1943. Americká ponorka Tiger Shark se pokouší zachránit posádku britské lodě, která byla potopena Němci a bohužel přežili jen tři lidé – raněný muž, navigátor a zdravotní sestra Claire. Kapitán O'Dell zemřel za podivných a nevyjasněných okolností. Brzy se začnou dít tajemné věci, gramofon se spustí sám od sebe, loď je plná podezřelých zvuků… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

genetique

Nie často sa mi stáva, že sa takto priepastne odchýlim od všeobecného priemeru, no na nič sa tu hrať nebudem. Proste mi to sadlo a aj napriek dosť dlhému priebehu ma film pomerne dosť upútal počas jeho celého trvania. Niektoré pasáže sú síce vykrádacie, no ponorkovo dosť dobre zakryté. Asi mám ponorkovú slabosť. 75%. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný mysteriózny vojnovo ladený thriller. Má výborný príbeh o posádke americkej ponorky v časoch druhej svetovej vojny, ktorá počas plavby vezme na palubu trojicu stroskotancov, ale má problémy s prenasledujúcou nemeckou loďou a navyše sa na palube začnú diať zvláštne nevysvetliteľné veci. Spracovanie je ale určite sklamaním a mám z neho aj také rozporuplnejšie pocity. Na jednej strane nemôžem povedať, že by som sa nudil, na to je dej celkom svižný a väčšinu času aj celkom zaujímavý a pokiaľ sa venuje len reálnym veciam plynúcich z udalostí vojny, teda posádka, ktorá má strach z objavenia nemcami, ukrývanie sa pred loďou a podobne, tak je na tom film celkom dobre, ale problémom je tá hororovejšia rovina, na ktorú som sa práve najviac tešil. Potenciál v nej rozhodne bol, ale všetko je to tak nudne podané a po všetkých stránkach nedotiahnuté, že to miestami pôsobí až smiešne a tak táto rovina je zároveň aj hlavnou slabinou filmu. Ale aspoň môžem pochváliť slušnú atmosféru, ktorú si film drží po väčšinu času, ale o napätí v rámci hororu už nemôže byť ani reči, na to tu nič nevyvoláva dostatočný rešpekt. Herecké obsadenie je na tom dobre, Bruce Greenwood, Holt McCallany, Matthew Davis alebo Jason Flemyng sú ako posádka ponorky úplne ideálni a poteší aj príjemná Olivia Williams. Réžia je na tom pomerne dobre, ale scenár jej kazil, čo sa dá, čo je škoda a dobre je na tom aj technická stránka, síce niektoré efekty ponorky sú slabšie, ale to v tomto žánri nie je vôbec podstatné. Keď si odmyslím tú hororovú rovinu, tak je Hlbočina celkom zaujímavý a miestami aj napínavý film z klaustrofobického prostredia a takto aj funguje. Ale ako horor až na atmosféru zlyháva vo všetkých ohľadoch. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 59%. ()

ClintEastwood

V dnešní době už se bohužel sci-fi snímky s ponorkovou tématikou příliš netočí a myslím si, že je to škoda, protože i v 21. století by tento žánr měl stále co nabídnout. Proto říkám - díky režiséru Twohymu za Hlubinu, kterou si můžeme připomínat kdykoliv, kdy máme chuť uniknout z reality všedních dnů, za hranice nepoznaného, kde se nepředstavitelné stává možným. I pod hladinou... ()

MM_Ramone

U filmu "Hlbočina" ma najviac zaujala, pre horror, dosť netradičná voľba prostredia a časové zaradenie. Duchársky príbeh z obdobia druhej svetovej vojny, ktorý sa odohráva na americkej vojenskej ponorke. To mi prišlo hodne originálne. No inak sa jedná o pomerne nudný film, ktorý zďaleka nevyužil svoj potenciál. Taktiež je tam, na môj vkus, až príliš mnoho logických a aj technických nezrovnalostí. ** ()

