Noc oživlých protinožců

• Austrálie Wyrmwood (více)

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

Ruut

Skvělá žánrovka. Zombie hororů jsem viděl určitě přes stovku, aniž bych musle jakkolilv přehánět a tenhle kousek mě po dlouhé době zaujal tak, že jsem na něj civěl od začátku do konce s maximální pozorností. Přitom akce byla průměrná, masky taky, gorefest se nekonal, rozpočet taky nic moc ... Bylo to v nadšení tvůrců a dravosti provedení. ()

misterz

Výborný, akčný zombie horor, kde sa nájde miesto pre humorné odľahčenie ako aj pre totálny humáč a nezávideniahodné situácie (keď musí hlavný hrdina zabiť dcéru a ženu....). Akčná stránka je na parádu a masakru zas toľko, že pozbierané časti tiel by ste mohli predávať pol roka na čiernom trhu v Mexiku a ešte by sa vám neminuli. Zároveň je tu veľa inovatívnych prvkov, ktoré som zatiaľ v zombie žánri neregistroval - smradľavý plyn vychádzajúci zo zombies, ktorý sa dá použiť ako palivo miesto benzínu, pomalé zombies cez deň, v noci rýchle, ovládanie zombíkov prostredníctvom jednej mysle.... Len škoda miestami dosť výraznej digitalizácie, už to nebolo to pravé orechové. Som za prirodzenosť a tá tu bola trocha na ústupe, dá sa to vydržať, nejaké body ale musím strhnúť. 80/100 ()

pornogrind

Nechápu tak vysoký hodnocení od mnohých hororových nadšenců. Film jsem dokoukal na 3krát a ještě s velkým přemáháním. Špatná kamera, tragickej střih,nezajímavý postavy i příběh, ultra trapnej humor a především plno otřesných digitálních triků. Pár nápadů se povedlo, ale v záplavě toho špatnýho okolo je celkovej dojem jedna velká nuda. Za mě jsou to hodně slabý 2 hvězdy. ()

Vančura

Naprosto nesnesitelný film, prolezlý skrz na skrz klišé. Jeho sledování je krajně fyzicky nepříjemné. Naprostá ztráta času. ()

liskam

Skvělá,zábavná a ostrá záležitost o pár hercích která opravdu nenudí!! za mě 85%. opravdu nechápu tohle nízké hodnocení. ()

Omnibus

"Bez dentální niti, děsná rychna z huby... zombimotor chytí, hurá do záhuby!" Wyrmwood je když... jste příbuzný šíleného autokutila a tuníte si káru, např. přídavnými nádržemi na zombirychnu (ekologické a vizionářské, viz dnešní ceny benzínu). Když se pár protinohých nemrtvých nadšenců urve z řetězu a s láskou k žánru stvoří apokalypsu tak děsivou, že v bezpečí se necítíte ani v klokanově kapse, natož v armádní laboratoři. Když vám otravný soused v županu vyžírá ledničku :-) a jako zákusek chce i rodinu. Když vám dojdou, kromě rodinných příslušníků, i hřebíky v hřebíkovačce (ach ty smutku). Když místo pískajících velryb harpunujete něco mručícího v buši. Když vaše ségra začne mít buličí oči a lepší hračky než vy. Vy máte jen autíčko, ona zombikombajn, na dálkové ovládání!  Když je něco divákožravé, vymazleně akční i nakažlivě zábavné s děsnými hlody. Wyrmwood je zkrátka když... padají biblické hvězdy. A kdo tomu dá míň jak čtyři, na toho pošlu zdivočelého Mengeleho, rozverně tančícího ve žlutém skafandru! ()

sochoking

Vsadiť do jednej z hlavných úloh Aboridžinca bola jednoznačná výhra! Ten dodal tejto zombie nálade taký hardkorový šmrnc. Ale, bohužial, len v prvej tretine filmu... ()

dr.horrible

Tak nadupaným spôsobom, mi akční zombíci naposledy fungovali asi pri Snyderovom remaku Úsvitu mŕtvych. Ten ma tu napadal najčastejšie. Wyrmwood nemá Snyderov štýl, nemá jeho pointy, zato s akciou dokáže narábať priamočiaro a efektívne. A zvyšovať vám adrenalín, bez momentu na vydýchnutie. Na toto sa bude dlho spomínať ()

hladass

Pro mě osobně velmi příjemné překvapení na poli nízkorozpočtových zombiáren... Trochu netradiční road movie, ve které se pro ustřelenou hlavu, sakra vtipnou hlášku nebo docela neotřelý nápad opravdu nemusí jít příliš daleko... Hlavní hrdinové jsou do jednoho sympaťáci (hlavně Brooke, s tou bych věděl, co mám dělat), akce se od začátku až do konce filmu prakticky nezastaví, krve je více než dostatek, tak mi k dokonalosti chybělo jen nějaké pořádné gore a samozřejmě kozičky... Ale co už, člověk nemůže mít všechno... I tak jsem byl spokojen a když film vědomě lehce nadhodnotím, Brooke si to zaslouží... ()

topr harley

Hned od začátku filmu jsem si říkal, že tohle nebude další nudný zombie film, kterých jsem v poslední době viděl požehnaně. Tvůrci se vůbec nezdržují s nějaký vysvětlováním epidemie a rovnou na nás valí jednu akční scénu za druhou. Nechybí požehnaně krve, a zombíci taky nejsou okoukaní. Myslím, že tohle se hochům z Austrálie vážně povedlo. Stoprocentně nebude trvat dlouho a uvidím další zombie film, tak jsem upřímně zvědavý, jestli se tomuto kousku tento rok ještě něco vyrovná. ()

