Věž smrti

V hypermoderním komplexu Tower Sky právě probíhá vánoční večírek, na kterém se sešla vybraná smetánka z celé metropole. Dae-ho, manažer budovy a ovdovělý otec malé Hany, musel rodinnou sváteční oslavu narychlo odložit, aby se mohl starat o VIP hosty. Zato šéf hasičů Young-ki si konečně může užívat volna a trávit Vánoce se svojí ženou. Slavnost je v plném proudu a idylickou vánoční atmosféru dokresluje nádherný výhled na osvětlené velkoměsto a na helikoptéry, které kolem mrakodrapu pro vytvoření dokonalé iluze rozprašují umělý sníh. Když ale nečekaně dojde ke katastrofě, musejí Dae-ho a Young-ki sebrat veškerou odvahu, aby zachránili životy svých blízkých a tisíců ostatních zoufalých návštěvníků, které nemilosrdně svírá ohnivá náruč smrti. (North Video)

BigJohn02

Vcelku pěkně udělaný katastrofický film. Jediné, čím u mě ztratil, je patetický závěr - 3,5 minuty do výbuchu a oni tak 5 minut slzí u mříže, pak kapitán 3 minuty volá domů a nechává vzkaz atd. Tohle mě dokáže vytočit, je třeba zdrhat, ale né, všichni se zastaví a meditují, diskutují a čas běží... ()

funesfilm

Mix Smrtonosnej pasce, Ohňa, Titanicu, World Trade centra, no a v neposlednom rade často spomínaného Skleneného pekla. Nie vždy sa "zlepenec" podarí, ale tento áno. Z pohľadu Stredoeurópana možno niečo plytké, nezaujímavé. Treba asi pochopiť, vnímať kórejský pohľad či kultúru. Prvá polhodina pôsobí skôr ako komédia ázijského typu. Neskôr sa však tlačí do popredia akcia, efekty i romantika...V posledných záberoch sa možno aj nejaká slza uroní. Je to dôstojná pocta tým, ktorí nasadzujú životy pre iných, bez ohľadu na miesto ich pôsobenia. Okrem začiatku, len málo čo vytknúť. ()

long24

Scenar a a namet klišé, ale natocene to bolo fakt dobre, a efekty .. bez slov. ani hollywood by sa nehanbilo zato ()

damian odpad!

Hoří mrakodrap, zhruba 60-75.patro. Podle simulace za 5 hodin spadne a shodí ještě druhou věž. "Vodojem na 85.patře se naklání, čímž se v podstatě jen celé hroucení urychluje." "A jaký je objem toho vodojemu?" "Asi 800 tun." "No a co kdybychom všechnu tu vodu vypustili?" "Mohli bychom získat trochu víc času." "Do akce!" "To nejde, tam hasiči nesmí! Tam je vstup zakázán a smí tam jen pár lidí s povolením." NoTyVole to je snad Severokorejská šaškárna. Všichni pořád brečej jak na oslavě 75.výročí Strany práce. Absolutně nechápu udělení i jen jediné hvězdy. Zřejmě nejhorší film, co jsem kdy viděl. ()