D.Moore

Filmy nebo knihy odehrávající se v ponorkách mi připadají děsivé skoro vždy a ani v nich nemusí strašit. Na to, co se stane, když se klaustrofobní prostředí plechové rakve povalující se na dně mořském spojí s nadpřirozenými (z)jevy, jsem ale zvědavý byl. Nedopadlo to vůbec špatně. Jedná se sice o klasickou duchařinu, jejíž hlavní zápletku a pointu si kdekdo domyslí během prvních dvaceti minut (Že by právě tímhle dílem do scénáře přispěl Darren Aronofsky?), ale druhoválečné kulisy jí dodávají příjemný punc originality. Hlubině svědčí i nepříliš známí, ale dobře hrající herci, Twohyho zručná režie doplněná Revellovou dynamickou hudbou a scénář plný řady zapamatovatelných momentů – gramofon (Sing, sing, sing od Bennyho Goodmnana v hororu? Proč ne!), hlubinná nálož kutálející se po ponorce (ohromně napínavá scéna), háky, potápěči a rejnoci a oprava lodi, horké dveře a to, co přijde pak… Škodí pouze příliš dlouhá stopáž, kvůli které mezi těmito (a dalšími dobrými) scénami tu a tam přece jenom zavládne nuda. ()

-bad-mad-wolf-

A nebylo to zlé. Místní přirovnávání k Horizontu události sice moc nechápu, každopádně jsem se hodinu a půl nenudil, užil si slušné napětí i atmosféru a závěrečné rozuzlení je celkem slušným výsledkem scenáristické práce. A kupodivu není špatně ani po herecké stránce. Slušný oddechový thriller s ingrediencemi duchařského hororu a stísněného prostředí ponorky. Pokud ho mám k něčemu přirovnat, řekl bych, že jde o zdařilý mix Ponorky U-571 a Lodě duchů. ()

Phobia

Zajímavé téma zazděné chabým scénářem a průměrným zpracováním. Není to zas tak dávno, co jsem film viděla, ale v podstatě už si skoro nevybavuju, o čem byl - ponorka, nevýrazní námořníci, nějaká vypleštěná ženská, strašidelné zvuky, duchové... a to je asi tak všechno. Mohlo to být lepší, pánové tvůrci, mnohem lepší. Abych byla spravedlivá: mohlo to být i horší. 50% ()

darkrobyk

Po letech jsem se vrátil k ponorkovému survivalu a mé pocity při sledování se příliš nezměnily. Řemeslně solidní, hudba výborná. Americká ponorka se vrací domů, jenže něco je špatně. Po vzetí tří trosečníků na palubu je napadena minami a háky, některá zařízení vypovídají službu a námořníci začínají trpět halucinacemi. Ponorka, respektive její posádka, má temné tajemství, které začíná vyplouvat...na povrch? Každopádně jde do tuhého a námořníci začínají umírat. Zdejší obsah je blábol a pěkně zamotal hlavní pointu. Ne, ta první věta neplatí! Filmu by prospělo zkrácení klidně o půl hodiny a byl by to svižný klaustrofobický boj o život. ()

kinej

Below je horor, kterému se úspěšně daří budovat napínavou atmosféru prosetou "lekačkami". Bohužel tyto lekací scény jsou často i kamenem úrazu filmu, protože mají stupidní a zcestnou podstatu. Jako by režisér nevěděl kdy je vhodno lekat a kdy se to nehodí. Mrtvoly s tužkou v puse se si sice leknete, ale když zjistíte o co jde, tak vás zamrzí, že se strachem je zde zacházeno tak prvoplánovitě. Tvůrci asi razí zásadu, že hlavní je se leknout a pak už je úplně jedno čeho. Mě ale ne. Taková lekačka s mantou je fakt laciná a když vidím, že jinde ve filmu to funguje i dobře, přijde mi to jako mrhání emocemi. Zápletka je sice zajímavá, ale příběh je tak špatně vyprávěn, že člověk po skončení sice pochopí to hlavní, ale už není vysvětleno co se vlastně dělo. Režisér jakoby se neuměl vyjádřit. Je to škoda, protože pod těmito nedostatky místy prosakuje na povrch dobrý horor. ()

LiVentura

Technologicky velmi zvládnutý horror s poměrně opriginálním příběhem kolem jedné nešťastné tragické události americké ponorky za WWII . ()