Frajer42

Z počátku se snímek jevil jako nezajímavá tuctová sračička, ale postupem času se z něj vyklubala velice svěží a do jisté míry i dost originální akční zombie naháněná, která byla navíc okořeněná nemalou porcí humoru. Nízký rozpočet je ve filmu znát. Příliš mu však neškodí. Ke konci jsem měl pocit, že už snímek přeci jen trošku lapá po hořlavém zombie dechu. Možná by nebylo úplně od věci, dopsat sem žánrové zařazení komedie. Respektive nahradit toto zařazení místo hororu. Tohle prostě horor není a pro spousty lidí to musí být dost matoucí. Mě nevyjímaje. Potom jsou takoví lidé právem nasraní, že dostali něco jiného a przní filmu hodnocení. Méně než 3 kousky sem rozhodně nepatří. ()

DwayneJohnson

Zombíková pohodovka v tom nejlepším slova smyslu. Má to grády, má to šmrnc a hlavně také spoustu humorných situací, za které by se nemusela stydět ani leckterá, vyhlášená komedie. K tomu hlavní, ženská, herecká fešanda, pár šíleností největšího kalibru, kde určitě dominuje vynález nového paliva, místo benzínu nebo nafty. To jsem fakt nechápal, co jsou všechno tvůrci schopni vymyslet, aby to všechno krásně klapalo. Ale tady se jim to všechno očividně povedlo, možná kromě maličko horšího konce. Jinak u mě převládá pocit naprosté a blažené spokojenosti. ()

PetrPan

Osvěžující zombijárna na speedu potěší svou mile nadměrečnou brutalitou. Z nějakého toho odhaleného střívka či abstraktní výmalby krvavým gejzírem se tu žádná vědá nedělá. Pokud nehledáte rádoby propracovaný příběh s načančanou apokalypsou, ale pěkně krvavou a hláškama narvanou jízdu, neváhejte. Pět kulí! ()

korbitch22

Nesnáším zombie ''horory'' který se snažej bejt děsivý, protože na zombie prostě nic děsivýho není, zato akční výplachy navíc který se neberou moc vážně docela můžu.Wyrmwood je ukázkový příklad toho druhého.Parádní akce, brutální černý humor a rozsekávající Australský přízvuk mě rozbil.Co na tom, že je to místy celkem amatérské a předvídatelné, když je to dělaný s láskou, nadsázkou a kurevskou brutalitou :).Ta scéna na začátku v garáži byla hustá (ta pomalovaná čubka byla dobrá svině) a zombie nitro mě polechtalo bránice pekelně.Parádní béčkovej výplach a doufám, že dvojka bude.70%. ()

heyda

Několik originálních nápadů skutečně vytahují film nahoru víc než by se dalo čekat. Osobně hvězdu ubírám za neustálé střídání filtrů, ta barva obrazu byla fakt hrozná a druhou hvězdu ubírám za amatérnost v grafickém provedení. Je znát, že spousta záběrů se upravovala v počítači a působí to dost lacině i na amatérský film. Jinak ale celkem napínavý, svižný a v mnoha ohledech originální zombie horor, takže za mě lehký nadprůměr = 55%. ()

Pítrs85

No Romero by se asi divil... Wyrmwood je tady docela nahajpovanej, ale nevim, snaží se sice vnést do tohohle zatuchlýho subžánru nějakej ten svěží vítr, tak moc svěží, jak jen to u zombíků jde, ale ve finále je to jedna velká přeplácanina- smrdí z toho poslední Resident Evilové, už tady zmiňovanej Mad Max, Snyderův Úsvit mrtvých, Romerova Země mrtvých a já nevim co ještě. Vrátil bych se na začátek a natočil zombie film zase pěkně postaru, s temnou atmosférou, někde u hřbitova a nejlépe černobíle. Ale cožpak by to současná, fejsbůková a ajfounová dženerejšn ocenila? Ale to, že Australani nedokážou, když jde o horory, zklamat, to už je jak ta příslovečná kulka do hlavy... ()

eraserhead666

Tak už i Austrálií se prohánějí zombie. A protože ve zcela moderním hávu, je tu plno akce, zombie atletů, skoro polonahá akční děva ovládající zombíky telepaticky, na můj vkus až příliš mnoho střelných zbraní a výstřelů (střelné zbraně nejsou prostě ten pravý horrorový artikl). Ale taky hodně krve, relativně dobrých masek a originálních, respektive neotřelých věcí. Ke konci už to začíná být trošku nudné, ale končí to v pravý čas. Spíše akční, než nějak zvlášť horrorová jízda. Atmosféru to moc nemá. 3,5* ()

Karamanlis

Sympatický a určite nie márny celovečerný debut Austrálčana Kiaha Roache-Turnera. S na dnešnú dobu smiešnym rozpočtom 160 000 dolárov, ktorým disponoval sa však veľké zázraky urobiť nedali a z toho vyplýva aj nevábivý nízkorozpočtový look, ktorý Wyrmwood bohužiaľ má. ()