Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Za nepovedený atentát na Oswalda Mosleyho zaplatí Shelbyovi životem někoho z rodiny. Čtyři roky nato zamíří Tommy do Severní Ameriky, kde se blíží konec prohibice. (Netflix)

Recenze (17)

Sharpooter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začátek šesté řady to rozjíždí skvělým tempem a příběhem. Musím uznat, že jsem se trochu bál toho skoku o několik let, ale teď musím uznat, že to měli tvůrci opravdu promyšlené. Opravdu respekt, jak režie dokázala navázat na příběh, i když jeden z herců při natáčení zemřel a přitom totálně nezvorat příběh a zároveň uctít památku zesnulé. Doufám, že ostatní díly jsou stejně dobré, ale podle hodnocení, které je extrémně dobré si myslím, že to nejlepší mě ještě čeká. "Don't fuck with the PEAKY BLINDERS." ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po třech letech slideshow abych se dozvěděl na co jsem zapomněl a pak… hop o několik let a jedeme úplně nanovo bez jakéhokoliv odkazu na to co bylo minule. Chápu, že smrt jedné z klíčových postav hodila do původního scénáře vidle, nicméně nevěřím, že původní scénář byl s ohledem na předchozí řady nějaká perla. Nicméně. Hodně se mluví, hodně se hraje na umění a “styl” (zpomalené záběry, jedna písnička za druhou) a krom chaosu v tom co se děje není jasné, kam to vůbec směřuje. ()

Reklama

0verseer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Scéna na Miquelon Island skvostná. Inak sú to tradiční Peaky Blinders so všetkými kladmi a neduhmi, ktoré mali aj predošlé série. Podľa očakávaní minimalistická rozlúčka s postavou Polly (RIP Helen McCrory) a taký klasický pomalší rozjazd finálnej série, ktorá sa zrejme bude niesť v znamení nepriateľstva medzi Tommym a Michaelom... ()

Azurovydrak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rodina Shelbyů nám tedy povážlivě řídně, tím spíš ale vynikají dříve opomíjená esa. Tommy si nechal off-screen narůst obří koule a stírá nám tu Michaela do ručníku jako ejakulát. Jestli k dosažení takového chadství stačí vyřadit whiskey z životosprávy, tak jsem od zítřka abstinentem :d ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velkolepý návrat, který je esteticky šmrncovní, hudebním aranžmá opojný a zatraceně cool. Tak cool, až se začínájí vytrácet ty aspekty, pro které máme tenhle seriál o bohatých vidlácích vlastně tak moc rádi - například pořádná zápletka a emocionální zápřah. Tady to ještě nebyl takový problém, uvidíme, co bude v dalších epizodách. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (4)

  • Epizoda a potažmo celá 6. série je věnována památce zesnulé herečky Helen McCrory (Aunt Polly), která zemřela v dubnu 2021 těsně před začátkem natáčení. (makimarketa)
  • Na rozdíl od dosavadních epizod nezazní na konci žádná skladba. Závěrečné titulky jsou doprovázeny pouze za zvuku ptačího zpěvu. (makimarketa)
  • Šestá řada se měla začít natáčet v březnu 2020. Kvůli pandemii covid-19 však bylo natáčení odloženo. (LUKICKK)

Reklama

Reklama