Pacific Rim: Povstání

• USA Pacific Rim: Uprising (více)

Poprvé jsme je dokázali zastavit. Jenže to, co mimozemští tvorové Kaiju napáchali na Zemi v prvním díle akčního sci-fi Pacific Rim byla jen předehra k tomu, co si pro lidstvo připravili teď. Hvězda Star Wars John Boyega a Scott EastwoodRychle a zběsile vedou tým, který je poslední nadějí na přežití planety. Členy tohoto týmu jsou piloti ovládající Jaegery, obří roboty, kteří jsou svou velikostí a vybavením schopní konkurovat stejně vybaveným Kaiju. Jake Pentecost (John Boyega) k nim dlouhou patřil, jenže pak se vykašlal na svůj talent i na odkaz svého otce, jenž v boji proti Kaiju obětoval vlastní život. Raději přežívá v ilegalitě a na živobytí si vydělává nejrůznějšími aktivitami za hranou zákona. Při jedné takové akci narazí na patnáctiletou Amaru, která dokázala ukrást a rozchodit původně k likvidaci určeného Jaegera. Než se tihle dva stačí pořádně seznámit, mají v patách Zákon. Aby unikli trestu, začlení se do programu výcviku nových pilotů Jaegerů. Jake po boku svého bývalého parťáka Lamberta (Scott Eastwood) jako instruktor a Amara jako nadějná pilotka. Všichni doufají, že si tréninkové schopnosti nikdy nebudou muset vyzkoušet v reálné válce. Jenže ta přichází. Dřív, než si všichni přáli, a ze směru, odkud ji nikdo nečekal. (CinemArt)

JollerCZE

Celkem dost povedená akce s pěkným navázáním na první díl. Zápletka byla velice zajímavá a hlavně nečekaná. Vizuál dosti dobrý, jen si říkám, na kolik v tom měl prsty M. Bay... Soundtrack s prvky prvního dílu neurazí. Celkově působí Pacific Rim: Povstání jako nadprůměrný, akcí nabitý počin. ()

StormyWhispe

Mám rada prvú časť. Bavila ma a neskutočne. Uznávam, že to nie je výkvet filmovej tvorby, ale... malo to spád, skvelý soundtrack, Charlieho som úplne žrala a hlavne - skvelé tempo, ustavične sa čosi dialo. A potom prišlo toto... nudila som sa. Bolo to natiahnuté ako guma v trenkoch a takto film s robotmi vyzerať nemá. A soundtrack stál za prd. Dokonca aj v priemernej akčnej scéne bol použitý úplne zle. Som sklamaná - potenciál to malo a byť to možno o polhodinu kratšie? Tak tú jednu hviezdičku dvihnem... takto slabé 2*. ()

vodkasesemte

Some of us live better in a broken world - We placed different value on things - I m ending the world - I just not feeling totally myself these days - A step behind (ten kámoš) - You are good man. You must fight back - I am not strong enough - None of you are strong enough - They must infected his mind (ted to začíná bejt teprve zajímavý) - We need to understand our enemys objective to know we have beaten them - Mout Fuji, Japan - Rare earth elements - Geological presure poind (active vulcano) - Cascade event igniting the Ring of Fire (dyt to říkám, sedmý věk, planeta vybuchne ve švech) around the Pacific Rim - Billions of tons of toxic gas and ash will spew into the atmosphere wiping out all life - And finish terraforming the Earth for the Precursors - Thats not fuckin teenagers, thats fuckin kids - Bych ho zabil sám - Konec je docela napínavej. Kde jsou F22? V případě Japonska aspon F15J - Crappy little world. We are gonna keep coming - We are never going to stop and sooner or later your luck is going to run out - Charlie Day (I love you dady) - Jin Tiang ()

Tomigun

Jedna * z úcty k japonské předloze (Neon Genesis Evangelion). Jednička se alespoň držela nějaké kostry. Zde ovšem máme možnost vidět co s filmem za velký balík peněz dokáže udělat "social justice warrior" myšlení. Autoři se tu svojí představu dobra snaží narvat vašim dětem hodně hluboko do zadnice. Za mě 10% ()

blondboss

Toto pokračovanie monster digital výplachu už podľa mňa nemalo ani vyjsť. Jednak neprináša nič nové, jednak je tam minimálny posun vo vizuálnych efektoch oproti jednotke a dejovo je to ešte plytkejšie. Mám taký pocit, že dnešné filmy sa točia skôr s cieľom vizuálne ohúriť, ako nejako nápadovo nadchnúť, čo je dosť na škodu. Každopádne tento snímok pre mňa ozaj zbytočnosťou. 40 % ()

PaTeXx

Paradoxně dokonce lepší než jednička. Bitvy tady byly epicky zpracované, postavy nebyly špatné a ten hlavní děj taky ušel. Žádná hitparáda, ale shlédnutí nelituju. ()

blazma

Pokračování které j v něčem lepší a v něčem horší. Škoda že se nevrátilo původní obsazení, aspoň na pár minut... Boyega to však zvládá v pohodě. Eastwood nedostal tolik prostoru kolik by si zasloužil.. no a zbylé pubertální obsazení? Proč se dnes všude strkají puberťáci, nebo lidi co vypadají že jim je 15. Každopádně... Od posledně jsme se dočkali jen větších monster. ()

