Pan Jones (S05E06) (epizoda)

Mr. Jones

Krimi / Drama

Velká Británie, 2019, 1 h 5 min

Shit, to byla jizda. Family meeting byl vysoka skola v napeti. A polozka cislo ctyri? Zakoncena vetou "Ceiling would be cheaper, brother."? To byla jizda. No a pak zacne fasisticky meeting s koncem, ktery jsem si nepredstavoval v nejdivocejsich snech. Smekam klobouk a jdu na dva roky do staze. IDLES!(26.9.2019)

Tommy zvolá správnu radu Shellby Co. na ktorej sa Michael pokúsi predložiť svoju víziu pre nasledujúce desaťročie, ktorú Tommy rezolútne odmietne. Drží sa svojho plánu s atentátom na Oswalda Mosleyho k čomu však bude potrebovať pomoc starého priateľa Alfieho. Spolu s Arthurom popravia Mickyho, barmana z podniku v ktorom sa stretávali, pretože zistili, že prezrádzal informácie ich nepriateľom, čo viedlo k útoku Tonic Boys či k atentánu pred sídlom Shelby Co. Nastáva večer, ktorý Tommy naplánoval dokonale - strelec Barney Thomasson ako obetný baránok, Aberman dostane šancu pomstiť Bennieho smrť zabitím Jimmyho McCaverna a Tommyho posun na čelo strany, ale...prvýkrát posledná epizóda Peaky Blinders nevyšla Tommymu ani fanúšikom podľa predstáv. Happyend sa nekonal a nevyhnutne musí prísť ďalšia séria.(27.9.2019)

Well that escalated quickly. Jinak se to prostě říct nedá. Z počátečních politickejch debat se to nějakým způsobem dostalo v deseti sekundách (bez prdele) k totální mrdě a sledu asi 10 událostí najednou. Alfie přežil, což mě hodně potěšilo, protože tenhle cápek mi kuuurva hodně chyběl! A asasinace pana fašisty byla tak zatraceně napínavá - 10 sekund totálního napětí, jestli se dá umřít na napětí, tak se divím, že žiju. No a na konci se to všechno posralo a je z toho pěknej náběh na šestou sérii. Nebudu kecat, těšim se jak piča a teď zase rok čekání. No tak to fakt nevim, co budu dělat, protože budu furt přemejšlet, kdo byl sakra ten zrádce! Hodnocení: 10/10(25.10.2019)

Naprostá špička. Pekař je zpět!(18.10.2019)

"Another glass, eh? Another glass of So What?!" ... Tak toto bude jeden z mých nejdebilnějších komentářů, co jsme kdy napsal - to vám garantuji... Nevím jak pro vás, ale pro mne samotného se jedná o nejvíce rozporuplnou epizodu seriálu, ještě více rozpolcenou jak ústřední role Jamese McAvoye v mysteriózním snímku Rozpolcený - nemluvě o této samotné epizodě, jako spíš o celé této tématicky komplikované a vůči předešlým čtyřem řadám námětově netypické poměrně neobvyklé sezóně - a to by jsem se přitom mohl považovat za pravověrného fanouška této velkolepé retro ságy... Ovšem: Celou dobu u mne panoval neblahý pocit, jako kdyby každou jednu dílčí scénu tohoto dílu točil jeden tvůrčí režisér, přičemž každý z nich pocházel z jiného koutu galaxie odlišných mravů, zálib a choutek. Epizoda je tedy, alespoň dle mého skromného úsudku, vesměs poměrně neuceleně roztříštěným sklíčkem a neochuceným maďarským gulášem, s nímž jsem za celý čas co tento skvostný žánrový opus magnum znám setkal... První hypnotivní, až doslova uspávací polovina postrádá jakoukoliv znatelnou kostru a pevný základ seriálu všem tak vkusně známý. Zatímco polovina druhá byla absolutně přesným opakem - vše, co na Peakrech tak milujeme je zde vměstnáno do těch cca 20 řemeslně neposkvrněných mistrovsky dokonalých minut - a vše, co je v této řadě tak pečlivě budováno následně eskaluje a akumuluje v tomto pompézním závěru... Leč zmrtvýchvstání a posléze i smrt daných charakterů považuji za bezmyšlenkovitý přešlap, který mi vskutku není po chuti... Famózní finální čtvrtina je bez jakýchkoliv dotazů, připomínek a debat epická epopej - přesto mi na mysli a na chuťových pohárcích mého jazýčku lpí jistá pachuť určité celkové neúplnosti a idea tvůrců ignorovat stoprocentní uzavření další kapitoly - přeci jen, u Peakrů nejsme na cliffhangery nijak zvyklí. Pátá řada se tudíž dá ve výsledku chápat a lze na ni pohlížet jakožto na téměř perfektní šestihodinovou předehru pro (údajně předposlední) šestou řadu.... Mno, wý will c... Se striktně nebezpečně úzce přivřeným očkem dávám plný počet - avšak ten nejslabší za setsakra dlouhou dobu a na viděnou u šesté sérky...(24.9.2019)