Pacific Rim: Povstání

• USA Pacific Rim: Uprising (více)

Poprvé jsme je dokázali zastavit. Jenže to, co mimozemští tvorové Kaiju napáchali na Zemi v prvním díle akčního sci-fi Pacific Rim byla jen předehra k tomu, co si pro lidstvo připravili teď. Hvězda Star Wars John Boyega a Scott EastwoodRychle a zběsile vedou tým, který je poslední nadějí na přežití planety. Členy tohoto týmu jsou piloti ovládající Jaegery, obří roboty, kteří jsou svou velikostí a vybavením schopní konkurovat stejně vybaveným Kaiju. Jake Pentecost (John Boyega) k nim dlouhou patřil, jenže pak se vykašlal na svůj talent i na odkaz svého otce, jenž v boji proti Kaiju obětoval vlastní život. Raději přežívá v ilegalitě a na živobytí si vydělává nejrůznějšími aktivitami za hranou zákona. Při jedné takové akci narazí na patnáctiletou Amaru, která dokázala ukrást a rozchodit původně k likvidaci určeného Jaegera. Než se tihle dva stačí pořádně seznámit, mají v patách Zákon. Aby unikli trestu, začlení se do programu výcviku nových pilotů Jaegerů. Jake po boku svého bývalého parťáka Lamberta (Scott Eastwood) jako instruktor a Amara jako nadějná pilotka. Všichni doufají, že si tréninkové schopnosti nikdy nebudou muset vyzkoušet v reálné válce. Jenže ta přichází. Dřív, než si všichni přáli, a ze směru, odkud ji nikdo nečekal. (CinemArt)

Likan7

Jedničce jsem sice dal před několika lety 2*, přesto jí mám zafixovanou jako fajn výplach. Obrovští roboti, ještě větší příšery. Prostě koukačka. Přesto jsem měl dojem, že pokračování bude přešlap. A nemůžu sice teď říct, že to byl přešlap, bohužel nemůžu ani říct, že je to dobrý film. Největší fail filmu je ten, že tu skoro nejsou ty monstra! Pár se jich objeví, jenže až při finálním střetu. Celá první polovina je totální průser, který mě nudil tak, že jsem měl co dělat, abych u toho neusnul. Akce žádná, postav fůra, žádná zajímavá, vtip dobrý tak každý desátý a furt žádný monstra! A (netušil jsem, že to jde) po příběhové stránce je to ještě horší, než jednička. Těšil jsem se na mimozemšťany, dostal jsem jen v jednom flashbacku. Jak mě ale film naštval ve své první polovině, v té druhé si mě zase usmířil. Od takové 50. minuty se to začne neskutečně řezat, ať už proti robotům, mechapříšerám nebo prostě příšerám. Na první pohled je vidět, jak je film odlehčenější oproti jedničce (velkolepý příchod na finále a skluzující robot po městě jest toho důkazem). Konečně to ale začalo být cool. Akce je v posledních 45 minutách parádní a strčí do kapsy poslední 3 Transformery s přehledem. Je přehledná, má nápad a je rychlá. Prostě pokoukáníčko. Po scénáristické stránce je to sice jeden velkej fail (největší montrum ever někam jde, podle vědce mu chybí ujít 2 kilometry a než tam dojde, tak hlavní hrdinové si div nepostaví novýho robota a neobletí s ním Měsíc), Povstávní se to ale dá odpustit. Takže jsme ve finále sice zůstali u výplachu, tentokrát ale lepšímu, přehlednějšímu a sumasumárum i akčnějšímu. PS - Čína by si klidně mohla vymodlit další díly, na tohle se člověk prostě divá rád. ()

Franc1s

S jedničkou jsem byl spokojen a u dvojky jsem doufal, že bude invaze na druhou stranu trhliny. Bohužel jsem se nedočkal a dostal dvojku s jinými (nezajímavými) herci, ničím novým(krom pěkného mozečku v ložnici:),trapnými vtípky a zbytečnými-nudnými proslovy. Od začátku jsem se těšil jen na finální bitku, hodku jsem nějak zkousl a finální ničení města pěkné :) Holt moment překvapení je pryč a radši bych si dal Konga vs Godzilu :) Kdyby to trochu odlehčili, nebrali se tvůci tak vážně, nahodili rockovou hudbu a ac/dc na bitky, myslím že by to dopadlo lépe... 6/10 ()

ER

Cca 2 hodiny po zhlédnutí filmu jsem zapomněl, o čem je. Aha...o robotech. A o čem jsem chtěl psát...že je tu více robotů než v jedničce,tudíž zjevná snaha se svézt na vlně Transformerů ( "výkřiky" u jmen). Devastující bitky jsou good,příběh 100x viděný. Nu což,podruhé si to již nepustím. ()