Faltyni

Hodnotím stejně jako u prvního dílu, protože filmy jsou skoro totožné ( nábor hrdinů - objevení nepřátel - problémy v boji - zlepšení se v boji - finální boss - záchrana lidstva ). Dobře, abych nekřivdil, tak v ději je pár zajímavých momentů, ale ty se dají lehce předvídat. Herecky nic moc, zaujal snad jen John Boyega a Burn Gordman, ostatní ( a to hlavně mladší herci ) se nedokázali vůbec projevit. Co se povedlo, stejně jako u jedničky, jsou vizuální efekty, které jsou vidět hlavně při skvělých soubojích. Konec filmu mi přišel až moc přehnaný a závěrečná příšera ( připomněla mi godzillu ) byla dle mě už zbytečná. ()

BloomGeorge

Příběh měli velice propracovaný a docela mě i překvapil, ale některé trapné triky si mohly odpustit. Nevím proč, ale po stránce efektů jsem byl docela zklamán. Čekal jsem více akce a méně žvatlání. Proto o 2 hvězdy méně na velice dobrém Sci-Fi, který mě bavil a rád si počkám pokud se pustí do trojky. Nevím proč tomuto filmu dali někteří 1 či 2 hvězdy. To myslím, že si tento počin nesazlouží, ale samozřejmě je to výsostné právo každého. Z mého hlediska velice povedený a spíše nadprůměrný Sci-Fi, který ovšem mohli vyšperkovat k dokonalosti, kdyby některé efekty nebyly opravdu trapné a nevypadaly jako amatérské záběry nadšenců Godzily a Transformers. P.S. : Ten Eastwood je jak kdyby z prdele vypadl tátovi. Jsem si připadal, že se staroch omladil a nebo vrátil v čase. Fakticky nezapře otec syna a syn zase otce. Málokdy se vidí taková kopie :-)))))))))) ()

RomaS

Pokud se najde někdo takový kdo čeká od tohoto filmu duchovní povznesení nebo inteligentní zápletku, musí jeho zklamání být stejně velké jako Kaiju velikosti pět a půl. Tady se jednalo jen o řežbu megaželeza proti megamasu. Ale v každém případě ho nebylo dost. Zápletka tu stála za starou belu a stejně jako mě vadily na prvním dílu ty zbytečné řeči kolem, tak tady to nebylo jiné, pocitově ještě horší. Do půl filmu se v podstatě nic nedělo. Jen jsem znuděně čekal až se jeden rádobyvtipný vekslák se slavným fotrem dá konečně do kupy a začne zachraňovat svět. Celý film je vlastně jen čekání na poslední půlhodinovku, která ale za to stála. ()

Markeee

jednotka sa mi páčila, dvojka, také zmiešané pocity, film neurazil, ale chýbal mi tam ten wau efekt, no aj tak to bolo slušných 70-75%, páčilo sa mi, že tie megasúboje boli naozaj prehľadné, nie ako v transformeroch, možno by som uvítal viac humorných situácii, lebo do tohto subžánru by mi to pasovalo ()

Matplechac

Bylo vidět, že po prvnim dílu docela došly nápady a docela se vařilo z vody... Děj stál za prd a zápletka to ještě zhoršila, jediny co bych tak ocenil je celkem kvalitní cgi, souboje jaggerů měli docela šťávu a proslov Johna Boyegy před závěrečnou bitvou si ziskal mojí duši i srdce. 4/10 ()

Dejfajz

No nevím, co jsem vlastně od tohohle čekal. První díl mi představil fajn nápad, fajn efekty a scénář byl.. no prostě scénář. Asi jsem od Povstání čekal lepší a promyšlenější děj. Moc jsem se nedočkal, ale zase jsem nebyl až zas tak zklamaný. Možná to bylo právě tím, že jsem toho moc nečekal. DeKnighta znám jen od Daredevila, který se mi líbil, i když jsem viděl jen první serii. Ale tady mě nepotěšil. Takže opravdu vytýkám děj a scénář. Jo.. a ty postavy? Boyega jsem nemusel už ve Star Wars. Tady se vážně, ale vážně nic nezměnilo. Opravdu se mi líbily efekty a všechny ty počítačové věcičky... Dvě hvězdičky za úžasné zpracování mých oblíbených jaegerů. ()

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Eastwood v Pacific Rim 2?

Eastwood v Pacific Rim 2?

01.07.2016

Obří roboti už naverbovali Johna Boyegu (Star Wars: Síla se probouzí) a teď házejí očkem po Scottu Eastwoodovi. Syn filmové legendy hraje posledních 10 let, až nyní ale přechází do blockbusterového… (více)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

08.01.2016

Remake slavné sci-fi z roku 1966, na který producentsky dohlíží samotný James Cameron, už se pokusila natočit kupa režisérů. K Fantastické cestě se dostali Roland Emmerich (Den nezávislosti), Paul… (více)