Pan Jones (S05E06) (epizoda)

 • Velká Británie

  Mr. Jones

Krimi / Drama

Velká Británie, 2019, 1 h 5 min

 • SpaceOdyseus
  *****

  Shit, to byla jizda. Family meeting byl vysoka skola v napeti. A polozka cislo ctyri? Zakoncena vetou "Ceiling would be cheaper, brother."? To byla jizda. No a pak zacne fasisticky meeting s koncem, ktery jsem si nepredstavoval v nejdivocejsich snech. Smekam klobouk a jdu na dva roky do staze. IDLES!(26.9.2019)

 • Trevor
  ***

  Tommy zvolá správnu radu Shellby Co. na ktorej sa Michael pokúsi predložiť svoju víziu pre nasledujúce desaťročie, ktorú Tommy rezolútne odmietne. Drží sa svojho plánu s atentátom na Oswalda Mosleyho k čomu však bude potrebovať pomoc starého priateľa Alfieho. Spolu s Arthurom popravia Mickyho, barmana z podniku v ktorom sa stretávali, pretože zistili, že prezrádzal informácie ich nepriateľom, čo viedlo k útoku Tonic Boys či k atentánu pred sídlom Shelby Co. Nastáva večer, ktorý Tommy naplánoval dokonale - strelec Barney Thomasson ako obetný baránok, Aberman dostane šancu pomstiť Bennieho smrť zabitím Jimmyho McCaverna a Tommyho posun na čelo strany, ale...prvýkrát posledná epizóda Peaky Blinders nevyšla Tommymu ani fanúšikom podľa predstáv. Happyend sa nekonal a nevyhnutne musí prísť ďalšia séria.(27.9.2019)

 • ALIENka_
  *****

  Well that escalated quickly. Jinak se to prostě říct nedá. Z počátečních politickejch debat se to nějakým způsobem dostalo v deseti sekundách (bez prdele) k totální mrdě a sledu asi 10 událostí najednou. Alfie přežil, což mě hodně potěšilo, protože tenhle cápek mi kuuurva hodně chyběl! A asasinace pana fašisty byla tak zatraceně napínavá - 10 sekund totálního napětí, jestli se dá umřít na napětí, tak se divím, že žiju. No a na konci se to všechno posralo a je z toho pěknej náběh na šestou sérii. Nebudu kecat, těšim se jak piča a teď zase rok čekání. No tak to fakt nevim, co budu dělat, protože budu furt přemejšlet, kdo byl sakra ten zrádce! Hodnocení: 10/10(25.10.2019)

 • 3DD!3
  *****

  Naprostá špička. Pekař je zpět!(18.10.2019)

 • Heisenberg_
  *****

  "Another glass, eh? Another glass of So What?!" ... Tak toto bude jeden z mých nejdebilnějších komentářů, co jsme kdy napsal - to vám garantuji... Nevím jak pro vás, ale pro mne samotného se jedná o nejvíce rozporuplnou epizodu seriálu, ještě více rozpolcenou jak ústřední role Jamese McAvoye v mysteriózním snímku Rozpolcený - nemluvě o této samotné epizodě, jako spíš o celé této tématicky komplikované a vůči předešlým čtyřem řadám námětově netypické poměrně neobvyklé sezóně - a to by jsem se přitom mohl považovat za pravověrného fanouška této velkolepé retro ságy... Ovšem: Celou dobu u mne panoval neblahý pocit, jako kdyby každou jednu dílčí scénu tohoto dílu točil jeden tvůrčí režisér, přičemž každý z nich pocházel z jiného koutu galaxie odlišných mravů, zálib a choutek. Epizoda je tedy, alespoň dle mého skromného úsudku, vesměs poměrně neuceleně roztříštěným sklíčkem a neochuceným maďarským gulášem, s nímž jsem za celý čas co tento skvostný žánrový opus magnum znám setkal... První hypnotivní, až doslova uspávací polovina postrádá jakoukoliv znatelnou kostru a pevný základ seriálu všem tak vkusně známý. Zatímco polovina druhá byla absolutně přesným opakem - vše, co na Peakrech tak milujeme je zde vměstnáno do těch cca 20 řemeslně neposkvrněných mistrovsky dokonalých minut - a vše, co je v této řadě tak pečlivě budováno následně eskaluje a akumuluje v tomto pompézním závěru... Leč zmrtvýchvstání a posléze i smrt daných charakterů považuji za bezmyšlenkovitý přešlap, který mi vskutku není po chuti... Famózní finální čtvrtina je bez jakýchkoliv dotazů, připomínek a debat epická epopej - přesto mi na mysli a na chuťových pohárcích mého jazýčku lpí jistá pachuť určité celkové neúplnosti a idea tvůrců ignorovat stoprocentní uzavření další kapitoly - přeci jen, u Peakrů nejsme na cliffhangery nijak zvyklí. Pátá řada se tudíž dá ve výsledku chápat a lze na ni pohlížet jakožto na téměř perfektní šestihodinovou předehru pro (údajně předposlední) šestou řadu.... Mno, wý will c... Se striktně nebezpečně úzce přivřeným očkem dávám plný počet - avšak ten nejslabší za setsakra dlouhou dobu a na viděnou u šesté sérky...(24.9.2019)