Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Za nepovedený atentát na Oswalda Mosleyho zaplatí Shelbyovi životem někoho z rodiny. Čtyři roky nato zamíří Tommy do Severní Ameriky, kde se blíží konec prohibice. (Netflix)

Recenze (15)

thekalli 

všechny recenze uživatele

SPOILERY!! Začátek je naprosto nevyvratelně boží, každý záběr za záběrem je materiál na vyvěšení na zdi vašeho pokoje. Úmrtí Polly jsem popravdě nečekal, i když to byl asi jediný logický krok, i tak jsem doufal, že se spíše ukážou scény které stihla natočit, abychom se se skvělou Hellen McCrory jako fanoušci mohli rozloučit po svém, samozřejmě i přesto je to velmi symbolické a chytne za srdíčko. Buďme k sobě upřímní, Peaky Blinders bez Polly už nebudou jako dřív. Zbytek dílu sleduje v podstatě jen abstinenta Tommyho a kníráče Michaela s pořád sexy Ginou, přičemž díl nabídne pár skvělých scén, akčních i dialogových, tak jak to známe, jen, jak už je zvykem, o level výš. Ale doufám, že ostatní epizody budou mít o něco málo pomalejší tempo. 9/10 ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po třech letech slideshow abych se dozvěděl na co jsem zapomněl a pak… hop o několik let a jedeme úplně nanovo bez jakéhokoliv odkazu na to co bylo minule. Chápu, že smrt jedné z klíčových postav hodila do původního scénáře vidle, nicméně nevěřím, že původní scénář byl s ohledem na předchozí řady nějaká perla. Nicméně. Hodně se mluví, hodně se hraje na umění a “styl” (zpomalené záběry, jedna písnička za druhou) a krom chaosu v tom co se děje není jasné, kam to vůbec směřuje. ()

Reklama

Sharpooter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začátek šesté řady to rozjíždí skvělým tempem a příběhem. Musím uznat, že jsem se trochu bál toho skoku o několik let, ale teď musím uznat, že to měli tvůrci opravdu promyšlené. Opravdu respekt, jak režie dokázala navázat na příběh, i když jeden z herců při natáčení zemřel a přitom totálně nezvorat příběh a zároveň uctít památku zesnulé. Doufám, že ostatní díly jsou stejně dobré, ale podle hodnocení, které je extrémně dobré si myslím, že to nejlepší mě ještě čeká. "Don't fuck with the PEAKY BLINDERS." ()

jirikzaboj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tommy se po posledních událostech dal na poetiku a stal se z něj lepší člověk, který mění whiskey za vodu. To ovšem nemění nic na tom, že je to fuckin devil, který nikdy neměl své limity a pořád je o pět kroků popředu před možnými přáteli, ale i nepřáteli. Změnil se mu hlas a celková temnota se nedá jeho charakteru upřít a jde cítit jistá eskalace celkového příběhu rodiny Shelby. Vizuálně vyšperkované, jako vždy. Speciálně pasáž na francouzském ostrově. Pochovaní Polly bylo velice chladné, přesto mě to dostalo a cítil jsem z Michaelovo očí opravdovou nenávist a to po dobu celé epizody. Příprava na velkolepé finále jde cítit na každém kroku a to především díky jistým rozhodnutím hlavní postavy, na kterou se tvůrci soustředili vždycky. Ale mám pocit, že v této finální sérii si s ní projdeme opravdu všechny emoce a démony. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velkolepý návrat, který je esteticky šmrncovní, hudebním aranžmá opojný a zatraceně cool. Tak cool, až se začínájí vytrácet ty aspekty, pro které máme tenhle seriál o bohatých vidlácích vlastně tak moc rádi - například pořádná zápletka a emocionální zápřah. Tady to ještě nebyl takový problém, uvidíme, co bude v dalších epizodách. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (4)

  • V lednu 2021 bylo potvrzeno, že šestá série bude závěrečnou. Tvůrce seriálu Steven Knight uvedl: „Covid změnil naše plány. Mohu ale říct, že můj plán od začátku byl ukončit Peaky filmem. To se také stane.“ (LUKICKK)
  • Na rozdíl od dosavadních epizod nezazní na konci žádná skladba. Závěrečné titulky jsou doprovázeny pouze za zvuku ptačího zpěvu. (makimarketa)
  • Šestá řada se měla začít natáčet v březnu 2020. Kvůli pandemii covid-19 však bylo natáčení odloženo. (LUKICKK)

Reklama

Reklama