1943. Americká ponorka Tiger Shark se pokouší zachránit posádku britské lodě, která byla potopena Němci a bohužel přežili jen tři lidé – raněný muž, navigátor a zdravotní sestra Claire. Kapitán O'Dell zemřel za podivných a nevyjasněných okolností. Brzy se začnou dít tajemné věci, gramofon se spustí sám od sebe, loď je plná podezřelých zvuků… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Grogan

Béčkový snímek s nepříliš povedenými triky a zčásti překombinovanou, zčásti zmatenou zápletkou, film nemá jasno v tom, do jakého žánru spadá. Tak proč tedy 3 hvězdy? Jednak, jak už napsal Kocour, má Hlubina velmi hustou atmosféru, která ji posouvá o pořádný kus výš, několik solidních lekaček (scéna s Loomisem u zrcadla vede), několik dobrých scén i hlášek a slušný herecký výkon Bruce Greenwooda. V pohodě koukatelné, nic světoborného to není, ale pro ukrácení dlouhého podzimního večera perfektní. ("Chlapi, tady jsme bez proudu. " - "Zavřete ty zkurvený dveře, nebo vám je omlátím o držku!") ()

netWoor

Herecky docela slušné, ale dějové zvraty ujeté a nesmyslné. Škoda, začátek se mi líbil, na konci už jsem si jen ťukal na čelo ... ()

Alexandre

Hlavním problémem filmu bylo, že si nedokázal udržet tu temnou atmosféru na dně oceánu a přecházel tak z hororu do nezáživných prvků připomínajících spíše katastrofický film. Ale musím uznat, že při některých scénách mi běhal mráz po zádech (odraz v zrcadle,...) a příběh se mi taky líbil, takže zklamaný jsem určitě nebyl, jen by to chtělo trochu okořenit hororovými prvky. ()

bono22vox

Huh!! V ponorce je duch... Nebo je všechno jinak? Nezvyklý (a kupodivu funkční) mix hororu a válečného filmu, takový čistý střed... ()

gemi

Dobrý koncept i příběh, který potápí špatná režie (a CGI na úrovni počátku devadesátek), takže člověk má pocit, že to má dvojnásobnou stopáž a kouše se nudou. ()

DavidWebb

Hlubinu som videl už viackrát a vždy si ju užijem. Zakaždým to bolo v noci, keď som nemohol po opici zaspať a abstinenčné príznaky ako sú úzkosť a depresia len umocnili celkovú ťaživú, klaustrofobickú atmosféru ponorky z 2. svetovej vojny, ktorá pri záchrannej misii nalodí troch ľudí z potopenej lode jej veličenstva. A postupne sa začnú diať veci. Nie je to žiadny krvavý masaker, napätie s pribúdajúcimi minútami stúpa (safriš to je klišé) ako % vodíka vo vzduchu ponorky a všetky problémy, ktoré ju sprevádzajú začínajú mať nadprirodzený charakter. Režisér David Twohy ma už viackrát presvedčil, že u filmu nie je náhodou a spolu so slušným scénarom dokázal z tohto matroša, meine meinung nach, vytrieskať maximum. Herecké výkony veľmi slušné a zopár scén ma pekne dostalo. Keď sa Loomis pozeral v tme s kyslíkovým náustkom do zrkadla a to neodrážalo, čo by malo, následne v panike zdrhá z ponorky (čo nemôže prežiť) tak to bolo slušné kafe. Mne sa to proste páčilo. Slušný tryhľer. ()

nick_sekac

Děj takový nic moc a závěr se mi nepáčil. Na druhou stranu má snímek zajímavé obsazení (kde se tam vzal ten vocas od kapradin nechápu :D ) a hlavně tuny a tuny jednoho ve filmech věčně nedostatkového zboží - hutné atmosféry s prvky hororu. ()

Peter-1307

Pestrý miš-maš s rozpačitým výsledkom. Asi tak nejako ma mňa pôsobí tento film. Naj je na ňom scénar, to bol vlastne dôvod, prečo som chcel tento film vidieť, ale finálne prostriedky ako ho stvárniť divákovi - od hercov, cez kameru, trikové scény, no to už bolo o niečom inom. Asi, keď ich chceli niektoré použiť boli v danej chvíli poriadne hlboko, kde sa nedalo vždy dostať. Je to film, ktorý po zhliadnutí okamžite klesá nanávratne na morské dno opätovného záujmu. ()

McMastamind

Mám Twohyho styl rád. Na nic si nehraje, tvoří béčkové filmy za většinou mizerný honorář z čistěho nadšení. To se musí cenit. Přitom Hlubina, stejně jako jeho ostatní počiny má něco do sebe. Především to, že vás na začátku chytne a nepustí vás až do konce. Z perfektně vyvedené atmosféry duchařské ponorky vás bude určitě mrazit a film si zaručeně užijete. Co na tom, že po něm ve vás nezůstane žádný intelektuální otisk, když jste se prostě jen dobře bavili? ()

Brano

Mysteriózne filmy odohrávajúce sa v ponorkách, alebo na lodiach mam celkom rád, ešte keď je to zasadené do druhej svetovej vojny. Začiatok bol celkom sľubný a dokonca to bolo miestami aj napínavé, ale bohužiaľ po čase to strácalo na tempe, až to spadlo do nudného béčka. Záver pokazil celkový dojem a skoro som pri ňom aj zaspal. ()

SB

Tak napětí tam bezesporu je, to je asi ta nejlepší stránka filmu. Hodnocení sem snížil za nacamraný amíky na začátku a hromadu technickejch hovadin. ()

Max Q.

Je to... blbost. Jedna hvězdička za originálnější prostředí než je parta teenagerů v jednom autě na cestě někam. Ale i přesto - blbost. ()

gotham

Člověk pořád čeká, čeká a ještě jednou čeká na nějaké vyjasnění v ději filmu a najednou jsou titulky. Takže film s poměrně napínavou atmosférou, podprůměrnými hereckými výkony a úplně tragickým scénářem. 30% ()

J.Mayen

Za mě tedy dost nepřehledný zmatečný film, byly chvíle, momenty kdy jsem se přestal orientovat ve velmi rychlých a tmavých střizích. O horor se až tak moc nejedná spíš bych řekl pokus o duchařinu, ale opravdu spíš jenom thriller. Ty dvě lekačky opravdu nestojí za to aby se divák podíval na celý film. Efekty no byly tam nějaké? Závěrečný pád ponorky na dno, že by nezpůsobil žádný zvuk? Opravdu jsem se nevyznal kdo je kdo, co je co, co je přelud, co je realita. Nakonec vám je pouze vysvětlena ta nehoda s potopenou loďi, která ani tak moc nesouvisela s tím co se celou dobu odehrávalo uvnitř ponorky. Takovej nesourodej galimatyáš. ()