Reklama

Reklama

Věž smrti

Trailer 1

V hypermoderním komplexu Tower Sky právě probíhá vánoční večírek, na kterém se sešla vybraná smetánka z celé metropole. Dae-ho, manažer budovy a ovdovělý otec malé Hany, musel rodinnou sváteční oslavu narychlo odložit, aby se mohl starat o VIP hosty. Zato šéf hasičů Young-ki si konečně může užívat volna a trávit Vánoce se svojí ženou. Slavnost je v plném proudu a idylickou vánoční atmosféru dokresluje nádherný výhled na osvětlené velkoměsto a na helikoptéry, které kolem mrakodrapu pro vytvoření dokonalé iluze rozprašují umělý sníh. Když ale nečekaně dojde ke katastrofě, musejí Dae-ho a Young-ki sebrat veškerou odvahu, aby zachránili životy svých blízkých a tisíců ostatních zoufalých návštěvníků, které nemilosrdně svírá ohnivá náruč smrti. (North Video)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (105)

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Nadherna podivana na toto korejske dielko. Azijski miniludkovia to proste umi. Nepoznam vela filmov, ktore by stali za nic z tejto krajiny. Vo vsetkych ohladoch tento film vynika nadpriemerom. Nevidel som nic, co by ma vo filme nezaujalo. Krasne scenerie rozpadajuceho sa mrakodrapu, ako aj hroza v ociach ludi, ktorym smrt dycha na kazdom kroku. Jednoznacne film vynika skvele odvedenou pracou, co len oko divaka velmi potesi. ()

Mirokukii 

všechny recenze uživatele

Jihokorejský remake Skleněného pekla se vyvedl o poznání lépe a mě osobně i více bavil. Náskok téměř 40 let je v tomto srovnání znát a promítá se hlavně do vizuální a akční stránky filmu, přičemž několik momentů je tu opravdu parádních, a pominuly nepovedený crash helikoptér, jakožto spouštěč katastrofických událostí, tak je to hodně dobré. Příběh má spád, a slušné tempo, ale nezvládá se vyhnout, vlastně i zbytečným, melodramatickým scénám. ()

Reklama

mauro 

všechny recenze uživatele

na film jsem narazil nahodou a vubec jsem nevedel o co jde. nejdrive jsem si podle nazvu myslel ze jde o akci podobneho stylu jako byl raid, pak kdyz jsem videl mrakodrap, tak si vzpomel na smrtonosnou past. kazdopadne jsem cekal teroristy a hodne strileni. po spise komedialnim zacatku jsem si nebyl jisty uz vubec nicim, ale nakonec se z toho vyklubalo jihokorejske sklenene peklo. solidni hasicske drama podobne jako okrsek 49. hodnoceni 70% ()

agassi68 

všechny recenze uživatele

Veľmi rozporuplné hodnotenia tohto filmu. Niet divu. Na jednej strane skvele vizuálne aj maskérsky odvedená práca, presný a hutný zvukový podmaz, milónové triky. Na druhej rozvláčny úvod, priblblé humorné vsuvky, afektované výkriky, klišé s obetavosťou. Škoda, keby to bola len dráma tak určite bude v červených číslach.. ()

Gekacuk 

všechny recenze uživatele

Po naprosto nesnesitelné půlhodině se konečně film rozjel. Ale to nutkání film vypnout bylo na začátku skutečně velké. Nevím proč tvůrci zvolili tak debilní úvod, kde se většina hlavních aktérů všelijak pitvoří a snaží se násilně vytvořit zdání humoru. Kraloval tomu všemu potrhlý kuchtík. Od začátku bylo jasné, kdo bude klaďas a kdo záporák. Nervní manažer týrá své podřízené (chce aby si srovnali priority – hlavně, aby dobře dopadl večírek) a leze do zadku bezohlednému starostovi. Nesnesitelná panička peskuje uklízečku a miluje snad jen svého psa. Hlavní šéf záchranářů je taky namachrovaný a chce zachraňovat hlavně VIP. Nevím, jak ostatní diváci, ale já jsem těmhle záporákům nic dobrého nepřál. No a samozřejmě kdaďasové s těžko zapamatovatelnými jmény by měli přežít všichni, aby nám neukápla slzička. Dítko Hana (?), její táta a potenciální macecha jsou spolu s partou záchranářů hlavními hrdiny a tak jim držíme palce. Tomuto žánrově nevyváženému filmu dominuje pěkná hudba. Od třicáté minuty se kvalita smímku značně zlepšila a částečně byl napraven ten počáteční paskvil. V dramatických situacích i rádoby tvrdé nátury měknou (například nezdárný syn). Patosu si skutečně divák užije. Holt asijský film. (Proč jen mi ten patos připomíná staré ruské filmy?) Jen nechápu, proč se i do napjatých dramatických scén snaží režisér vecpat naprosto nevhodný a nereálný humor. (Kuchtík ke své útlé snoubence, když se těžkopádně snaží uniknout z výtahu před jistou smrtí: Proč máš tak velký zadek? O tom si ještě promluvíme.) Za zprznění tématu si tvůrci velké uznání nezasluhují. Když přihlédneme k rozpočtu filmu, dobře zvládnutým trikům a kameře, je to skutečně škoda. Takže celkové hodnocení vyznívá na 2 hvězdičky, 45%. PS. Dal bych ten film natočit Severokorejcům. Sice by tam vzhledem k finančním možnostem nebyly asi žádné triky, určitě bysme několikrát viděli celou dynastii Kimů, ale zase by to mohlo být žánrově čisté a herecky asi tak na stejné úrovni. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • V den premiéry 25. prosince 2012 se prodalo 431 759 vstupenek, což znamená druhý nejlepší otevírací den v historii korejské kinematografie. První je s počtem 436 628 prodaných vstupenek film Zloději (2012). (Kritiq)
  • Postprodukce filmu trvala 2 roky. Důvodem je i fakt, že ve filmu je 1 700 digitálních a trikových záběrů. (Kritiq)
  • Režisér Ji-hoon Kim byl k natočení filmu inspirovaný jeho vlastní zkušeností. Když poprvé jako mladý viděl v Soulu mrakodrap, představoval si, jaký je to pocit, být v něm uvězněný. (Kritiq)

Reklama

Reklama