Pafnuc

Film, který se nebere moc vážně a přepálenými heroickými momenty, při kterých na vás ale zasvěceně pomrkává, téměř připomíná Battleship. ()

vikino1

Uff - tak tohle opravdu bolelo. Chápu, že už jsem starej a nejsem cílovka, ale tohle ? Jegry už nepilotují dospělí ale děti, které nemají ani charisma, ani rozum, ani jedinou opravdovou zkušenost s bojem. Celý film je rozdělen do tří akčních kapitol, souboj malého a velkého jegra, souboj velkého a černého jegra a souboj posledních čtyř jegru a tří rozsekaných Kaiju. Je to film, který mají utáhnout jen tyto souboje ale připadali mi tak nějak krátké. Jako hezky se na to kouká, je to moc hezky barevné (obvzláště "zamrzlý" souboj dvou velkých jegru je graficky opravdu vymazlen), ale že by z toho člověku spadla brada - to v žádným případě. Opět se potvrdilo, že jediný dobrý sci-fi, ve kterým hrají hlavní úlohu děti je Enderova hra. Jen ještě podotknu, že první díl ode mě dostal rovných 5 hvězd. ()

R.I.P.

Tohle je jedním slove sračka. Klasika posledních let, hlavní postavy rádoby vtipný rebelující černoch, silný ženský (dívčí) charakter a poté děs podobající se Transformers. ()

bearmeedek

První díl se mi nelíbil a u druhého jsem se docela bavil. Možná proto, že nepůsobil tak „vážně“, jako jeho předchůdce, že válku částečně svěřili dětem (posun k teenage-filmu), a že větší část filmu řešili „pozemské střety“ a zrady ve vlastních řadách, bez nutnosti mimozemských potvor. Které samozřejmě ke konci přišly. Moje **** v tomto případě lépe vystihují 70% než ***. Znáte to, takové ty kecy: „tak zlé to zase není, neuškodí, dá se to …“ ()

E lan

Výborné triky, ploché postavy, průměrný děj. Tak nějak ničím nezajímavý reprezentant dnešní přetrikované doby plné komiksových sci-fi bez významnějšího nápadu. Nemít rád sci-fi tak bych si to nikdy nepustil. ()

Klajondr

Jednička se ještě dala (hlavně díky mé slabosti pro Hunnama), ale tohle už se mi moc nezamlouvalo. Scénář musel psát nějakej magor, kterej miluje kopírování ostatních filmů a ještě to všechno splácá dohromady. Prostě bordel, jako sviňa. A čekat na jedinou fight scénu na konci, to teda není nic pro mě (i když se to autoři snaží celý film zachránit "budováním vztahů", které se jim teda vůbec nepovedlo). No nic, jdu si pustit Godzillu. Na šašky z Hero Factory už nemám nervy. ()

Acrobat odpad!

Nieže by sa človek neukájal nad technickými zručnosťami chlapcov z kadejakej sci-fi firmy, ale keď tá technika je obalená do tak prázdneho, klišovitého, castingovo cenzúrovane obsadeného filmu, že väčší zážitok než sledovanie vzostupu Ríma je aj nová práčka s 9 zmyslom alebo rúra v ktorej sa dvíha váš orechový koláč. Ako cez kopirák tých najhorších snov je partia deciek, búra sa celá štvrť mesta, ktorá sa predtým samozrejme vyľudní a evakuuje, čo nezabudne ani totálne cielene a umelo zahlásiť scenárista. Tento pacifický Rím je utrpenie čo i len sledovať v rovine zábavy, lebo intelektom človek klesá kdesi k tej kope šrotu. Na druhej strane sa to ľahko rozpráva, ale ku cti slúži to, že inú kopa šrotu (T-800) vie rozplakať. A nie je ani tak veľká a megalomanská. Ale je intímna, dôverná, citová a principiálna. Tento film z toho nemal nič. Ani za mak. (videné 27.11.2020, Joj archív) ()

rublik05

U prvního dílu jsem oceňoval nespočet relativně dobře natočených akčních scén a ve finále i docela ucházející efekty. Druhé pokračování mě však i v těchto dvou aspektech zklamalo na plné čáře. Herecké obsazení opět nevýrazné, herecké výkony o ničem. To jsem však už dopředu tak nějak očekával, takže mě to vlastně ani moc nepřekvapilo. Příběh mi přišel mnohem jednodušší, dalo by se říct, že i hloupější. Korunu tomu všemu dodaly až komické dialogy a mimořádně nelogické chování postav. Tentokrát film bohužel nezachraňují ani akční scény, kterých je daleko méně a nebýt závěrečné epické bitvy, prakticky by mě asi unudil k smrti. Efekty jsou čistý průměr, po humoru či napětí není ani památka. V životě by mě nenapadlo, že po zcela průměrné jedničce lze natočit ještě horší pokračování, které je zcela zbytečné a nemá divákovi absolutně co nabídnout. Kvalitou mi to silně připomíná nejnovější Transformers, taky nuda a ztráta času. 1/10. ()

