ale kvalitný a efektný. Kombinácia Ponorky a Horizontu udalostí je skvelou žánrovou pochúťkou. ()

mustafa

Čekal jsem opravdu víc. I když je to přece jenom trochu lepší než černočerná tma. Zklamal mě hlavně příběh filmu, od kterého jsem si sliboval opravdu hodně, když ho napsal Darren Aronofsky, myslel jsem na něco depresivního a horového, bohužel ani jedno se nesplnilo. Příběh je zbytečně zdlouhavý a skoro vůbec nic nedozvíte a vše je zakončeno pitomým koncem. Herecké výkony nestojí za mnoho a zopakuji znovu, pro mě je to zklamání roku. ()

Mr. Filuta

Absolutně trapné random mysteriózno bez jakéhokoliv náznaku děje či pointy. Hororový prvek sám o sobě tohle teda fakt neutáhl. ()

blackrain

Skupina námořníků nabere na svou ponorku britské trosečníky. Jejich loď potopila německá ponorka. Mezi trosečníky je i žena a to podle pověry přináší smůlu. Ta na sebe nenechá dlouho čekat. Posádka zečně slýchat děsuplné hlasy. Sám se spustí gramofon, aby vyzradil poluhu, když je ponorka pronásledována napřítelem. Na trup někdo vyťuká morseovkou vzkaz. Pak se všem začne zjevovat mrtvý kapitán, který zemřel za záhadných okolností. Plavidlo se postupně stane neovladatelným a pomalu se stává plovoucí rakví, ze které není úniku. To není moc pěkná vyhlídka. Lidé uvnitř se stávají budoucími mrtvolami. Hlubina vám přinese i pár chvil plných napětí, třeba, když se po palubě ponorky bude kutálet hlubinná mina. Já jsem měla nervy napnuté jako špagáty. Bouchne, nebouchne. Zvláštní a tajemné zvuky moře ve mě nevyvolávaly zrvona příjemné pocity. Stísněný prostor ponorky také udělal své. ()

movieband

Horor s období druhé světové války odehrávající se na americké ponorce uprostřed Atlantiku. Film má dobrou atmosféru, sympatické herce, sakra dobré napětí a hororové scény a potom i ten děj je vcelku stravitelný. Je to dobře zpracované a pro mě je to další podařený kousek v žánru hororu. ()

MATADOR

Nápad, jak udělat z ničeho něco docela zajímavého a hlavně poutavého. Hlubina není nic světoborného, ale přesto dokáže příjemně chytit. ()

Derek

uvodna polovica je zabavny ponorkovy thriller, ale s nastupom ducharskej casti ide zabavnost strmhlavo dole... ()

Kangax

Skôr sklamanie, som presvedčený podobne ako užívaťel Marigold (s ktorého komentom sa úplne ztotožnujem) že film mal oveľa na viac, ako nakoniec dokázal. Scenár bol slabučký (žena v v ponorke bola nadbytočná, ale producent sa asi rozhodol tak, aby tam nebolo čisto mužské obsadenie...) Atmosféra nebola vôbec vydarená, hlavne keď si uvedomíme,že v iných vojnových filmoch o ponorkách nestraší, a pritom sa bojíme o posádku oveľa viac.... 55% ()

Fanucci

Místy opravdu hodně napínavé se zajímavou zápletkou. Bohužel ta je až příliš dlouho oddalována a film je zbytečně dlouho nastavován zbytečnou omáčkou plnou občas dobrých a občas hodně trapných sci-fi/horor efektů. Televizní zpracování a evidentní absence vysokého rozpočtu film těžce sráží v místech, kde chce být brán velmi vážně...ale moc mu to nejde. ()

kombajn

Solidní průměr, daleko lepší než například Loď duchů. Pravda, děj je poměrně slabý, triky laciné, nicméně jako správný horor jde hlavně o náznaky. Film má tísnivou atmosféru a má svoje místa, kde umí poděsit. Na můj vkus byl o pár minut delší, než bylo nutné. ()

Martin741

Reziser David Twohy vie teda rozhodne natocit lepsie filmy ako Hlubina, namatkovo z jeho filmografie ma napada napriklad PitchBlack. Tento film nie je spatny, niektore miesta a sceny su poriadne desive, ale nijako to nevybocuje z priemeru. 65 % ()

selviskhed

Co když... Když jsme dostali tu skopčáckou loď, co když jsme je nepotopili? Co když oni potopili nás? Problém číslo jedna - všichni herci, kteří tvoří posádku ponorky mají stejný věk, vypadají prakticky stejně a v temných útrobách ponorky je nemožné je od sebe rozeznat. Jasně určit lze snad jen Claire (protože je žena) a Wallyho, protože má vousy. Vojenská posádka tak působí spíše jako skupina kamarádů, co si vyjela na vodu, protože divák nemá šanci získat žádný přehled o saržích a hierarchii (neví kdo je důstojník a kdo řadový voják) a tak se nemůže soustředit na podstatné postavy. Příběh se odehrává jakoby v časovém vakuu, protože krom toho že "někde tam nahoře" jsou zlí němci nic z dialogů nenasvědčuje tomu, že bychom byli ve čtyřicátých letech (dobře, ja tam gramofon a nahrávka Bennyho Goodmana). Triky, zejména obrázky ponorky jsou dost neopravdové. Zápletka filmu není ani při zpětném pohledu úplně srozumitelná. Nemám žádnou zkušenost s duchařskými horory, ale mám za to, že i duchové by se měli chovat racionálně a měly by se na ně vztahovat principy motivace. Z mého pohledu visí nad filmem podezření, že je založen výhradně na (zbytečných) lekačkách. ()

Nach

Možná mi nebudete věřit, ale Hlubina z roku 2002 je jeden z mých oblíbených mysteriózních béčkových thrillerů, který dokázal využít tísnivého prostředí na ponorce, duchařské zápletky a jakéhosi tajemství, které postupně začne vyplouvat napovrch, stejně, jako síť paranormálních aktivit, které začnou měnit nejen charaktery osob, ale i samotnou trasu ponorky. Hlubinu si vzal na starost známý režisér titulů: Riddicka či Černočerné tmy. S temnotou má tento kumštýř tedy značné zkušenosti. A skvěle to využívá i uvnitř ponorky kdesi v hlubinách oceánu. Je to krásná kombinace duchařského hororu a námořnického válečného dramatu s mysteriózním pozadím. Na jedno zhlédnutí určitě dobrá volba. 75% ()

C0r0ner

Je na tom vidět lehký amatérismus, proto ta hvězdička dolů, ale ač nemám horory moc rád, tak mě Hlubina vyloženě nadchla. Klaustrofobické prostředí ponorky je svíravé i bez průserů, které začnou posádku drtit skoro hned po začátku. Ze scény se zpomaleným zrcadlem mě mrazilo ještě dlouho a v koupelně jsem se pár dní necítil úplně dobře. 90% ()

agathon

Nevím, co si myslet - postdevadesátkové béčko jako když vyšije, nabízí hlavně pár lekaček, neokoukané "video-ksichty" a snahu o překvapivé pointování. Vlastně mne to bavilo poprvé docela dost, podruhé už mi ale ty nekončící hlášky typu "co to bylo?" - "jak to mám vědět?" - "co to bylo?" - "jak to mám vědět?" - "co to sakra bylo?!" - "snad to brzy zjistím..." lezly na nervy :-) ()