Shakers

Takéto ponorkové filmy ja môžem a tento je navyše šmrncnutý ešte aj hororom. Výborne prostredie filmu a predovšetkým veľmi dobrá a dusná atmosféra, či napätie. Škoda, že záver filmu trochu stráca pôdu pod nohami a rúti sa dolu ako ponorka v závere filmu. 65% - 3* ()

Kusko.t2

Evidentne film trpel nedostatkom financií, ale aj keby ich mal, tak by to bola stále taká istá hovadinka. No o ten jeden stupeň by sa možno posunula nahor ak by išli peniaze na efekty a na vizuálnu stránku, herci vyznievali tiež však lacno. Je to celkom nudný film s až okatým a jednoduchým podsúvaním hustejšej atmosféry a strachu. Keď už nič iné tak nech je to aspoň trápne zábavné (no z časti bolo) alebo nech to má aspoň štýl. Hlbočina ničím nevyčnieva a preto sa veľmi skoro odsunula do zabudnutia (pre mňa určite). ()

Ruut

Atmosfera by se dala krájet. Ostatně to skoro u všech ponorkových filmů. Problém Bellow je že je spletencem několika žánrů. Dost výrazně skáče z hororu na drama a z něj trochu i na akční film. Další problém Hlubiny je že má příliš mnoho vedlejších postav a žádné hlavní. Každému je věnován zhruba stejný prostor a to při množství lidí na ponorce znamená že se s nikým moc nesblížíte. Krom toho je tam moc rádoby psychologických scén, které jen matou a spíš film brzdí. Přímočarejší tah na branku by Hlubině jen prospěl. ()

S.Quentin QUALE

Začátek filmu vypadal dost dobře, moje krevní skupina, říkal jsem si....no, postupem čas mi to krev spíš otrávilo. Není tam žádný výrazně rušivý element, ale po čase film začne celkem ubíjet, čímž bez výraznější gradace napětí začnete neúprosně vyhlížet titulky. Žjial jen dvě a 49%. ()

Goldbeater

Samozřejmě, tenhle film není žádná extra pecka, ale mám-li být upřímný, docela na mě zapůsobil. Hodnocení mi přijde hodně nízké (tedy alespoň to na csfd, na imdb se mi zdá více odpovídající) oproti tomu, jaké by si Hlubina zasloužila. Několik scén opravdu stojí za to a z pár okamžiků mi docela naskakovala husí kůže. Scénář je vcelku originální a s obsazením žádný problém nemám. Myslím, že jde o slušně natočený podmořský horor. ()

kingik

Píše se rok 1943 a posádka americké ponorky Tiger Shark má pocit, že v chladném Atlantiku se dějí divné věci. Kdosi nebo cosi má totiž zájem na tom, aby už námořníci nikdy neviděli domovský přístav. Brzy je zřejmé, že tajemná síla, likvidující s úpornou nekompromisností techniku i posádku, nemůže být z tohoto světa... Když poručík Brice, pověřený velením, vezme na palubu tři trosečníky a jedním z nich je žena, jejíž přítomnost na palubě vždy znamená smůlu, začnou se dít podivné věci. Horor Hlubina zhusta sází na tajemnou atmosféru a minimálně v první polovině mu to i vychází, ale pak se zvrhne v jednu stupiditu, které není pomoci. ()

Anderton

Jediné plus tohto béčka je atmosféra. Ale je to natolko výrazné plus, že zakryje matný scenár, kvázi šokujúce zvraty a priblblé lakačky. Takže Twohy v podstate nesklamal, je to taký trochu lepší Anderson, aspoň pre mňa. Možno chýbala výrazná herecká hviezda v čele posádky. Nič proti Olivii. A záverečná šokujúca pointa, ktorú som očakával ako samozrejmosť. Vtedy tento prvok v mystery trileroch strašne letel. ()

Smok

Ale musím uznať, že nejakým zvláštnym spôsobom na mňa to spojenie ducháriny a stiesnenosti starej vojenskej ponorky fungovalo. ()

Slarque

Podivný experiment, který si bere prvky válečného ponorkového dramatu a duchařského hororu, aby nakonec nevypadal jako ani jedno z toho. Hlavně pokuď to měl být horor, vůbec by neuškodilo trochu přitlačit na pilu a nedopustit, aby se zhruba hodinu uprostřed filmu skoro nic nedělo. ()