gemi

Renata Kajdžas zase útočí, musíme si znovu navléct Jégrovo teplé spodní prádlo! První díl byl mírně přiblblý vizuální spektákl. Druhý taky, navíc je ale infantilní, s jasně definovanou cílovou skupinou 13 mínus. Jégry už nepilotují neohrožení bobuláči s drsnými mužatkami, ale děcka. To vzal čert. Horší je, že to má naprosto vyprázdněný, nudný scénář. Jsem ve dvou třetinách filmu a vůbec mě nezajímá, jak to dopadne. Dodívám se na to jenom proto, že nevím, co s načatým večerem. A taky mě zajímá, jestli poslední třetina bude stejně blbá, jako první dvě. EDIT: Ač je to neuvěřitelné, byla ještě blbější! Pokud jsem si v jedničce stěžoval na občasnou ignoraci fyzikálních zákonů, tak tady prostě vůbec neexistují. Jak mohl někdo narvat tolik peněz do takového... ničeho, to mi nejde na rozum. Děcka se budou tetelit blahem (asi), ale nelobotomizovaný dospělý to protrpí. ()

Nix

Pokračování pohodové blockbuster monster jednohubky, která je zase naprosto pohodová a svým vizuálem opravdu uhrane. Příběhově to zase není nikterak složitý a film má spád a zase jsem se u toho bavil. Tohle mi prostě nevadí. ()

Jiri.Kuca

Dvanáctiletá holka sestrojí úplně sama svého vlastního Jaegera a pak po hodině zbytečného mluvení zachrání svět s další partou teenegerů .... Tohle radši mělo zůstat někde v šuplíku. ()

MAAUZ

Pacific Rim nejspíš vymejšleli za pochodu při natáčení. Člověk se i zasměje v nevtipnejch situacích. Nebo ty motivační kecy typu: “Můj táta byl skvělý řečník a hrdina, ale já nejsem můj táta...” Bla bla, a pak tam ve finále vystřihne motivaci jak Arnold Schwarzenegger. Zas takovej rimming to nebyl. Minimálně jsem dostal skvělej vizuál! A doporučuju si určitě připlatit za IMAX. ()

studiobadguy

Já mám první Pacific Rim celkem rád. Je to dobrý a zábavný akční film, ale jak dopadla dvojka? Z technické stránky výtečně. Všichni roboti, monstra a akční scény vypadají skvěle a film celkové vypadá hezky. Herci nejsou nejhorší, ale nejsou to taky žádné hvězdy. Prostě hrají tak, jak by se od tohoto filmu očekávalo. Hudba je stejná jako v prvním díle, ale nějaké nové skladby tu jsou. Příběh je úplně stejný jako v jedničce, takže pokud na nový Pacific Rim chcete jít s tím že uvidíte něco nového, budete zklamaný. I přes nějaké nedostatky je Pacific Rim Povstání velice zábavný film plný akce a humoru a vyplatí se na něj zajít do kina (75%). ()

RAFT

A máme tu další pokračování.No co k tomuto filmu jenom dodat ,tak za prvé možná je to film o ničem ,digitální všeho chut tu je a ty megadestrukce taktéž.Herec John Boyega nám ukázal že, dokáže utáhnout celý film.Uvidíme co předvedou příště. ()

Dampfer

Obří robot řízený "noname" mladou herečkou s rotačním "vrtáko-palcátem" v souboji s produktem mezidruhového křížení kraba, krokodýla a kudlanky v černobylském reaktoru... na půdě (doplnit libovolné město s hromadou mrakodrapů). Co asi očekávat od filmu, který z upoutávek nabízí tohle? Přesně výše zmíněné. Roboti jsou velcí, zbraně předimenzované a v libovolném kaiju najdete jaké zvířátko chcete. Rezignujte na přání, že film přinese víc a bavte se destrukcí, navíc, Pacific Rim 2 dokonce i mírně překvapil... zápletka se i snažila (a úspěšně) o drobné překvapení a byly i dvě scény, které (sám jsem se divil) dokázaly "vyděsit" (brát s rezervou). Spaeny a Boyega i přes žádné veledílo, které by jim scénář vložil do úst, byli sympatičtí a rozpuštěné vlasy Tian Jing ke konci filmu to "všechno" na pěkné tři hvězdy i dotáhnou. (ale i tak se člověk neubrání tomu, že i přes stejnou "stupiditu" se jednička vydařila lépe, uvidíme, jestli nám Číňané zaplatí trojku :) ) ()

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Eastwood v Pacific Rim 2?

Eastwood v Pacific Rim 2?

01.07.2016

Obří roboti už naverbovali Johna Boyegu (Star Wars: Síla se probouzí) a teď házejí očkem po Scottu Eastwoodovi. Syn filmové legendy hraje posledních 10 let, až nyní ale přechází do blockbusterového… (více)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

08.01.2016

Remake slavné sci-fi z roku 1966, na který producentsky dohlíží samotný James Cameron, už se pokusila natočit kupa režisérů. K Fantastické cestě se dostali Roland Emmerich (Den nezávislosti), Paul… (více)